Egypt veľkých faraónov

Rozprávanie o osudoch a činoch faraónov veľkého Egypta. Christian Jacq vybral 22 tých, ktorí pravdepodobne najvýraznejšie ovplyvnili osud krajiny a zanechali po sebe najveľkolepejšie stavby. Kráľ Škorpión, Meni, zjednotiteľ Egypta, Džoser, Chufu, Ahmose, faraónka Hatšepsut, Thutmose, kacír Achnaton, Tutanchamon, Ramesse, Kleopatra...sú mená vzdialené i blízke, reprezentujúce dlhú líniu egyptských faraónskych dynastií....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153775/egypt-velkych-faraonov-ch6-153775.jpg 4.226
Literatura světová, Literatura faktu, Historie
Vydáno, Remedium

L’ Egypte des grands pharaons, 1981

Kniha Egypt veľkých faraónov

LordByron
16.09.2020

Fantastická knižka. Asi najlepšia čo som o Egypte kedy čítal. A skvelý a nápaditý výber faraónov. Pravda chýbal mi trošku Haremhab :) zo Sinuheho.
No a ako o väčšine týchto panovníkov sa nám toho moc nedochovalo takže autor čaruje z minima a často len z interpretácie ich architektúry. Celkovo je zjavné, že Egypt doslova zbožňuje a pristupuje k nemu s posvätnou úctou pričom každú kritiku (napríklad, že nepoznali peniaze) jednoznačne označí za neodôvodnenú.
Zaujali najmä samozrejme Achnaton, Thotmose.III a Ramesse. II a Ramesse. III.

Soptinka
27.12.2011

Nevím co si o této knize mám myslet. Mám rozporuplné dojmy.Je tak zvláštně napsána. V určitých částech jsem ji musela číst i dvakrát, abych ji pochopila, chvílemi mi to přišlo takové zmatené a chvílemi jako hezké navazující vyprávění. Ale je to jen pouze má domněnka, ať sám posoudí i jiný čtenář.