Dynastie mozků

Dynastie mozků https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504320/bmid_dynastie-mozku-vft-504320.jpg 4 15 15

Tři generace rodiny neurochirurgů, tři generace s jinými technologickými možnostmi při operování mozku. To je zkušenost otce, syna i vnuka stejného jména i příjmení. Původní a vůbec poprvé publikovaný rozhovor s Vladimírem Benešem nejstarším (1921–2021), průkopníkem neurochirurgie v Česku, který zemřel loni ve věku 100 let, doplňuje rozhovor s Vladimírem Benešem mladším i glosami Vladimíra Beneše nejmladšího. Díky vzpomínkám na tátu a dědečka knižní mozaika rozkrývá konkrétní témata z různých úhlů pohledu.... celý text

Přidat komentář

Jane2016
08.02.2024 5 z 5

Tři generace neurochirurgů. Fascinující lékařská rodina, která mě zajímá již delší dobu. Na pana Vladimíra Beneše (* 1953) jsem narazila díky jeho přednášce: Co umí mozek (a co umíme my). Pan Beneš o neurochirurgii dokáže mluvit poutavě, neotřele a velice vtipně. A stejná je i jeho kniha s názvem Mé cesty do hlubin mozku. Pokud někoho z Vás baví příběhy z lékařského prostředí a autobiografie, tak doporučuji všemi deseti!

Dynastie mozků, tedy kniha, ve které vzpomíná na začátky své kariéry nejstarší člen rodiny mi nesměla chybět v knihovničce a musela jsem si ji přečíst!

A musím upřímně říci, že je skvělá. Číst zkušenosti nejstaršího pana Beneše a mít šanci porovnat tehdejší metody s těmi dnešními je obdivuhodné. Při čtení jsem se několikrát nachytala, jak čtu s otevřenou pusou. Ten posun, který tento obor udělal je neskutečný. Knihu doporučuji všemi deseti, určitě se objeví mezi nejlepšími přečtenými za tento rok.

Má hluboká poklona patří všem třem.

Jenny46
01.01.2024 4 z 5

Tři generace, díky vzpomínkám rozkrývá konkrétní témata z různých úhlů pohledu...
Je to práce, nebo poslání?
Opravdu obdivuji pár rozhovorů jsem viděla a ráda si knihu přečetla.


Doubravka1975
20.11.2023 5 z 5

3x stejné jméno Vladimír Beneš
děda, otec a vnuk
3 generace neurochirurgů
3x SUPER !!!

iceVS
05.04.2023 4 z 5

Příjemně naservírované vzpomínky a poutavý rozhovor se synem. Útržky vzpomínek vnuka.
Nejvíc mě bavila část s Vladimírem mladším. Nicméně setkat bych se s ním nechtěla :-D
Radši jsem zdravá :-)


Jen tak pod čarou. Přispěvatelem (druhým autorem) je, tedy alespoň podle souborného katalogu, Vladimír Beneš nejstarší. Děd, nikoliv vnuk.