Egypt velkých faraonů

Historie a legenda Populárně-naučné vyprávění o egyptských faraonech a jejich době, a to od Staré říše až po Kleopatru. Krásně ilustrovaná publikace se věnuje období starověkého Egypta, a to od dob předdynastických až k Ptolemaiovcům, těsně před začátkem nového letopočtu. Autor se zaměřil na vládce, faraony, z nichž každému věnoval jednu kapitolu. Vybral ty nejznámější a nejvýznamnější ze Staré, Střední i Nové říše a ty nám představil velmi podrobně. Popis povahy, vzhledu i činů faraonů je doplněn i exkursem do politického zákulisí. Vylíčeny jsou poměry v zemi, války i vliv nomarchů a vezírů. V závěru najdeme chronologický soupis egyptských faraonů i souhrnnou bibliografii...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19565/egypt-velkych-faraonu-v1l-19565.jpg 4.225
Literatura světová, Literatura faktu, Historie
Vydáno, Rybka Publishers, Knižní klub

L’ Egypte des grands pharaons, 1981

Kniha Egypt velkých faraonů

LordByron

Fantastická knižka. Asi najlepšia čo som o Egypte kedy čítal. A skvelý a nápaditý výber faraónov. Pravda chýbal mi trošku Haremhab :) zo Sinuheho.
No a ako o väčšine týchto panovníkov sa nám toho moc nedochovalo takže autor čaruje z minima a často len z interpretácie ich architektúry. Celkovo je zjavné, že Egypt doslova zbožňuje a pristupuje k nemu s posvätnou úctou pričom každú kritiku (napríklad, že nepoznali peniaze) jednoznačne označí za neodôvodnenú.
Zaujali najmä samozrejme Achnaton, Thotmose.III a Ramesse. II a Ramesse. III.

Soptinka
27.12.2011

Nevím co si o této knize mám myslet. Mám rozporuplné dojmy.Je tak zvláštně napsána. V určitých částech jsem ji musela číst i dvakrát, abych ji pochopila, chvílemi mi to přišlo takové zmatené a chvílemi jako hezké navazující vyprávění. Ale je to jen pouze má domněnka, ať sám posoudí i jiný čtenář.

Děti, které přežily Mengeleho
Děti, které přežily Mengeleho

Egypt faraoni starověký Egypt

Christian Jacq
francouzská, 1947

všech 60 knih autora

Kniha Egypt velkých faraonů je v

Právě čtených1x
dalších seznamech1x