Dvojitý gambit

Dvojitý gambit https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345682/bmid_dvojity-gambit-Ej8-345682.jpg 4 79 38

Pětačtyřicetiletá, atraktivní Viola má soukromý život v troskách. Je rozvedená, sem tam si užívá sex se svým mladým šéfem, ale jinak si připadá vyhořelá. Náhodné setkání s hercem Petrem Veverkou, do kterého byla jako mladá platonicky zamilovaná, pro ni proto znamená nový impulz. Zvlášť když se ukáže, že Veverka její city opětuje. Radost z nového romantického vztahu však kalí malá lež – Veverka si Violu popletl s dívkou, se kterou kdysi dávno prožil vášnivou noc, a Viola ho z omylu nevyvedla. Zprvu nevinná lež však začíná přerůstat do problému, který by mohl začínající vztah ukončit. Viola však má pocit, že už nemůže couvnout, a tak se do lží zaplétá stále více…... celý text

bilamyska

L
E
I
R

Zábavné a se spádem. Super čtení. A pak ten konec.... Když nedokážu vymyslet uspokojivý konec, tak knihu nepíšu. Každý konec je lepší než žádný a dala bych tři hvězdy. Je to blbka a zůstane s ním? Ok, odpovídá to její povaze. Vyprdne se na něj? Super! Dává nám šanci, že každý z nás může vystoupit ze svého stínu. Ale tohle je prostě podvod na čtenáře....

Žilí21
17.10.2019 5 z 5

Skvělá kniha, kterou jsem dlouho obchazela, protože ani název ani obálka me nijak nelákaly. Dostala jsem se k ni až po přečtení knihy Závity ulit od stejné autorky a musím napsat, ze se mi prvotina on Martiny Málkové líbila možná ještě vic než ulity. Gambit je nesmírně svižně a zajímavě napsaná kniha, kde tušíte směr vyprávění, ale v dějí dochází k velmi nečekaným zvratům, které nabírají netušené možnosti dalšího vývoje. Určitě tedy doporučuji nenechat se odradit názvem knihy, je to chytré a vtipné čtení, které zaujme nejenom ženy.

dragonina
15.09.2019 5 z 5

Ve všem souhlasím s recenzí Hany Hosnedlové, která je uvedena v záložce “recenze”. Dvojitý gambit je výborná knížka - moderní ženský román, žádná červená knihovna a ani ulplně oddechovka, jako autorčiny Závity ulit, které jsem četla a taky se mi moc líbily. Dvojitý gambit může vzbuzovat rozporuplné reakce, jak je vidět i z komentářů u knihy, třeba právě proto, že by čtenář podle stručného obsahu knihy mohl čekat ryzí romantiku.
Mě osobně se příběh líbil pro svou neotřelost, otevřenost, vtip. Taky jsem si znovu potvrdila, že se mi moc líbí styl jak autorka píše, švih a šmrc. Oceňuji, že umí napsat milostný příběh tak, aby to nebylo klišé a “cukrkandl”. Erotické scény jsou popsány s důvtipem a velice poeticky.
A další věc, který můžu recenzentce potvrdit, Dvojitý gambit není ryze ženská záležitost. V mém okolí si ho s nadšením čtou i muži.

HankaK87
04.08.2019 3 z 5

Nemohla jsem se dlouho začíst. Občas zbytečně rozvleklé dialogy. Od půlky knihy to bylo zajímavější. Celkově se mi kniha líbila. Příběh s nápadem, trošku jiná love story.

Kočičáci
12.05.2019 4 z 5

"Se lží se dostaneš na kraj světa, ale nikdy zpátky."

Jak to může dopadnout, když se dva vášnivě milují a zároveň si vzájemně lžou?
Pojďte prožít milostný románek s Violou a Petrem a dozvíte se, kdo z nich je větší podfukář... aneb i jedinci zralého věku tropí hlouposti.
Svižné, překvapivě vtipné počteníčko.

"Změříš ho?" ptá se mě s rukou pod svým svetrem na mé bradavce.
Překvapeně žasnu nad jeho nápadem. "Toho kapra samozřejmě."
"Jo, aha," směju se na celé kolo, jak mě to mohlo napadnout, že by chtěl přeměřovat něco jiného. Začnu ovíjet rybářský metr kolem rybího hrudníku.
"Co to děláš, Violko?" ptá se starostlivě.
"No měřím ho. Prsa - pas - boky."

Knižní střípky
09.05.2019 2 z 5

Autorčiny ZÁVITY ULIT se mi líbily moc, proto jsem si z knihovny donesla DVOJITÝ GAMBIT a podvědomě jsem očekávala stejně dobrou knihu. Ale dostavilo se spíše zklamání. Kniha se četla rychle, neměla hluchá místa, možná mi prostě jen nesedla. Vzhledem k tomu, že ze ZÁVITŮ jsem byla nadšená a GAMBIT byl psán podobně, tipuji své zklamání spíše na špatné načasování. Věřím, že kniha si najde spoustu spokojených čtenářek. Asi už bylo těch oddechovek dost a je třeba se vrátit zase k nějakému pořádnému thrilleru.

LaCoccinelle
18.03.2019 4 z 5

Knížka se hezky četla, přečteno jedním dechem. Akorát ten otevřený konec... nemám ráda, když nevím, jak to dopadlo.

Calwina
27.01.2019 5 z 5

Přečetla jsem během dne. Jsem nadšená! Oddechovka na vysoké úrovni!

ivibery
07.07.2018 5 z 5

Začala jsem číst včera, teď jsem dočetla a dávám pět hvězdiček. Je mi sedmačtyřicet a Dvojitý gambit mě podpořil v mém trochu potrhlém životním nastavení. Je to knížka pro všechny, kteří po čtyřicítce..., padesátce ještě tzv. "nestáhli roletu". Viola s Petrem mě hrozně bavili a připomínali mi, jak je důležité nestydět si přiznat, že láska cloumá úplně stejně "mlaďochy" jako námi už trochu "zkušenějšími" :-) Knížka je svižná a vtipná. Nadhled a sebeironie s jakým je napsaná ji podle mě posouvá mimo kategorii "červené knihovny", i když je to love story. Souhlasím s recenzí Hany Hosnedlové.

Madluska
04.07.2018 2 z 5

Sice jsem těch 190 stran přelouskala, ale že bych se nemohla odtrhnout, to zase ne... Nechci autorku pranýřovat, ale prostě mi to čtení pro ženy nějak nesedlo. Ačkoliv jsem si knížku půjčila na letní volno (a neměla tedy přehnaná očekávání), stejně jsem se musela dost nutit a vlastně jsem to dotáhla jen proto, abych zjistila, v čem bude spočívat slibovaná neupřímnost z druhé strany. O to větší bylo mé zklamání, když jsem zjistila, co jsem zjistila. Ani by mi tolik nevadilo, že lidé ve středním věku (nebo i starší, nevím, kde stojí hranice středního věku :-)) se chovají mladicky a že jim zdravý rozum zatemňují hormony, chápu, že i to k životu patří. Zato mi ale vadilo, jak se postavy jmenují (ale budiž, jméno si ani v normálním životě zpravidla nevybíráme, prostě se tady náhodou potkal tuctový Petr Veverka s jakousi exotickou Violou a Bobem), jak protagonistka příběhu neustále všechno komentuje (i když nutno říci, že některé vnitřní monology byly docela příjemně odlehčené a ironické, jen jich mohlo být o 3/4 méně) a především jak hloupě se chovají (nekritizuji zamilovanost, ale nesmyslnost - viz Petrova reakce na Violinu hru, oboustranné zamlčování těch "strašlivě tajných věcí" jako u čtrnáctiletých puberťaček nebo postav v mýdlové opeře "aby se to natáhlo"). Když tak nad tím přemýšlím, i s tou zamilovaností mám trochu problém - co je vlastně k sobě tolik táhlo, pomineme-li sex, víno a cigarety? Trochu podezřívám paní Málkovou, že si romanci napsala pro radost, aby na papíře dohnala něco, co se v životě možná ani nestalo/stát nemůže (komukoliv)? Jen si vezměte přitažlivost obou hrdinů i v jejich věku, jejich sexuální vitalitu (věkem vůbec nepoznamenanou; koneckonců s Violou by byl stále při chuti každý muž - jistě nejen Petr nebo Železník), jejich neomezené časové možnosti, okamžitou a dokonalou souhru ve všech oblastech... Já vím, čtení pro ženy. Věřím tomu, že autorka by dokázala napsat i lepší knihu, v tom případě by ale měla vystoupit ze škatulky a zapomenout na osvědčené recepty, jak oslovit cílové čtenáře... Takto šla kniha mimo mě.

liza3144
03.01.2018 5 z 5

Škoda, že magnolia nevydržela číst dále.Od str 50 . začíná ta správná jízda.Knižka je opravdu psaná s lehkostí a homorem.U vtipných dialogů jsem se občas smála nahlas.Nudu v knížce opravdu nehledejte (možná jen u popisu žehlení prádla a sledováni priblbleho serialu) Naopak knížka má šmrnc. Pro 20 az 30leté je nepochopitelné, že 45letá může prožít bláznivou lásku, ale ano, může , ono stárne jen tělo, duše zůstává stejná

magnolia
17.09.2017

Knížku jsem zkoušela číst, ale vzdala jsem to na s.50. Nějak mi to celé vyprávění nesedlo, hrdinkou počínaje a hercem Veverkou konče, (nic proti veverkám) - tak snad kdyby jí bylo kolem 20-30, ale i tak to byla spíš neuvěřitelná nuda.

Iki1
10.09.2017 2 z 5

Dobrými dialogy i líčením duševního rozpoložení hlavní představitelky jsem se vcelku pobavil, ale kniha mi přišla příliš rozvleklá a občas nudná.

Vivicte
03.09.2017 5 z 5

Je to u mě už takové pravidlo - obvykle potřebuju aspoň deset (spíš dvacet) stran, abych se začetla do nějaké knihy. Ovšem u knížky Dvojitý gambit vzalo moje knižní pravidlo rychle za své. Zavrtala jsem se do ní okamžitě a odtrhla se až na straně 197, což je stránka poslední (ovšem bavilo mě to tak, že bych si dala klidně ještě další “dvoustovku”). Gambit je poutavý, zábavný a pikantní příběh o vztahu dvou lidí, ve kterém jednou máte na nohách lodičky, jindy gumovky se slepičkama, jednou pohorky a dost často jste v něm i úplně bosí…a přitom je jisté, že ať už máte na nohou cokoli, je potřeba našlapovat zatraceně opatrně, protože cesta, kterou se vztah našich hlavních hrdinů ubírá, je nebezpečně křehká. Úžasná Martina Málková se svým Dvojitým gambitem příjemně a překvapivě prozářila český knižní svět i mou domácí knihovnu, a tak nezbývá než se těšit na další a další knižní přírůsky. Už ať tu jsou! ;-)

Danago
20.08.2017 4 z 5

Pětačtyřicetiletá, atraktivní Viola si připadá vyhořelá ale potom se setká se svou platonickou láskou z dětství s hercem Petrem Veverkou. Začíná romantický vztah, který kalí malá lež – Petr si Violu popletl s dívkou, se kterou kdysi dávno prožil vášnivou noc, a Viola ho z omylu nevyvedla. Viola se do lží zaplétá stále více. Ale kdo v tomto vztahu vlastně lže? To vše se nám začíná postupně odkrývat. Pocit, že i po čtyřicítce může člověk zažít lásku je moc příjemný. Příběh je napsaný lehce, velmi věrohodně, humorně a i s tou trochou napětí. Knec je ale otevřený, takže si to musí čtenář rozhodnout sám . Já se přikláním k tomu dobrému konci. Pocit, že i po čtyřicítce může člověk zažít lásku je moc příjemný. Příběh je napsaný lehce, velmi věrohodně, humorně a i s tou trochou napětí. Knec je ale otevřený, takže si to musí čtenář rozhodnout sám . Já se přikláním k tomu dobrému konci.

Gregorie
18.06.2017 5 z 5

Lehkost, svěžest, zábava a přitom příběhem bublá jakýsi hlubší podtón. Nevím přesně jak to popsat, ale asi mi bylo sympatické, že jde o vztah dvou lidí, kteří už mají něco za sebou, ale stejně má jejích láska barevnost mladického vztahu se vší bláznivostí. Líbí se mi, jakým způsobem autorka svoji love story vypráví, jak zachází s jazykem a její smysl pro humor. Dvojitý gambit jsem přečetla během soboty, 200 stran není mnoho, ale hlavně je to svižné a dokáže vtáhnout. Navíc ve mně zůstal zvláštní hřejivý pocit, že i po čtyřicítce může člověk zažít dobrodružství - jen se nebát. Sáhla jsem po knize na doporučení dcery a jsem překvapená jak to bylo dobré - moc české autory nečtu. Budu autorku sledovat :-)

zuzana2599
07.06.2017 4 z 5

Tenoučká knížka se svěžím a jiskrným obsahem, velmi vhodná k přibalení na výlet či letní dovolenou.
Příběh o vztahu muže a ženy ve zralém věku, kdy každý z nich má již svou minulost a své tajemství, které má zůstat ukryto. Děj knížky mě zaujal a líbil se mi, jen trošku se mi zdá, že chování Violy přísluší ženě mnohem mladšího věku...Ale to je jen můj pocit. Určitě si knížku přečtěte :-)

Karoline
03.06.2017 5 z 5

V knížce Martiny Málkové je všechno co mám v knížkách ráda. Příběh s nápadem, lehké vyprávění s vtipem a nadhledem, skutečně živé dialogy, napětí mezi ženou a muži (množné číslo není tak úplně překlep), svět divadel, soukromí jednoho herce, romantický rybolov, velmi "čtivý" sex a napětí. Knížka mě nabila pozitivní energií a připomněla mi, jak blahodárné účinky má trocha zdravé sebeironie. Jednoduše: Chci další knihu od Martiny Málkové!