Einsteinovo proroctví

Historik umění Lucas Athan, toho času důstojník americké armády pověřený zachraňováním kulturních památek naloupených nacistickým Německem, objeví na sklonku války v tajném skladu v srdci Německa egyptský sarkofág, o který se mimořádně zajímají jak nejbližší kruhy kolem Adolfa Hitlera, tak i americká tajná služba. Již při jeho objevu dojde k tragické události a po přepravě na půdu Princetonské univerzity, kde ho má Athan spolu s půvabnou a mimořádně vzdělanou anglo-egyptskou kunsthistoričkou Simonou Rashidovou zkoumat, se frekvence záhadných úmrtí prudce zvyšuje. Do dějů kolem sarkofágu je zapojen i fyzik Albert Einstein a matematik Kurt Gödel, kteří právě v Princetonu pracují. Podaří se Athanovi a tajným službám zastavit temné síly, jejichž cílem se nakonec zdá být i samotný Einstein? Co mohou mít prastaré síly zla společného s moderní fyzikou? Ve svižně napsaném románu autora mnoha bestsellerů Roberta Masella se mísí špionážní prvky, moderní věda a nadpřirozené síly – a navíc nabízí zajímavé pohledy do života obou géniů a dojemný milostný příběh....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403267/einsteinovo-proroctvi-7D0-403267.jpg 3.520
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Dokořán

Einstein Prophecy, 2015

Kniha Einsteinovo proroctví

Ella_85
19.07.2020

Me se knizka libila, sice trochu misung s jinymi hrdiny, ale i takove pribehy mam rada...co kdyby to byla pravda a my se mohli projit ke Carnegie jezeru, kdyz tam kotvila modra plachetnice se zlutou plachtou ;-)
Ne ted vazne, byla to pekna knizka, nekdy jsem nestihala docitat stranu jak jsem chtela vedet co bude dal, napinave a k popremysleni o vsem.

zdendula31
12.04.2020

Připomíná mi trochu ,,večery pod lampou",ale přečíst se dala.

MirrorIsis
08.02.2020

Příběh není ani v létě k vodě (např. téma kolem vývoje atomovky nutí k zamyšlení), ani není do hloubky k vychutnání. Něco "mezi", ale znovu bych se asi ke knize nevrátila.

Iki1
16.10.2019

Autor si dobu konce 2. světové války slušně nastudoval a v knize ji vylíčil sice okrajově, ale slušně. Jak už bylo v komentářích připomenuto, mysteriózní příběh ve stylu Indiana Jonese byl hodně slabý. Autor se ho sice snažil postupně gradovat, ale to se mu nevedlo, takže konec byl lehce předvídatelný, což u thrilleru docela vadí.

soukroma
03.06.2019

Celkem zajímavé připomenutí všech významných jmen, která na konci války prošla Princetonem a/nebo se v Americe podílela na vývoji atomové bomby. Děsná doba dosud probíhající konvenční války a děsivé obavy vizionáře Einsteina z úplně jiného rozměru potenciálního termonukleárního válečného konfliktu.
Historické pozadí tedy kniha stručně poskytuje (což by mi celkem stačilo, ale přeci jen podrobněji a do větší hloubky), ale mysteriozní příběh (i když ho nemusím) byl hodně slabý - něco jako náznak otevření jedné prastaré Pandořiny skříňky, čímž se otevřela cesta ďábelského zla do světa...Ale to už snad nastalo mnohem dřív, nebo ne?

mikika
20.05.2019

pro všechny, kdo nikdy neviděli Indiana Jonese, to bude super novinka, jinak ale zajímavě pojaté odrbané téma.. žádné superhoničky ani divoké akce, spíš na přemýšlení.

Robert Masello
americká, 1952