Einsteinovy hádanky a jiné hlavolamy

Einsteinovy hádanky a jiné hlavolamy https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/494317/bmid_einsteinovy-hadanky-a-jine-hlavolam-rEd-494317.jpg 5 1 1

111+11+1 zapeklitost pro trénink mozku. Taky si rádi občas lámete hlavu nad různými logickými úlohami, hádankami či hříčkami a nepohrdnete ani optickými klamy? Pak vás tato kniha jistě potěší. Celkem 123 zapeklitostí, více či méně známých, lehčích i těžších. Některé vyřešíte za pár minut (možná i dříve), nad jinými budete muset přemýšlet o něco déle. A až vás přemýšlení omrzí, můžete nalistovat řešení, které najdete na konci knihy (ale rozhodně to nevzdávejte příliš brzy).... celý text

Rihatama
20.04.2022 5 z 5

Čas od času propadnu intelektuálnímu masochismu, neodolám a pořídím si např. tyto hádanky a hlavolamy. Když se mi totiž náhodou podaří nějakou takovou hádanku vyřešit, množství vyplavených endorfinů vysoce převýší původní pocity zmaru a marnosti. Nechcete si to taky vyzkoušet? Že by něco lehčího, pro začátek?

"Bavorák
Instrukce: Máme 2 sklenice. V jedné je 1 dl toniku a ve druhé 1dl fernetu. 3 cl toniku přelijeme do sklenice s fernetem a po důkladném promíchání přelijeme 3 cl vzniklé směsi zpět do sklenice s tonikem.
Otázka: Je nyní víc toniku ve sklenici s fernetem nebo fernetu ve sklenici s tonikem?"

P.S.: V. Vecheta nabízí i řešení, ale pochopit jej musíte už sami ;-)

hádanky hlavolamy

Kniha Einsteinovy hádanky a jiné hlavolamy je v