Džungle před tabulí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Druhé vydání bestselleru Evana Huntera. Učitel Rick Dadier začíná svou kariéru na chlapecké střední škole a hned po prvních dramatických dnech zjišťuje, že se jeho představy o povolání značně liší od reality. Je připraven vyzkoušet vše, aby pronikl ke svým žákům, od kterých se nakonec překvapivě dočká mnohem opravdějších lidských reakcí, než od lhostejného učitelského sboru....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40664/dzungle-pred-tabuli-40664.jpg 4.4316
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Svoboda
Originální název:

The Blackboard Jungle, 1954


více info...
Nahrávám...

Komentáře (42)

Kniha Džungle před tabulí

baji42
06. března

Skvěle napsaná kniha. Výborně vykreslené postavy a strhující příběh. Po jejím přečtení jsem ráda, že jsem se nestala učitelkou, jak jsem v dětství chtěla :-)

Štěpánka_010
01.07.2022

„Každý den se vlastně vrhá do džungle před tabulí, a neví ani, kolik tesáků je vlastně ve lví tlamě.“

Kniha je velmi specificky napsaná, neboť nám odhaluje některé pravdy, se kterými se dnešní učitelé musí potýkat (drzost žáků apod.) a zároveň nabízí náhled a myšlenkové pochody mladého učitele, který se snaží získat si od žáků alespoň malý respekt.

Kniha je napsána především pro americké školství, u nás jsou, řekla bych, trochu jiné podmínky. Kniha mě ale donutila, se zamyslet nad rozdílnosti českého a amerického školství. Knihu mohu jenom doporučit.


Alma-Nacida
05.06.2022

Střídala jsem audio a papírovou klasiku. Zklamala mě postava Annie, dnes je už taky jiná doba, možná je to tím. Nemyslím, že by to byl obraz standardní odborné střední školy, ani že by běžné docházelo k fyzickým střetům. Na druhou stranu část s analogii je zas až moc úspěšná pro pedagoga, většinou se takhle pěkně všichni nechytí.
A závěr mi přišel už taky mimo realitu. Nicméně četlo se to (a poslouchalo) dobře. :)

visisb
29.11.2021

Nemyslím, že by chování žáků na manuálce bylo dnes standardní. Domnívám se spíš, že se praktiky zjemňují. Působí víc peníze, psychické nátlaky, vydírání...pěsti a nože jsou spíš výjimkou a jako jednotlivé případy černé kroniky jsou přitahovány médii. Po celé republice potažmo světě se tak samozřejmě takových výjimek nashromáždí určité množství, které pak na konzumenta globální černé kroniky působí dojmem běžného výskytu. Tolik reakce na předchozí komentář.
Kniha je nicméně skutečně napsána velice šikovně, střídá se pohled do nitra mladého nadšeného učitele Dadiera a konfrontace s realitou. Hunter má dobrý záběr do psychologie postav. Hard-boiled škola se ovšem nezapře. Přes všechny strasti a úskalí, které jeho hrdina zažívá, působí však závěr jako svého druhu happy end.

ninano
20.09.2021

Kdysi to byla dost šokující kniha. V dnešní době je to ale bohužel nejspíš standard chování žáků dokonce i v našich školách. Kniha je ale napsaná mistrně a ani po létech neztratila nic na své atraktivitě.

Aleh
02.07.2021

Tak tuhle knihu jsem četla v době přípravy na své budoucí povolání a teď, když už se budu pomalu loučit. Nutno podotknout, že české školství je ještě přece jenom o něčem jiném než to americké, které nám autor ve své knize bez obalu se vším všudy představil. Ale ať už se člověk během profesního života setkal s ledasčím, pokud tuto profesi dělal a dělá s chutí a láskou, tak pak je to úžasné a obohacující. Díky, česká školo, že jsi byla taková, jaká jsi byla a nesetkala jsem se s tím vším, o čem jsem četla v Džungli před tabulí.

Kerberos
24.12.2020

Kniha řeší závažný problém v školství,který se z Ameriky padesátých let přenesl i k nám.Mladý učitel plný ideálů se střetává z realitou,vybudovat si autoritu u záků je velký problém,pokus o znásilnění učitelky a šikana učitelů.Nemůžu si nevzpomenout na Magnuskův film o problematické škole.

willy9203
18.11.2020

Kdybych nevěděl, že to může být pravda, řekl bych, že je to přehnané. Ale v poslední době se šikana učitelů ze strany žáků objevuje stále častěji, zejména proto, že učitelům se berou z ruky nástroje, kterými se mohou bránit, a rodiče jim zpravidla moc nepomáhají.
Tuto knihu by si měli přečíst hlavně všichni z ministerstva školství, v lepším případě i poslanci, aby věděli, v jakých situacích se učitelé mohou ocitat.

1