Eleanor se má vážně skvěle

Eleanor se má vážně skvěle
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533827/bmid_eleanor-se-ma-vazne-skvele-65e9d3fe92d5a.jpg 4 1446 1446

Svérázné Eleanor je jedno, co si o ní kdo myslí. Vystudovala literaturu, ale pracuje jako účetní. Miluje křížovky, po Glasgow chodí s taškou na kolečkách a víkendy tráví se svou jedinou kamarádkou – vodkou. Když pozná Raymonda, má ho jen za otravného kolegu. Mnohem víc ji zajímá místní zpěvák, se kterým si plánuje budoucnost. Co na tom, že on o její existenci nemá ani ponětí. Eleanořině cestě za štěstím se budete smát, i když k smíchu vlastně není.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: audiokniha , Plus

Eleanor Oliphant Is Completely Fine , 2017

bosorka
12.02.2018 5 z 5

Eleanor je Saga Noren, je Ove a dalších spousta zvláštních figur, které se v poslední době objevují. Všechno má nalajnované, den za dnem se odehrává ve stejném sledu a Eleanor svůj život přežívá (na těstovinách, pizze a vodce) uzavřená ve svém světě, kam nikoho (dokonce ani sama sebe) nehodlá pustit. Že se stane něco, co ji odchýlí jiným směrem, je nasnadě. Občas jsem se nad jejím konáním musela usmát, občas mi jí bylo tak líto, až se mi chtělo brečet, občas jsem se snažila ji až popostrkovat trochu jiným směrem, i když na ten svůj divnosvět prostě měla nárok. Ale byla to postava, která si mě naprosto získala. Eleanor je prostě skvělá! 4 a půl.

kneslova
12.02.2018 5 z 5

Výborná kniha, podobné příběhy už byly napsány a tento je jeden z těch dobrých. Eleanor mi připomíná Sheldona z Velkého třesku, super, humor a pod tím vážný podtext...

Alternative
06.02.2018 5 z 5

Vynikaji kniha, opravdu! Davam 5 * a kdybych mohla, dala bych vic!

Šánka
05.02.2018 5 z 5

Nádherný lidský příběh, Eleanor je velice svérázná postavička ( trošku v duchu Backmanova Oveho a Britt-Marie :-)), ale věřte, zamilujete si ji.
Je to příběh, u kterého se budete chvílemi usmívat a třeba vás i rozesměje, ale také vám bude občas u něj úzko a možná i nažene slzy do očí.
Krásně napsaná prvotina o osamělosti, šrámech na duši, ale i o tom, že někdy laskavé gesto, všímavost a obyčejný lidský zájem mohou pomoci......

Petaoo
30.01.2018 4 z 5

Velmi smutný příběh, který je ale díky povaze Eleanor snesitelný a člověk se občas i zasměje. Eleanor je chytrá, s vybraným chováním a má všechny na háku- dlouho jsem v knize nepotkala tak sympatickou postavu :)

petra5588
27.01.2018 4 z 5

Úžasný příběh!

Kykeka
17.01.2018 3 z 5

Knihu jsem četla asi se čtrnáctidenní prodlevou, čili jsem s ní nebyla v intenzivním (emocionálním) kontaktu, nicméně nepřesvědčila mě. Chyběl mi tam více propracovaný vztah s matkou, celou dobu jsem čekala až se dozvím víc a konec mě neuspokojil. Některé dějové linky mi přišly nedotažené a tím jsem postrádala jejich smysl. Na druhou stranu kniha vede k zamyšlení, že samota a osamělost není totéž a že nikdy nevíme, jaké příběhy v sobě ukrývá každý z nás.

Veronicess
09.01.2018 5 z 5

Eleanor Oliphant úplne zatriasla mojím svetom. Pri čítaní som si prešla celou škálou emócií. Smiala som sa, plakala, bola som hrdá a užasnutá, nahnevaná, vystrašená, šťastná a prekvapená. Vôbec som nečakala že budem toho cítiť tak veľa. A teraz som do tejto knihy úplne zamilovaná.

Spočiatku sa zdá, že Eleanor je veľmi čudná postava. Ale s počtom prečítaných stránok ma očarila svojím srdcervúcim spôsobom. Chcela som ju objať a nikdy nepustiť. Asi ešte nikdy som na konci knihy nebola tak hrdá na postavu ako tu. Pritom sa mi strašne páčilo, že to dokázala sama pre seba, a nie preto že stretla lásku a tá ju zázračne vyliečila. Toto bola kniha o Eleanor a jej ceste a to bolo na nej úžasné.

Táto kniha je jedna z tých nezabudnuteľných, čo s vami ešte dlhé roky zostane.

Dresia
05.01.2018 4 z 5

Příběh deprivanta z asociální rodiny, který vyrůstal v pěstounských rodinách a v dětských domovech.
Pěkně napsané, vtipné.
Ale... obávám se, že happy end se koná:
1/ v knihách
2/ když má dítě mimořádné štěstí na lidi kolem sebe
3/ když má aspoň průměrnou ingeligenci
Čili častěji bohužel ne :(

adorjas
03.01.2018 4 z 5

Táto kniha ma bavila! Nie, nie je to veľdielo hodné Danteho, ale milá, úsmevná kniha, ktorá o traumách z detstva hovorí trošku iným spôsobom. A ten humor tomu tiež veľmi napomohol.

bookcase
19.12.2017 5 z 5

Úžasná knížka, nejprve nevíte, jestli se hlavní hrdince máte smát nebo nad ní brečet. Smutné, zároveň optimistické
Doporučuju.

Ellis231
13.11.2017 5 z 5

Eleanor Oliphantová se má skvěle... Nebo si to alespoň myslí. Neví totiž, že od života může chtít i víc, než jen osamělé večery, víkendy, které tráví otupělá tvrdým alkoholem nebo práci, která ji nebaví, s kolegy, kterými opovrhuje. Na své cestě pomalu zjišťuje, že žít znamená něco jiného než přežívat a že všichni lidé nakonec nejsou tak špatní.
Kniha je naprosto skvěle napsaná a i přes často smutné téma jsem se u čtení musela usmívat. Za mě nejlepší kniha letošního roku. Doufám, že autorka bude v psaní pokračovat.