Tiché vody

Tiché vody https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496445/bmid_tiche-vody-psz-496445.jpg 5 243 60

Elements série

Okamžiky. Naše životy jsou sbírkou okamžiků. Některé jsou bolestné a plné prožitého utrpení. Jiné jsou naplněny novou nadějí a příslibem lepších zítřků. Zažila jsem ve svém životě mnoho okamžiků, které pro mě byly výzvou a navždy mě změnily, okamžiky, které mě vyděsily a převálcovaly. Nicméně, u těch největších – nejsrdceryvnějších a nejúchvatnějších – byl vždycky on. Bylo mi deset, když jsem přišla o hlas. Byla jsem o něj oloupena, a jediný, kdo dokázal naslouchat mému mlčení, byl Brooks Griffin. Byl světlem mých temných dnů a příslibem zítřka, dokud si i jeho nenašla hrozná tragédie. Tragédie, která ho nakonec málem utopila v moři vzpomínek. Toto je příběh chlapce a dívky, kteří se milovali navzájem, ale neměli rádi sami sebe. Příběh o životě a smrti. O lásce a nesplněných slibech. O okamžicích.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

The Silent Waters , 2016

petulkapeta
21.04.2023 5 z 5

,,Svět se točí dál díky tlukotu tvého srdce."

Moc emocně nabitý příběh. O divce ktere i když ji vzali hlas,tak přišel kluk a stal se jeji kotvou a po hodně dlouhou dobu. A pak ona stála při něm když ji on potřeboval...silny příběh.

petraLI
08.04.2023 2 z 5

Ačkoliv je kniha zajímavě napsána, tak mě příběh nějak neoslovil. Maggie se stal traumatický zážitek, ale nemyslím si, že je to důvod zaseknout se na 20let. Kniha vlastně o ničem nebyla, jen o sebelítosti. Brooks mi byl velmi sympatický i ostatní postavy. Jejich trpělivost neznala meze.

Kudík
03.04.2023 4 z 5

Maggie May Rileyová byla do svých 10let kouzelné dítě s velmi živou povahou, ale silně traumatický zážitek jí připravil o hlas. Začátek byl perfektní, ale bohužel i přes poznámku od autorky, jak moc a z čeho přesně čerpala ze svého života, to prostě nebylo ono, protože proč nikdo nezjišťoval, co přesně se jí v lese stalo? Taková změna a stačí jen jí nechat oněmělou a zavřenou v domě? Zmínka o tom, že doktoři a terapeuti chodili za ní je sice fajn, ale stále zůstává otázka proč nikdo nic nedělal? Kdybych byla na místě kteréhokoliv člena z její úžasné rodiny, tak to prostě zjistím, protože v tom bylo jádro pudla. No a Brooks Tyler Griffin... páni. Kdyby mu autorka v závěru nenaložila nezasloužený pád do vody a životní pokles bezmála na samé dno (minimálně lahví), tak by byl kotvou pro většinu z nás. Jsem ráda, že v epilogu došlo na Jam se Skippym.

Evaho73
03.04.2023 3 z 5

Kniha sa dobre číta, ale za srdce ma nechytila. Mala som dojem, že trauma hlavnej hrdinky a hlavne vyrovnávanie sa s ňou bolo z časového hľadiska príliš dlhé v pomere k opísaným udalostiam. Navyše dej bol predvídateľný a koniec sa už odohrával v budúcnosti... Za mňa skôr sklamanie, ako nadšenie.

Lenka541
18.03.2023 5 z 5

Krásný příběh. Trošku bych ho ale urychlila, aby měl děj větší spád,ale to byl jen můj problém.

Tesset
07.03.2023 4 z 5

Nebyla to klasická romantická kniha, ano zamilovaná dvojice tam byla, ale příběh byl spíš o něčem jiném. Autorka se dotkla i vážnějších témat, což není na škodu. Přesto musím říct, že Maggie našla svůj hlas poměrně rychle - spíš bych věřila nějaké terapii nebo tak. I odhalení události, která ji traumatizovala, bylo zvláštní, i když nemohla mluvit, to co viděla mohla napsat, minimálně když už byla dospělá. Ani Brooks to neřešil, když se mu svěřila? Divné prostě. Jinak ale hezké čtení.

Kniholenka9
20.02.2023 3 z 5

Pěkné, ale něco mi tam chybělo. První díl nasadil laťku vysoko. Moje hodnocení: 3,5*.

Maky1505
27.01.2023 5 z 5

Naprosto skvělá knížka

evik2710
06.01.2023 4 z 5

Nádherný příběh

Zuzi_cte
03.01.2023 5 z 5

Nebylo mozne se odtrhnout. Knizka tolik preplnena emocemi. Jo, tahle autorka si me kazdou dalsi knizkou ziskava vic a vic.
Tak a ted to trochu rozdychat..

VevodkyneLinda
21.11.2022 5 z 5

Kniha plná emocí, u které jsem mnohokrát plakala. Do knihy jsem se začetla hned od první stránky. Upřímně musím říct, že je to slaďárna, realita by vypadala asi trošku jinak. Ale já mám slaďárny ráda :-)

IrennCasman
08.11.2022 5 z 5

A moje srdce je zase na nějakou chvíli plné až po okraj. Musím říci, že tato spisovatelka to fakt umí. Vždycky se ve mně strhne hotová bouře pocitů. Prožívám každičké slovo. Nemám slov. Jsem dojatá, cítím smutek, bolest, lásku i štěstí hlavních hrdinů. Jsem naplněná! Moc doporučuji.

lucka1998
27.10.2022 5 z 5

Velmi silný příběh, který nám ukazuje, jak rychle se nám může změnit život. Kniha je napsaná tak, abychom s hlavními postavami prožívali všechny jejich vzestupy a pády, jako bychom u toho byli. Hodně čtivě napsané.

Holubicka1
25.10.2022 5 z 5

Okamžik. Někdy zapomenutelný a někdy nám dokáže převrátit celý život.

Můj bože. Mám toho tolik, co bych ke knížce chtěla říct, ale nechci vás připravit o všechny pocity, co při čtení zažijete. Takže jen ve zkratce vám něco málo povím. A vy vnímejte, prožijte všechno, co je spojené se čtením téhle knihy. Budete to milovat, budete cítit každou emoci, budete brečet, budete se usmívat a zažijete nezapomenutelný příběh, který se vám vryje do srdce.

Příběh Maggie a Brookse je plný okamžiků. Všechny důležité momenty se v jejich životech prolínají.

První okamžik, kdy se seznámí jako děti.
Druhý okamžik, kdy vzkvete dětská láska.
Třetí okamžik, kdy tragédie změní směr v jejich životě.
Čtvrtý okamžik, kdy se dětská láska změní v celoživotní přátelství.
Pátý okamžik, kdy se přátelství změní v lásku.

Tiché vody je dojemný příběh o epické lásce a uvědomění si, že každý okamžik je důležitý, i když se to tak nemusí zdát.

Magie jsem si zamilovala hned od začátku a čím víc jsem ji poznávala, tím jsem ji měla radši. Všechno co zažila, všechnu bolest, vším čím si prošla, jsem prožívala s ní.
Brooks, co víc k němu mám říct, než jen to, že je trpělivý, milující a pro Magie dokonalý. Jsou to spřízněné duše, které čekají na jediný okamžik, aby spolu mohli být.

V tomto příběhu je tolik srdcervoucích momentů, díky kterým moje srdce trpělo, ale prožilo i nádherné momenty a ještě krásnější lásku. Některé mě zničily, ale jiné mě daly zase dohromady a napsaly pro mě příběh, který je výjimečný a nezapomenutelný.

Šánka
09.10.2022 5 z 5

Tato autorka nejenže nešetří své hrdiny, ale ona dává hlavně emočně zabrat nám, svým čtenářkám. Já jsem to již psala u prvního dílu, stylově mi připomíná skvělou Colleen Hoover.
Z prvních dvou dílů jsem byla úplně unešená, bavila jsem se od prvních stránek, prožívala naplno příběhy hlavních postav. Tentokrát mi chvíli trvalo se do příběhu 8leté Maggie vžít, možná jsem té malé holčičce nějak nevěřila tu dětskou lásku, nevím. Ale autorka umí prodat své hrdiny i s jejich traumaty tak, že jsem jim stejně začala fandit, plakala s nimi, občas se zasmála a za ten doslov a vysvětlení, co bylo inspirací pro tento příběh, přidávám i tu pátou hvězdu.

happy19
04.10.2022 5 z 5

...vše už je tu napsáno,jen bych se opakovala;-)
Neváhejte se čtením...já byla dojatá a několikrát!
..a ten doslov..páni..

„V okamžiku lásky trvá vše navždy a nic víc neexistuje.“

keiko33
02.10.2022 5 z 5

Každá kniha tejto autorky je krásny zážitok. Ona to so slovami neskutočne vie. Dokáže vám prehovoriť do duše. Príbeh Maggie May bol jej zatiaľ top. Neviem si ani predstaviť akými hrôzami si musela len ako desaťročná prejsť a nemôcť sa nikomu zdôveriť. Našťastie mala pri sebe neskutočne obetavého, chápajúceho a láskavého Brooksa. Je jednoduchšie sa vysporiadať s traumou, keď máte pri sebe správneho človeka, ktorý vás vždy podrží. Mám rada thrillery, takže sa mi páčilo, že autorka do príbehu zahrnula zločin. No a poďakovanie autorky ma dostalo. Mnoho detí má vďaka šikane traumu a aj keď to bolo pre ňu ťažké, vysporiadala sa s tým so cťou. Možno aj vďaka tomu čo si v detstve prežila, je takou skvelou spisovateľkou. Niekedy sa slová dokážu lepšie vyjadriť na papieri.

Mousiiinka88
02.10.2022 5 z 5

Tiché vody jsou příběh, který mě přiměl smát se se slzami v očích. Každé romantické duši doporučuju, i když vás čtení bude bolet, bude to neskutečný zážitek! I love it. Absolutly!

MAU256
18.09.2022 5 z 5

"Svět se točí dál díky tlukotu tvého srdce."

Zase nádherný příběh této autorky. Maggie - prožít si takové trauma, to člověka zlomí, prostě potřebuje někoho, kdo ji v tom ztraceném světě nenechá samotnou, a tím se pro ni stal nejen Brooks, ale také její rodina. Stejně tak ona jeho nenechala padnout, když na tom byl nejhůř. Láska je prostě mocná čarodějka. Uronila jsem pár slz, bylo to straně dojemné. Ale jsem ráda za šťastné konce, to prostě v těchto knížkách potřebuji, jinak by mě to roztrhalo na kousky, takhle alespoň ty kousky, které se v knize rozpadnou, tak nakonec se dají dohromady. Díky. Knížku mohu jen doporučit, neboť autorka opravdu umí.

pocketka
14.09.2022 4 z 5

Budu se opakovat. Knihy této série prostě můžu. Velmi lehce se čtou (ač to lehké čtení není), překlad výborný, postavy si zamilujete, slzy dojetí uroníte, obálka krásná, přesně se ke knize hodící. Souhlasím s komentáři níže, že další knihy série byly povedenější, ale u mne to tentokrát bylo způsobeno nižší důvěryhodností postav, které byly vykresleny jako velmi (možná až příliš) kladné. Rocková kapela bez jakýchkoliv skandálů a škobrtnutí? Nicméně knihu doporučuji a těším se na další.