Elon Musk

Elon Musk https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/322145/mid_elon-musk-l8i-322145.jpg 5 658 658

ELON MUSK JE NAJODVÁŽNEJŠÍ PODNIKATEĽ DNEŠKA V histórii je len málo priemyselníkov, ktorí by sa mohli vyrovnať obrovskej činorodosti a geniálnym víziám Elona Muska. Je modernou kombináciou Thomasa Edisona, Henryho Forda, Howarda Hughesa a Steva Jobsa. Musk je človek, ktorý stojí za spoločnosťami PayPal, Tesla Motors, SpaceX a SolarCity. Každá z nich vyvolala v americkom biznise a priemysle veľký rozruch. Viac než ktorýkoľvek iný dnešný manažér, zasvätil Musk svoju energiu a vlastný obrovský majetok vylepšovaniu budúcnosti, ktorá je podobne bohatá a vizionárska ako fantázia sci-fi. Skúsený technologický žurnalista Ashlee Vance ponúka v tomto živom investigatívnom opise bezprecedentný pohľad na pozoruhodný život najsmelšieho podnikateľa v Silicon Valley. Knihu napísal s exkluzívnym prístupom k Muskovi, jeho rodine a priateľom, a sleduje v nej Elonovu cestu od tvrdej výchovy v Južnej Afrike po jeho výstup na vrchol globálneho sveta biznisu. Vance strávil viac ako päťdesiat hodín v rozhovoroch s Muskom a uskutočnil takmer tristo interview, aby priniesol búrlivé príbehy jeho svet meniacich spoločností. Namaľoval portrét zložitého človeka, ktorý obnovil americký priemysel a priniesol nové úrovne inovácií – pričom si cestou získal množstvo nepriateľov. Elon Musk prišiel do Spojených štátov v roku 1992 ako nesmierne motivovaný imigrant, ktorý sa usiloval o realizáciu svojich najdivokejších snov. Život ako na horskej dráhe priniesol Muskovi veľké sklamania aj obrovské úspechy. Keď ho vyštvali zo spoločnosti PayPal, prekonal život ohrozujúcu maláriu a zomrel mu malý syn, opustil Silicon Valley a vybral sa do Los Angeles. Keď nasledujúcich niekoľko rokov strávil vrážaním vlastného majetku do rakiet a elektrických áut, jeho priatelia ho nechápali. Rok 2012 však ukazuje, že sa mu podarilo jedno z najväčších vzkriesení v histórii biznisu: Spoločnosti Tesla, SpaceX a SolarCity dosiahli bezprecedentný úspech a Muskove čisté imanie vyletelo na viac než 5 miliárd dolárov. V čase, keď sa mnohé americké spoločnosti viac zaujímajú o zhŕňanie ľahko zarobených peňazí, než by riskovali radikálne nové technológie, Musk vyčnieva ako jediný podnikateľ s dostatočnou dynamikou a víziou, aby riešil – dokonca revolucionizoval – naraz tri odvetvia priemyslu. Vance ukazuje, že Muskov úspech zvestuje návrat k pôvodným ambíciam a vynachádzavosti, ktoré urobili z Ameriky ekonomického a intelektuálneho lídra. Kniha je brilantná, prenikavá sonda do toho, čo Muskova kariéra znamená pre technologický priemysel, ktorý prechádza dramatickými zmenami. Ponúka malú ochutnávku toho, aké neuveriteľné storočie možno máme pred sebou.... celý text

Dejvid
02.02.2016 5 z 5

Fascinující životní příběh patrně nejschopnějšího podnikatele dneška. Životopisné knihy určitě nepatří mezi moje oblíbené žánry, nicméně tato se četla opravdu dobře. Možná je to tím, že se autor jen minimálně věnuje osobnímu životu Elona Muska, ale téměř vše je věnováno budování firem Tesla a SpaceX. Další velké plus je stále ještě dobrá aktuálnost knihy, kromě úspěšného přistání rakety Falcon 9 (což je obrovský úspěch) se toho zatím příliš nového neudálo. Jenom mi není jasné, že Elon Musk má k dispozici stejných 24 hodin denně jako my všichni ostatní :-)

TheSarcasm
26.01.2016 4 z 5

Zajímavý člověk, fandím mu. Je potřeba více takových vizionářů. Doporučuji.

nicest
23.01.2016 5 z 5

Perfektní kniha, která se čte jedním dechem.

ZRADO
23.01.2016 5 z 5

to je poprvé co píšu komentář dříve než bych knihu dočetl, ale citím že tady chybu udělat nemůžu. Jsem v půlce a nemůžu se odtrhnout. Posledí dobou jsem knihy odkládal nedočtené a rozečítal nové. Skvěle napsané. Je fajn po "práci normálního smrtelníka" začíst se o snu dobívání vesmíru bez prvoplánového výdělku peněz. Elektrická auta s desingem, který musí ocenit i zarputilí benzíňáci a to je jen malá část ztoho všeho. Výborný unik do světa, který se zdá být z daleké budoucnosti a přitom je to živá součastnout s dávkou velkých snů.
Elon Musk určitě největší postava Silicon Valley a tady nemusím uvádět ani za jakou dobu, prostě tečka.

Sudlice
03.01.2016 5 z 5

Skvělá kniha, kterou můžu vřele doporučit. Nemá smysl se o ní rozepisovat víc. Prostě si ji musíte přečíst! :)

JIC
01.01.2016 5 z 5

Skvela a inspirativni kniha o mimradnem cloveku! Knizka se cte jednim dechem a vsem otevrenym hlavam ji vrele doporucuji ke cteni! Tato kniha je nadeji ve skutecnost, ze se na tomto svete najdou lide, kteri jsou schopni realizovat skvele produkty! Davam *****

martin3683
20.11.2015 5 z 5

U téhle knihy se sešlo vícero věcí, které mě nakonec přesvědčily dát knize 5 hvězdiček a všem ji doporučovat.
- o Muskovi jsme toho moc nevěděl, jen takové ty zkratky z médií - že je následovník Steva Jobse, že je žijící Tony Stark z komiksu Iron Man apod. To samé o jeho firmách, které jsem znal jen povrchně. Sledovat pak jeho vzestupy a pády bylo jak číst dobrý román. Je tam totiž úplně vše a těšil jsem se na další kapitolu.
- čte se skvěle. Je to napínavé a hlavní "hrdina" je takový ten typ, u kterého nevíte, zda mu máte fandit a nebo jen kroutit hlavou, co je to za kreténa.
- jeho firmy nevyrábí další druh mobilu nebo nějakého blbého programu, ale rakety do vesmíru, auta na elektrický pohon a solární panely. Jeho vizí je dostat lidi na Mars a kolonizovat ho, a vy mu tu vizi věříte, že to není jen nějaká proklamace, která teď zrovna frčí a naláká mu do firmy nejlepší inženýry a ty po sobě nechají šlapat jen s vidinou výletu do kosmu.
- skvělý překlad a editorská práce u odborných termínů
- že jsem po dočtení byl najednou smutný, že nevím, jak to bude dál :). Každopádně Musk je mladý a pokud bude pokračovat podobným tempem, můžeme se brzy těšit na další díl.