Egypt velkých faraonů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Historie a legenda Populárně-naučné vyprávění o egyptských faraonech a jejich době, a to od Staré říše až po Kleopatru. Krásně ilustrovaná publikace se věnuje období starověkého Egypta, a to od dob předdynastických až k Ptolemaiovcům, těsně před začátkem nového letopočtu. Autor se zaměřil na vládce, faraony, z nichž každému věnoval jednu kapitolu. Vybral ty nejznámější a nejvýznamnější ze Staré, Střední i Nové říše a ty nám představil velmi podrobně. Popis povahy, vzhledu i činů faraonů je doplněn i exkursem do politického zákulisí. Vylíčeny jsou poměry v zemi, války i vliv nomarchů a vezírů. V závěru najdeme chronologický soupis egyptských faraonů i souhrnnou bibliografii...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19565/egypt-velkych-faraonu-v1l-19565.jpg 4.225
Žánr
Literatura světová, Literatura faktu, Historie
Vydáno, Rybka Publishers, Knižní klub
Orig. název

L’ Egypte des grands pharaons, 1981

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Egypt velkých faraonů

Přidat komentář
LordByron
16. září

Fantastická knižka. Asi najlepšia čo som o Egypte kedy čítal. A skvelý a nápaditý výber faraónov. Pravda chýbal mi trošku Haremhab :) zo Sinuheho.
No a ako o väčšine týchto panovníkov sa nám toho moc nedochovalo takže autor čaruje z minima a často len z interpretácie ich architektúry. Celkovo je zjavné, že Egypt doslova zbožňuje a pristupuje k nemu s posvätnou úctou pričom každú kritiku (napríklad, že nepoznali peniaze) jednoznačne označí za neodôvodnenú.
Zaujali najmä samozrejme Achnaton, Thotmose.III a Ramesse. II a Ramesse. III.

Soptinka
27.12.2011

Nevím co si o této knize mám myslet. Mám rozporuplné dojmy.Je tak zvláštně napsána. V určitých částech jsem ji musela číst i dvakrát, abych ji pochopila, chvílemi mi to přišlo takové zmatené a chvílemi jako hezké navazující vyprávění. Ale je to jen pouze má domněnka, ať sám posoudí i jiný čtenář.


Doporučujeme

Děti, které přežily Mengeleho
Děti, které přežily Mengeleho

Štítky

Egypt faraoni starověký Egypt

Autor a jeho další knihy

Christian Jacq
francouzská, 1947

všech 60 knih autora

Kniha Egypt velkých faraonů je v

Právě čtených1x
Přečtených50x
Doporučených1x
Knihotéce43x
Chystám se číst8x
Chci si koupit4x
dalších seznamech1x