Eliza a její nestvůry

Eliza a její nestvůry https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416959/bmid_eliza-a-jeji-nestvury-SPF-416959.jpg 4 357 94

Eliza je stydlivá a trochu divná holka, ale na internetu se z ní stává anonymní tvůrkyně populárního komiksu Nestvůrné moře. Vůbec si neumí představit, že by se jí ve skutečném světě mohlo líbit tolik jako ve virtuálním. Tedy do chvíle, než do školy nastoupí fanoušek její tvorby Wallace. Rozumí si a Eliza začne přemýšlet, jestli by život offline nestál za zkoušku. Jenže pak vyjde její identita najevo a všechno, co vybudovala, se začne rozpadat.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Eliza and Her Monsters , 2017

Cress
18.05.2020 5 z 5

Od autorky jsem četla i předchozí kniha a tahle je několikanásobně lepší. Knihy se čte sama. S hlavní hrdinkou není těžké se ztotožnit. Moc doporučuju.

Dearbooklife
18.05.2020 5 z 5

krásná knížka. nic víc, nic míň :D!
četla se sama, bavila mě neskutečně a jsem za ni prostě ráda. :)

Jandýs
11.05.2020 3 z 5

Nenáročný příběh, celkem se mi líbil nápad , ale trochu mě rozčilovala hlavní postava Elizy, která byla na můj vkus až příliš nevraživá.

Efeméra
21.04.2020 5 z 5

Po tom, co jsem konečně přečetla Uvnitř mé hlavy, mi to nedalo a musela jsem se vrhnout i na Elizu. Dalo by se říct, že bylo od začátku jasné, že mě tenhle příběh chytí a nepustí. Zkrátka mě baví romány, v nichž hlavní postavy něco tvoří a jsou v tom dobré. Proto se mi ostatně líbila i Fangirl od Rainbow Rowellové. Eliza není perfektní hrdinka, raději žije ve svém tvůrčím světě a na internetu, je uzavřená a nepříliš ráda tráví čas s rodinou a je na její členy nepříjemná... a oni zase pro změnu nechápou ji. V některých věcech jako bych se našla, proto jsem si ji nemohla neoblíbit. Snad vůbec nejraději z celé knížky jsem měla úryvky z chatu Elizy a jejích internetových přátel Emmy a Maxe. Jen konec příběhu byl takový zvláštní a docela mě rozčílil. V každém případě se mi však líbí, že knížky Francescy Zappie řeší i vážnější věci. Já tyhle contemporary vlastně vůbec nejraději.

Alex.rrr
20.04.2020 3 z 5

Pěkné a zajímavé čtení. S Elizou jsem sympatizovala, rozuměla jsem jejímu tichému světu, strachu a jejím obavám, ale přece jen do příběhu mi pár věcí nesedělo. Kniha se krásně četla, příběh se mi líbil, ale připadala jsem si jako třetí osoba u rozhovoru, kde ostatní dva ví o věci víc jak já. Kdyby mi bylo zase 18 asi bych knihu vychvalovala do nebes. Takto je to spíš průměr, kde se bojím, že za pár měsíců knihu zapomenu.

SknihouVrukách
16.04.2020 5 z 5

Mňa naposledy pohltila Eliza. Veľmi som si obľúbila hlavnú hrdinku a samozrejme aj hlavného hrdinu. Veľmi ľahko som stotožnila s Elizou a príbeh som mohla prežívať s ňou. Kniha poslúžila ako dobrý nástroj na nahliadnutie do sveta introvertov a konečne môžu byť vyvrátené mýty o nich. Veľmi som si užila aj romantickú linku. Konečne sme v knihe nemali insta-love, ale romantiku, ktorá sa vyvíjala. Čiže bola veľmi realisticky napísaná. Chválim, že autorka do knihy vložila tému duševného zdravia, o ktorej sa musí rozprávať. Grafické spracovanie knihy je úžasné a je super, že kniha je obohatená o časti z Mora príšer. Autorka má krásny štýl písania, ktorý som si už obľúbila v jej minulej knihe Vymyslela som si ťa. Vďaka nemu sa kniha číta ľahko a veľmi rýchlo. Knihu hodnotím 4,5⭐/5⭐, pretože som očakávala ešte trošku viac.

Damonka12
14.04.2020 3 z 5

3,5 Velice jednoduchý, ale hezký romantický příběh.

barbb8k
10.04.2020 5 z 5

Kniha mě opravdu bavila. Ponořila jsem se do ní a nemohla jsem se odtrhnout.
Moc se mi líbila originalita celého děje.
Chvílemi jsem se v knize naprosto viděla... Tedy spíš v skoro celé.
Takže tato kniha je mi určená.

Andynka
09.04.2020 4 z 5

Perfektní kniha. Skoda , že je přehypovaná... A tak jsem měla hodně velká očekávání, která se úplně nedostavila.
Každopádně první věci asi je, že je kniha spíše pro náctileté. Ale i tak mě dokázala okouzkit svoji originalitou.
Tichá Eliza, která je velmi uzavřený člověk s talentem, který dokáže oslovit miliony lidí. To mě naprosto bavilo!
Obdivovala jsem i toleranci rodičů, jak se snaží pochopit Eliz svět.
A nakonec romantická linka s Wallacem mě dostala... V jednu chvilku to vypadalo, že i slzu ukapnu, ale ustala jsem to.
Nejlepší na té knize bylo asi to, že jsem to autorce všechno uvěřila!

vandalindakova
08.04.2020 3 z 5

Cítím se jako černá ovce, ale tohle si za mě bohužel vůbec nezaslouží ten hype, jaký dostala. Díky tomu jsem od knihy očekávala hodně, hodně moc a nakonec to nedostala.
Knihu vůbec nehodnotím špatně, to ne. Umím si představit, co se ostatním na ní líbilo, i ji můžu doporučit dál. Ale mně to prostě nestačilo, a tak hodnotím jako nadprůměr.
Co bylo perfektní, jsou ilustrace a grafické zpracování díla, které je skvělé.
Téma pojednávající o problematice závislosti a intimitě na sociálních sítích je velmi aktuální a má potenciál, jenže mi tam chyběl ten hlavní impulz, který by mi vysvětlil to, proč se Eliza chovala, tak jak se chovala a dělala to, co dělala. Celkově mi byla hodně nesympatická, protivná a jakoby si dělala všechno sama.
Nejvíc se mi nelíbilo to, jak se chovala ke svým rodičům. Jich mi bylo i dost líto, protože nic tak strašného neudělali, aby si zasloužili takové chování. No upřímně mít doma takové dítě, tak už bych mu asi jednu natáhla :D (obrazně samozřejmě). Určitě bych ji nenechala si tohle všechno dovolovat.

Šárušš
07.04.2020 5 z 5

U autorky se mi líbí, jak dokáže "odlehčeně" vystihnout život někoho, kdo má nějakou psychickou poruchu.

Kniha se mi moc líbila. Elizu i Wallace jsem si oblíbila. Wallacova reakce mě nezklamala, dokázala jsem se vcítit do toho, jak se Wallace cítil. A jeho chování na konci knihy, jak Elizu vyvedl zpátky na světlo a ona pak naopak pomohla jemu...

JointlieKat94
04.04.2020 5 z 5

Druhá kniha autorky, ale přečtena před prvotinou.

Ke knize.. Byla kouzelná. Asi je spíše pro náctileté, ale to u mně nehraje roli. Samá chvála na ní, a tak jsem se na ní vrhla.. a dobře jsem udělala. Asi jsem potřebovala takovou sladkou romanťarnu. :)

Knihu vypráví Eliza, zroditelka webového komiksu, který čte spousta lidí. Eliza je utajenou autorkou, je samotářská a nejradši je ve svém pokoji, píše si s online kamarády a pracuje na svém milovaném komiksu. Rodiče ji nerozuměj, vlastně se ani nezajímají o to, na čem Eliza pracuje a jak je na tom.. Do školy se náhodou dostane Wallace, kterého má Eliza provést a vše mu ukázat. Oba nejsou moc společenský, ale nějakým způsobem si rozuměj. Zároveň si začnou odhalovat mnohá tajemství, až na to nejdůležitější. :)

Je to krásné, romantické a hned mě to vtáhlo a pustilo až na konci. Opět jsem mile překvapena, asi mám ráda knihy o samotářských lidech, protože to je pak jako když čtu o sobě, a to se mi líbí. Dávám velký like. :) a INTROVERTŮM ZDAR! :)

certik003
31.03.2020 4 z 5

Na první pohled by se mohlo zdát, že jde o oddychový dívčí románek, ale příběh líčí problém Elizy, která se víc než straní svého okolí, problém jejich rodičů, kteří nechápou „svět“ jejich dcery a rozhodnou se jí pomoct tím nejhorším možným způsobem. Spoustu témat v knížce vede k zamyšlení. Wallace mě ke konci dost zklamal, ukázal, jak je sobecký a prospěchářský. Kdybych byla Eliza já, tak už bych ho nechtěla. Ale já nejsem náctiletá.. I tak je to moc hezká knížka a můžu ji doporučit.

katka-kacav3318
25.03.2020 5 z 5

Tak jsem si chtěla dát trochu odpočinek od fantasy a sci-fi knížek. Myslím, že jsem udělala jen dobře, protože jsem narazila na tohle. Je to něco úplně jiného, než na co jsem normálně zvyklá. Máte tam defacto dva příběhu a k tomu ten jeden je komiks a druhý správňácká romaňtárna.

SBH
19.03.2020 4 z 5

Příběh o tom, jak být velmi špatnými rodiči. O tvůrčím zápalu, inspiraci a bloku. O úspěchu, jeho příjemných i odvrácených stránkách. O vážné psychiatrické nemoci. A k tomu i o lásce, to víceméně na pozadí. Bylo to upřímné, emotivní a dobře napsané. Akorát k Elize jsem si nedokázala najít cestu. Chápala jsem ji, ale srdeční vazba nenastala.
Závady - v e-podobě byl komiks prakticky nečitelný a formát písma běžného textu a internetové komunikace nepříjemně odlišný. A jako v případě Fangirl, v níž bylo podle mého téma zvládnuté lépe, bych ocenila další knihu právě s příběhem Nestvůrného moře.

Adris
04.03.2020 4 z 5

Úžasný příběh komiksové tvůrkyně, která má tak perfekcionistickou povahu, že se leckdy dostává až na pokraj snesitelného. Kniha vypadá jako oddechovka o lásce, ale nakonec se ukáže, že se zde řeší závažné téma perfekcionismu, workoholismu, nátlaku okolí, i nátlaku sám na sebe. Avšak se nebojte. Kniha je psaná odlehčeně, nestresuje čtenáře, a celý příběh prolíná láska:).

Adele02
29.02.2020 4 z 5

Všichni jsme občas Eliza Mirk. K téhle knížce se asi budu moc ráda vracet.

Horalka5
22.02.2020 5 z 5

Krásná kniha o tom, jak těžké je dospívání, když jste navíc nerdem, který je v online světě legendou a v reálném životě totální nulou! :)

spencer
21.02.2020 5 z 5

Od autorky jsem četla už její předešlou knihu Uvnitř mé hlavy a nečekala jsem, že by ji něco dokázalo překonat.
Tuto knihu jsem si absolutně zamilovala. Sama trpím úzkostmi, takže jsem se mohla s Elizou ztotožnit a příběh pro mě tedy znamenal něco víc. Mám moc ráda knihy, které se vám dostanou pod kůži a porozumí vám. Stále se snažím zpracovat to, že je kniha u konce a že se musím s Elizou rozloučit. Moc doporučuji

Strayed
17.02.2020 4 z 5

Prvních cca dvě stě stránek jsem si říkal, že je to milé počtení. Otáčela stránku za stránkou a tak nějak nechápela ten boom okolo, ale pak přišel zvrat. Eliza byla odhalena, příběh dostal ten správný spád... Pocity po přečtení ani neumím vyjádřit a je to snad poprvé co píšu komentář hned po dočtení...
Co říct? Jak vyjádřit jak je tahle kniha skvělá... kdybych mohla Elizu bych pevně objala. A mrzí mě, že si nemohu přečíst Nestvůrné moře, protože ty úryvky, kterými byl děj proložen, se mi neskutečně líbily...