Džbán – krajina opukových plošin

Džbán – krajina opukových plošin https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447608/bmid_dzban-krajina-opukovych-plosin-HXv-447608.jpeg 5 2 2

V severozápadním okraji Středočeského kraje a v přilehlé části kraje Ústeckého se nachází Džbán – málo známá krajina mimořádných přírodních hodnot, do výšky vystupující lesnatý celek obklopený zemědělskou krajinou Podlesí. Džbán je největší opukovou tabulí Čech, kterou eroze rozhlodala do soustavy stolových plošin, ohraničených prudkými svahy a oddělených širokými údolími.... celý text

Hanina61
15.07.2022 5 z 5

Nádherná kniha... na Džbánsku jsem prožila pětadvacet let života, a i když teď žiju jinde, stále se tam vracím, nikdy bez tamního genia loci nevydržím moc dlouho, protože jak kdesi napsal Václav Cílek, kdo jednou stráví nějaký čas na Džbánsku, ta krajina mu učaruje - a očaruje jej - natolik, že se tam musí stále vracet. Jsem toho zářným příkladem. Tuto knihu jsem objevila v jedné malé místní knihovně jedné malé džbánské vísky...i o ní se tam píše... Krásné fotografie a spousta zajímavých informací. Vřele doporučuji. :-)

thea.cajda
01.01.2022 5 z 5

Výborná publikace, která zapadá do celé edice, která vychází o přírodě středních Čech. Text je sice trochu moc odborně napsaný, ale dá se to zvládnout. Fotografie jsou fantastické. Zejména ty letecké. Tohle by měl mít doma každý milovník středních Čech.

Autoři knihy

Martin Majer