Edith Piaf

Edith Piaf https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86729/edith-piaf-86729.jpg 5 317 68

Poutavé svědectví o životě Edith Piaf z pera její o dva roky mladší nevlastní sestry, také zpěvačky Simone Berteautové. Simone Berteautová popisuje závratný umělecký vzestup Edith, s níž se znala od svých třinácti let a už se pak nikdy neopustily. Měly společného otce – Louise Gassiona, takže vlastním jménem byla Edith Piaf Edith Giovanna Gassionová. Piaf je přezdívka, znamená česky „vrabčák“. S. Berteautová sleduje uměleckou kariéru Edith až do jejího předčasného tragického konce. Pro svou bezprostřednost a důvěrnou znalost prostředí jde o svědectví zcela unikátní.... celý text

Teraka
06.05.2013 5 z 5

Jediná biografie, kterou jsem kdy dočetla do konce a rozhodně toho nelituji. Kniha by totiž byla zajímavá sama o sobě, i kdyby Edith nebyla ta Edith.

hortenzie
18.08.2012 5 z 5

Skvěle napsaná kniha. Koupila jsem si ji ještě jako studentka, přečetla jedním dechem, a i po letech se k ní občas vracím. Jedna z nejlépe napsaných životopisných knih.

Malin
12.05.2012 3 z 5

Životopisné knihy mi vždycky přijdou obtížné přečíst, ale tahle je fakt dobře napsaná. Škoda jenom, že po jejím přečtení se mi Edith jako osobnost hrozně znechutila.

rihapa
13.03.2012

Knihu jsem si přečetla na základě doporučení a vůbec nelituji!!

Žanet
10.02.2012 5 z 5

Edith Piaf – holka z ulice s malým útlým tělíčkem, ale zato s božským hrdlem. Věčný snílek plný lidskosti a emocí. Zpěvačka, jejíž život rozhodně nebyl žádný la vie en rose, ale která klidně i v době své největší slávy vystoupila mezi lidi a zpívala pro ně jen tak na ulici. A ano, měla i spoustu chyb, ale stejně ji všichni milovali a milovat ji budeme i nadále.

Janamarie
24.01.2012 4 z 5

EDITH PIAF - životopisný román.

"Měla život tak smutný, že se zdá až příliš
krásný na to, aby byl pravdivý."

Jahoda
30.11.-0001

Ta knížka mě hodně bavila do té doby, než se Edith stala známou. Poté už mě příběh tolik nezaujal a dočetla jsem ji jenom tak ze setrvačnosti.

Alix
30.11.-0001 5 z 5

Drobná zpěvačka s nezaměnitelným hlasem žila naplno a život s ní určitě lehký nebyl. Ale její legendární hlas asi v paměti lidí zůstane.