Emily Vichrná a rybí ocas

Pořádně se nadechni, ponoř se do oceánu, a poznej fascinující svět pod mořskou hladinou! 1. díl bestsellerové série. Dvanáctiletá Emily žije odnepaměti na lodi. Její matka ji ale celý život úzkostlivě drží od vody co nejdál. Přesto nakonec povolí a dovolí Emily chodit ve škole na hodiny plavání. Přihodí se však něco naprosto nečekaného! Jakmile vklouzne do vody, stane se z ní mořská panna. A brzy pozná, že zdaleka není jediná. Pod mořskou hladinou se ukrývá úchvatný, tajemný svět, kde mořské panny studují ve škole mnohem zajímavější předměty – třeba vábení námořníků....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349016/emily-vichrna-a-rybi-ocas-YWR-349016.jpg 4.139

Emily Vichrná / Emily Windsnapová 1.

Dobrodružné, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, Albatros (ČR)

The Tail of Emily Windsnap, 2003

Kniha Emily Vichrná a rybí ocas

NEWLTY

Kniha je dobrá doporučuji si přečíst

Mája257
25.12.2020

Nebudu říkat svůj přesný věk ale je mi něco mezi 9-13 let a tahle knížka je za mě naprostá bomba upřímně ze začátku jsem se do ni nemohla začíst ale asi na 40 stránce jsem se do téhle knihy úplně zbláznila a hned po dočtení téhlé knihy jsem věděla že chci i ostatní díly - teď mám všechny a v nejbližší době se je rozhodně chystám přečíst a moc moc se na ně těším.
Tuhle knihu bych doporučila holkám ve věku 8+ vy si je podle mě za každou cenu musí přečíst, za mě prostě jedna z nejlepších knih které jsem kdy četla doporučuji

broskev28
07.10.2020

Uvažujeme o nákupu pro naši knihovnu, protože Alea, dívka moře (všechny její doposud vydané knihy) u nás slaví úspěchy.
Vyzkoušela jsem aspoň 1.díl a uznávám, že to není špatné čtení - v dětském příběhu se po upířím a zombíkovském období objevilo jiné, jaksi přirozenější prostředí. Rodinné soužití, dětská (ne)přátelství, školní (ne)úspěchy, první lásky, to vše zůstává zdánlivě stejné, ale zároveň se poněkud mění; pod mořskou hladinou se to dalo čekat, navíc se nabízí spousta nových, originálních nápadů.
Takže zřejmě rychle koupíme celou sérii, dokud ještě z pultů nezmizel ten veledůležitý první díl.

Reniee
21.10.2019

Pěkná knížka, určitě si přečtu i další díly. Sice jsem už věkem úplně, ale úplně daleko, ale ráda občas utíkám do dětského světa plného fantazie a neobyčejných věcí. Člověk tak ňák aspoň na chvíli pozapomene na reálný svět a na všechny špatnosti v něm. Knihu, abych si nepřipadala tak blbě ve svém věku ,:-D jsem četla mému měsíčnímu synovi. Jemu bylo tedy úplně jedno, co čtu, ale uspávalo ho to :-D Budeme pokračovat s dalšími díly :-)

ldokpop
27.08.2019

Tinka 9 let: knížka se mi moc líbila. Byla plná dobrodružství. Doporučila bych jí všem holkám které mají rády mořské panny, napětí a překvapení.

KájaKoxík
24.06.2019

Rozhodně super knížka a to nejen pro malé holky.
Příběh o Emily, která žije jen se svou matkou, o otci vůbec nic neví a má trable v nové škole je určitě vhodný i pro holčičky na prvním stupni základní školy. Nemám co bych vytkla proto 5 z 5.

Obsah - spoilery!
Emily je 12 a nastupuje do nové školy, kde konečně bude moci chodit na plavání, po kterém již od mala touží. Z plavání se stane noční můra ve chvíli, kdy Emily zjistí, že po chvilce ve vodě se jí z nohou stane ploutev. Je totiž mořská pana.
Náhodou se jí povede skamarádit s jinou mořskou pannou Shonou. Tak se dozví, že vztahy mezi suchozemci a mořským lidem jsou zakázané. I to, že její otec byl za lásku potrestán doživotním vězením. Emily se podaří najít otce ve vězení, ale nakonec je mořský národ chytí a čeká je soud před Neptunem. Emily pronese velice slibnou řeč a krále obměkčí. Všichni jsou ale vykázáni na ostrov na tejném místě mimo svět lidí i mořských lidí. Což nikomu nevadí, protože konečně budou moci žít spolu.

orangerose
25.04.2019

kouzelná knížka o holce která neví kdo je ve skutečnosti , že je mořská panna, konec je dojemný, kam se ni hrabe siréna od spisovatelky selekce- je lepší knížka stokrát než siréna od ní :)

stelloušek
19.11.2018

Knížka se mi moc líbila. Doporučila bych jí holkám, které mají rády: vodu, mořské panny a podvodní dobrodružství.

Zrádné srdce
Zrádné srdce