Emily Vichrná a rybí ocas

Pořádně se nadechni, ponoř se do oceánu, a poznej fascinující svět pod mořskou hladinou! 1. díl bestsellerové série. Dvanáctiletá Emily žije odnepaměti na lodi. Její matka ji ale celý život úzkostlivě drží od vody co nejdál. Přesto nakonec povolí a dovolí Emily chodit ve škole na hodiny plavání. Přihodí se však něco naprosto nečekaného! Jakmile vklouzne do vody, stane se z ní mořská panna. A brzy pozná, že zdaleka není jediná. Pod mořskou hladinou se ukrývá úchvatný, tajemný svět, kde mořské panny studují ve škole mnohem zajímavější předměty – třeba vábení námořníků....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349016/big_emily-vichrna-a-rybi-ocas-YWR-349016.jpg 449

Emily Vichrná / Emily Windsnapová 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

The Tail of Emily Windsnap, 2003

Kniha Emily Vichrná a rybí ocas

whale77

(+ SPOILER) Jsem dospělá a knížku jsem loni předčítala svým třem dcerám ve věku 5, 8 a 10 let. To možná jako omluva pro celkem nízké hodnocení - bylo to mé první setkání s Emily a nijak mě to (na rozdíl od dětí) neohromilo. (Nicméně časem a dalšími díly se jisté nadšení dostavilo i u mne, to zase na obhajobu autorky a její knižní série!).
Příběh pro holky, o puberťačce, která ke svým běžným starostem (nová škola, šikana, život na malém městě, „jen“ s jedním rodičem,...) zjistí, že není jen obyčejná holka, ale občas i mořská panna. Při pátrání po důvodech jejího stavu zjišťuje, že i spousta dalších věcí, které ve svém dosavadním životě brala jako normál a jistotu, je úplně jinak. Zažije úžasná dobrodružství, díky nimž získá nové přátele, rodinu, dokáže se postavit nepřátelům a má to happy-end.
Je to dobře napsané. Napínavé, obsahuje témata, o kterých dívky rády čtou, i ta lehce mravoučná. Výhrady, které mám (znovu opakuji: jako dospělý čtenář) – protahované napínání, když pointa už je jasná, občasné nechápavé jednání postav,... - jsou jen detaily, které lze snadno prominout.
Knížku jsem si přečetla (i s dalšími díly) ráda, zcela jistě se k nim už nevrátím, ale naše holky možná ano (nejstarší si tento díl pak vypůjčila i v knihovně v místním jazyce – holandštině, ve které čte lépe a byla stejně spokojená).

Pert

Nápad mi přišel zajímavý, myslela jsem, že to bude něco podobného Zápiskům z Rosewoodu. Ale kniha se mi nelíbila. Částečně za to můžou ilustrace. Do pokračování se rozhodně pouštět nebudu.

buffy5235

Knížku jsem si vybrala kvůli obálce. Příběh mi taky přišel zajímavý. Bylo tam hodně zdlouhavých popisů ale hodně zvratů. Moc mně to nezaujalo, mladším by se to líbit ale mohlo.

NEWLTY
27.01.2021

Kniha je dobrá doporučuji si přečíst

Mája257
25.12.2020

Nebudu říkat svůj přesný věk ale je mi něco mezi 9-13 let a tahle knížka je za mě naprostá bomba upřímně ze začátku jsem se do ni nemohla začíst ale asi na 40 stránce jsem se do téhle knihy úplně zbláznila a hned po dočtení téhlé knihy jsem věděla že chci i ostatní díly - teď mám všechny a v nejbližší době se je rozhodně chystám přečíst a moc moc se na ně těším.
Tuhle knihu bych doporučila holkám ve věku 8+ vy si je podle mě za každou cenu musí přečíst, za mě prostě jedna z nejlepších knih které jsem kdy četla doporučuji

broskev28
07.10.2020

Uvažujeme o nákupu pro naši knihovnu, protože Alea, dívka moře (všechny její doposud vydané knihy) u nás slaví úspěchy.
Vyzkoušela jsem aspoň 1.díl a uznávám, že to není špatné čtení - v dětském příběhu se po upířím a zombíkovském období objevilo jiné, jaksi přirozenější prostředí. Rodinné soužití, dětská (ne)přátelství, školní (ne)úspěchy, první lásky, to vše zůstává zdánlivě stejné, ale zároveň se poněkud mění; pod mořskou hladinou se to dalo čekat, navíc se nabízí spousta nových, originálních nápadů.
Takže zřejmě rychle koupíme celou sérii, dokud ještě z pultů nezmizel ten veledůležitý první díl.

Reniee
21.10.2019

Pěkná knížka, určitě si přečtu i další díly. Sice jsem už věkem úplně, ale úplně daleko, ale ráda občas utíkám do dětského světa plného fantazie a neobyčejných věcí. Člověk tak ňák aspoň na chvíli pozapomene na reálný svět a na všechny špatnosti v něm. Knihu, abych si nepřipadala tak blbě ve svém věku ,:-D jsem četla mému měsíčnímu synovi. Jemu bylo tedy úplně jedno, co čtu, ale uspávalo ho to :-D Budeme pokračovat s dalšími díly :-)

ldokpop
27.08.2019

Tinka 9 let: knížka se mi moc líbila. Byla plná dobrodružství. Doporučila bych jí všem holkám které mají rády mořské panny, napětí a překvapení.