Eden

Eden https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211452/bmid_eden-eden-xLK-211452.jpg 4 303 75

Eden série

1. díl

Eden Anfieldová zbožňuje záhady, a když se na škole objeví tajemný nováček Ryan Westland, úplně ji to pohltí. Na první pohled vypadá jako obyčejný kluk, proč potom nezná pizzu? A jak to, že nikdy neslyšel o Hitlerovi? Ze všeho nejvíc ale Eden mate to, že o ni Ryan jeví zájem. Eden pozvolna propadá jeho kouzlu, zároveň ale rozkrývá i jeho tajemství. Zlom nastane jednoho deštivého odpoledne, když klopýtne o zdánlivě obyčejnou knihu v Ryanově pokoji - biografii jeho nejlepšího kamaráda, která je však datovaná o celých padesát let později. Když se svým objevem na Ryana vyrukuje, zjišťuje, že na ni čeká velmi důležitý úkol, a ona právě málem zničila jeho jedinou šanci na úspěch...... celý text

Sci-fi Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

After Eden , 2013

petulkapeta
25.07.2022 4 z 5

Nechci, aby tenhle den skončil," hlesla jsem.
Ryan si mě k sobě pevně přitáhl. „Kdybych měl moc nastavit čas, zastavil bych ho a strávil tady s tebou zbytek věčnosti."

Moc krasna scifi pro mlade a tez me mrzi,ze pokracovani nevyslo.

WeirdoAnne
21.02.2022 4 z 5

Fajn Young adult oddechovka, která se četla opravdu rychle a příjemně plynula. Bavila mě od začátku do konce. Šla jsem do ní s nulovým očekáváním a vracím ji do knihovničky s pocitem mile stráveného odpoledne, kdy mi - u popíjení čaje a otravného smrkání-pomohla utéct z reality. :D

jitka_dankova
19.02.2022 4 z 5

První díl nedopřekládané duologie, který se dá číst i jen tak samostatně. Primárně je určen dospívajícím děvčatům kolem 15 let a nejde o nic jiného, než o lehce ozvláštněný dívčí románek. Starším čtenářkám nemá moc co nabídnout. V knize je téma cestování časem a je tam podané jen velmi zlehka a úsměvně, neberte jej moc vážně. Když nad tím člověk začne přemýšlet, zjistí, že to autorka vůbec neměla moc promyšlené, což ale obvykle děvčatům toužícím číst o nějaké romantice až tak moc nevadí. Pro cílovou skupinu mladých děvčat je to oddychové milé čtení a čtyři hvězdičky si zaslouží. Škoda, že u nás nevyšel ten druhý díl ("Chasing stars") odehrávající se v budoucnosti, kde je i vysvětleno pojetí těch skoků v čase podle autorky a je tam snaha vysvětlit zjednodušeně časové paradoxy apod.

Kniha už je vyprodaná, v el. verzi není, takže shánět jde jen v knihovnách a z druhé ruky.

lily_maleckova
05.04.2021 3 z 5

Přečteno za dva dny, čtivá a milá kniha. Že začátku mi přišla taková zvláštní, jiná. Řešilo se tam zajímavé téma, v YA ne moc obvyklé. Za mě pěkná průměrná kniha ❤️

zuzka2408
07.03.2021 5 z 5

kniha mě velmi bavila :)) sice jak už někdo psal, tak chybělo víc romantiky, ale i tak na tom bylo něco kouzelného. Knihu jsem přečetla za 2 večery, takže můžu doporučit.

Petra38
04.02.2021 4 z 5

Ačkoliv jsem byla skeptická,přeci jen se jedná o náctileté,tak mě přiběh mile překvapil a vtáhl do děje. Jen tomu néco málo chybělo,možná více romantiky..?

Barun
27.01.2021 5 z 5

Knihou nás provází postava jménem Eden, jak je z názvu patrné. Ze začátku se knížka tváří jako klasická oddechová YA, ale nenechala bych se tím moc zmást. Příběh se rozvíjí, postava Ryane je podle mého vymyšlená dobře a celkový nápad se mi moc líbí, i když je to jak se říká předvídatelné, ale to se od takové oddechovky dá čekat. :)
Knize bych asi vytkla jen ten zdlouhavější začátek, který šel klidně o pár stránek zkrátit, ale po dočtení vám to bude stejně pak jedno. Knize bych dala normálně asi 4 hvězdy, přidávám půlku za skvělý námět a téma astronomie je můj šálek kávy. :)
______________________________________________________________________
Hodnocení: 4,5/5

Amízek
10.10.2020 4 z 5

Eden jsem četla v 7. třídě. Nemůžu napsat, jaká pro mě před lety byla, co jsem měla za pocity a co bych vytkla, páč si ji už moc nepamatuji, ale vím, že velmi pozitivní názor tu byl. Byla jedna z prvních knih a dost se mi zamlouvala. Určena je pro dívky nejlépe 12-15 let, k tomuto věku je příběh velmi lichotivý. Dívkám doporučuji, taková odpočinková nenáročná kniha s hezkou fantazií.

Jiřina18
06.08.2020 5 z 5

Byla to jedna z nejlepších knih co jsem v poslední době četla. Bavila mě od první do poslední stránky. Ke konci jsem pomalu ani nedýchala jak byla napínavá. Opravdu doporučuji přečíst

anebar
05.08.2020 4 z 5

Kniha pro mládež, ale potěší i dospěláka. Četla se snadno, rychle, taková kniha na odpočinek. Chcete snadné čtení, které můžete kdykoliv opustit? To je tahle kniha.

odel
19.07.2020 3 z 5

Kniha mě zhruba do půlky moc neoslovila, strašně se to táhlo než se začlo něco dít. Ale potom to bylo fajn čtení.

Lily-fairy
07.04.2020 2 z 5

Nic jsem neočekávala... a nic jsem nedostala. Chtěla jsem odpočinkovou ya na jedno odpoledne a to jsem dostala, ale napřed jsem si musela slíbit, že se nad ničím nebudu pozastavovat, nic nebudu řešit atd. Hlavní hrdinka otravná a blbá, romantická linka přehnaná (klasika) a svět nedomyšlený. Jako úlovek z totální výprodeje mi to nevadilo, jinak bych byla zklamaná. Jedna z těch knih, které zapomenete okamžitě po dočtení.

kubakubikula
04.01.2020 5 z 5

Na to, že je je to YA, tak se mi moc líbila. Dobře se četla,netáhlo se to. Doporučuji

peitho.1
01.08.2019 3 z 5

No, tak přečíst se to dalo, ale na to, jak je knížka krátká jsem se s ní plácala docela dlouho, nějak mě nic nenutilo číst dál.
Hlavní hrdinka mi dost lezla na nervy a ostatní postavy to moc nezachránili. Děj je předvídatelný, nedomyšlený a nedotažený. Na téma cestování časem existují mnohem povedenější tituly, u tohoto už za týden nebudete vědět, o čem to vlastně bylo...

Romča11
10.07.2019 5 z 5

Úžasná kniha. Taková oddechovka. Prostě super. Cestování časem v tomhle podání je dost dobrý. Pokud si chcete odpočinout a vypnout rozhodně doporučuji :)

EvaStark
07.07.2019 4 z 5

Taková krátká oddechovka, která se mi líbila. Bylo to však až moc předvídatelné, takže to hodnotím takovým lepším průměrem:)
Je to spíš pro čtenáře kolem 15ti let, ale neříkám, že to nemůže bavit i starší čtenáře:)

Tyrkysovka
22.05.2019 5 z 5

Tato kniha byla zajímavá,napinavá,četla se moc dobře.

BlazingHeart
27.12.2018 2 z 5

Líbily se mi některé myšlenky (příroda,...) ovšem děj byl velmi předvídatelný, nic mě v knize nepřekvapilo, nešokovalo. Hlavní hrdinka není moc sympatická, ovšem dívkám do 15 let by se to líbit mohlo.
Mě už příběhy "dívka potká krásného a dokonalého kluka, který něco skrývá, ona to odhalí, plno dobrodružství a na konci budou spolu" omrzely, takže dvě hvězdy - protože tak dobrá, jako jsou knihy co ode mě mají 3, Eden není.

TerraNova
09.08.2018 4 z 5

"Líbila se mi představa, že sedí na téhle zahradě vedle mě a dělí nás jen čas." Asi nejkrásnější věta celé knihy, spolu s tou úplně poslední větou.

Musím říct, že protože jsem podle hodnocení a komentářů čekala, že kniha bude jedna ze slabších, tak jsem byla celkem překvapená, protože mi díky tomu - neočekávat od ní nic velkého - nepřišla tak špatná.
Jo, začátek knihy do zhruba její poloviny mi přišel fakt... nudnej. A i na konci se některé věci dali předvídat a věděli jste, kam děj směruje. Ale i přesto musím ocenit druhou polovinu knihy, autorčin smysl pro humor (trefila se do toho mého), kterého tam je požehnaně a já se na něm dost zasmála a taky to, že se jí podařilo vždycky napsat skvěle akčnější pasáže knihy.
Klobouk dolů, hlavně za tu scén u konce, díky které jsem knihu nemohla odložit a jen se divila, co se tam sakra děje (a to mi ta jenda postava přišla nejvíc hodná - po čase, i když na začátku jsem ji neměla ráda a ke konci vlastně taky ne).

Další věc je, že mě z tématu hvězd, černých děr, nových planet (obecně astronomie), prvních a dalších plánů, čtvrté dimenze a cestování časem a prostorem fakt bolela hlava, když jsem se to snažila pochopit. A pak taky z hlavni hrdinky Eden, kterou jsem měla chuť ze začátku nakopnout do zadku. Přišla mi enormně blbá a špatná v astronomii. Jakože... i já toho věděla víc, jak ona - plus mě dodělalo to, že pak všechno věděla a hrála si na chytrou, i když podle mě byla ne zas tak moc chytrá (v ohledu na věci, které čtenáři dojdou hned, ale jí to trvá pomalu polovinu knihy).
Na druhou stranu dávám hvězdu navíc za scénku s Connorem, Megan, učitelem, střechou školy a dalekohledem. ;D

KaileyBlot
09.08.2018 4 z 5

Ehm tohle bylo... nakonec dost wow. Nic moc jsem neočekávala a taky ten začátek nebyl nijak zajímavý, Eden mi přišla naprosto vymletá a tupá a všechno bylo jaksi nepřirozené, ale postupem času se to měnilo a ta poslední část knihy mě naprosto dostala a já jen valila bulvy, protože panebože, bylo to napínavé a hrozně čtivé. Některé scény byly opravdu moc povedené, klidně na úrovni fakt nejlepších knížek. Chvílemi se mi trošku přehříval mozek z té vší logiky cestování časem a tím to bylo taky tak skvělé. Tahle tématika má svoje kouzlo a zabaví na určitý čas jen přemýšlením o tom všem a snažením se přijít na to, jak je to vlastně možné. Hrozně mě tahle kniha překvapila a to v dobrém.