Dvojčata

Dvojčata https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193605/bmid_dvojcata-XOW-193605.jpg 3 162 61

Isolte a Viola jsou dvojčata. Jako děti byly neoddělitelné, ale dospěly ve dvě naprosto odlišné osobnosti: Isolte je úspěšná novinářka pracující pro módní časopis, zatímco Viola je zoufale nešťastná a už léta bojuje s anorexií. Co se stalo, že se jejich cesty nyní ubírají tak odlišnými směry? Když začnou obě vyprávět o tragédii, která se odehrála během jednoho polozapomenutého léta, z minulosti se postupně začne vynořovat děsivé tajemství, které hrozí, že jim nenávratně zničí i jejich dospělé životy… Velmi očekávaný románový debut britské autorky, balancující na pomezí milostného příběhu a psychologického thrilleru.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Twins , 2013

Beky
12.05.2016 3 z 5

Zmatečné, přepopisované a zdlouhavé...
Jediné, co se mi na této knize líbilo je myšlenka. Dobrý nápad, ale realizace horší. Zbytečné přeskakování, protahování a neuzavřený konec ...
Poněkud zklamání.

Lenka40
09.05.2016 2 z 5

Kniha je napsaná pro mne trochu chaotickým způsobem , chvíli z pohledu Isolte ,chvíli z pohledu Violy a do toho se střídá jejich dětství s dospělostí, takže jsem se občas v knize trochu ztrácela. K tomu autorka opravdu hodně ráda a často popisuje přírodu , vůně , pachy atd.Když už mě nakonec kniha chytla ,což bylo asi tak posledních 50 stránek ,tak v tom pro mne nejzajímavějším autorka knihu ukončila . Nemůžu říct že by se kniha četla špatně , ale vracet se k ní určitě už nebudu .

AnetaM
31.03.2016 odpad!

Né, prostě ne.

Je to strašný.

Já teda rozhodně nedoporučuji!

Mišule_11
21.03.2016 4 z 5

Violu jsem litovala od začátku, ale obě dvojčata jsem si oblíbila až byly obě v dospělosti, když předtím asi neměly moc rozumu a štěstí! :) Je pravdou, že některé pasáže by v knize nemusely být nebo by být mohly kratší, ale možná by pak skládačka mezi minulostí a budoucností do sebe nezapadala! A rozhodně některé události bych nečekala, tak jak se staly..!
Na knize mě zaujala obálka, ta je moc pěkná! :) Na knize mě zklamal konec, ale jinak příběh knihy se mi líbil! :)

petra2236
17.01.2016 3 z 5

celkem pěkný příběh, ale občas až zbytečně zdlouhavé popisování..

Terezk-a
11.05.2015 3 z 5

Zaujal mě krásný obal knížky, a proto jsem čekala působivý děj. Opak je pravdou.
Kniha má sice pěkný obal, ale příběh je velmi slabý. Ze začátku mě kniha nijak neoslovovala, vše bylo zdlouhavě popisováno. Od druhé poloviny jsem se začetla, děj začal být velmi napínavý a rychlý, to ovšem knížku pokazilo. Zdálo se mi, jako by už autorka chtěla knihu co nejrychleji dopsat. Vymyslela si rychlý spád, všechny podstatné věci, které se celou tu dobu tak táhly objasnila v několika stránkách a příběh tvrdě (ne)ukončila.
Škoda...

Kykys
06.04.2015 3 z 5

Knížka byla pěkná to jo, ale autorka tam všechno strašně zdlouhavě popisovala a taky ty vůně... Myslím si, že to bylo kvůli tomu, abychom se dokázali lépe vžít do té situace. Mně to teda moc nepomohlo a akorát mě to otravovalo. Ale jinak pěkně promyšlený příběh a ten konec :D Každopádně by to možná bylo lepší jako film.

vertunka
25.02.2015 1 z 5

Kniha pro mě byla jedním obrovským zklamáním. Námět pěkný, ale nedotažené do konce. Dlouhé popisování okolí na úkor příběhu. Nezáživné.

Skřítek77
25.02.2015 3 z 5

Kniha mě bavila, dobře se četla, ale konec mě dost zklamal (nechci prozrazovat), zdál se mi umělý a nevěrohodný. Pro mě jedna z knih, které nezanechají hlubší stopu.

Acinore
18.02.2015 1 z 5

Příběh by to byl fajn, kdyby ovšem autorka uměla psát...

kika 13
31.01.2015 2 z 5

Kniha mě nijak osobně neoslovila.

alisondidilaur
29.01.2015

Knihu jsem odložila.Nemohla jsem se do ní začíst.Proto nejze hodnotit jaká byla.

paja.snb
07.11.2014 4 z 5

knížka se mi hodně líbila, jen byla/nebyla zakončena americkým koncem. Ale doporučiji

misi3889
30.07.2014 5 z 5

No všichni píšete, že jste čekali víc. No já díky těmhle komentářům nečekala nic. ALE strašně moc se mi to líbilo. Takže doporučuji :) tady je moje kompletní recenze

ivetm
04.07.2014 3 z 5

Cetla jsem hlavne ze zvedavosti-sama mam dvojcata...ale pribeh sam o sobe je sice zajimavy,ale cekala jsem asi vic na tema propojeni dvojcat nebo jak to popsat...proste ocekavani bylo vic nez mi kniha dala

jasmína
09.06.2014 1 z 5

Já se tedy ze začátku celkem začetla, ale pak jsem nějak ztrácela přehled, děj rozvleklý, knihu jsme předala mamce, ta to zvládla na rozdíl ode mě přečíst do konce, tak mi závěr řekla, ale i tak mi to přišlo hodně zvláštní čtení.

Dousabel
07.06.2014 3 z 5

Tak nevím, jako knížka to není špatná, ale když čtu cokoli déle jak týden, tak to není ono. Navíc teď, po dočtení, mám pocit, že mi tam strašně něco chybělo, jen přesně nevím co. Možná trošku více doladit ten závěr, nesnáším konce typu, ted si to každý dopředstavujte podle svého, jestli to vše dobře dopadlo nebo ne :) Tak ve třičtvrtině mě to teprve nějak více zaujalo a v první půlce jsem se taky dosti ztrácela v těch časových posunech. Přečtete 30 řádků a pak se teprve dozvíte, že čtete o někom jiném a 25 let zpátky :o) Za mě tak tři a půl hvězdy

Antoaneta
18.05.2014 3 z 5

Na knihu jsem se moc těšila a jsem celkem zklamaná čekala jsem od ní víc.Do poloviny mně nebavila dost mně obtěžovalo střídání minulosti a současnosti a i orientace v postavách byla zmatená.Děj je zpočátku zdlouhavý utahaný po polovině dostane kniha spád a vše do sebe zapadá.Příběh je dojímavý tragédie poznamená všechny a každá s dvojčat se s tím vyrovnává po svém.Měla jsem chuť knihu v půlce odložit ale dočetla jsem zajímalo mně jak to nakonec dopadne.Tajemství minulosti je v knize znát od počátku a rozuzlení je velmi nečekané.Možná se ke knize časem ještě vrátím.Myslím že vcelku stojí za přečtení .

OOTessyOO
20.04.2014 3 z 5

Na to, že jsem se na knihu těšila, tak nic moc... chytla mě až tak v polovině. Na psychologický román, byla dost slabá.. Nějak moc mě nepřekvapovala, neměla spád, byla moc utahaná... řekla bych, že kdybych za ní nedala 250Kč, tak bych jí u padesátý stránky odložila. Nakonec jsem ale byla ráda, že jsem ji dočetla... ukázala jiný kraj, nějaké myšlenky... ale do ruky ji nejspíš znovu nevezmu!

evasamankova
23.03.2014 4 z 5

Kniha má velmi působivě vykreslenou atmosféru venkova, ve které se odehrává hořkosladký příběh dvojčat poznamenaných jednou tragédií v dospívání, která jim zcela změnila směr života. Příběh je dojemný a procítěný. Zpočátku jsem měla problém se orientovat v časovém období i ve vypravěčích. Postupem stránek jsem si ale zvykla. Příběh se mi líbil.