Dvanáctý vhled

Hledání odpovědí na základní otázky lidské existence a především na budoucnost této planety pokračuje... Autor slavného bestselleru Celestinské proroctví touto knihou navazuje na předchozí odhalení duchovních vhledů, poskytujících odpovědi na palčivé problémy dnešní doby, a v napínavém příběhu líčí objevování částí tajemného dokumentu, jenž může změnit život jedince i celého lidstva. Ústředním tématem je usmiřování různých náboženství, hledání cesty k jednotě, porozumění a toleranci. Duchovní vhledy čtenáře vybízejí ke zbavení se pout materiálního světa a k objevování vnitřního prostoru, jenž má nedozírný potenciál a úžasnou pozitivní energii.

https://www.databazeknih.cz/images_books/88_/88381/dvanacty-vhled.jpg 4.19

Twelfth insight (2009)

Literatura naučná
Vydáno:, Beta-Dobrovský
Počet stran:200
Překlad:Jana Žlábková
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-7306-471-6

Kniha Dvanáctý vhled

Vendys4
14.10.2016

Už je to delší čas, kdy jsem ji četla. Myslím, že jsem na ni náhodně narazila v knihkupectví, jak byla vystavena jako nová kniha od Redfielda. Jsem ráda, že jsem na ni tehdy narazila a hned koupila. Pro někoho je to těžké čtení a pochopit, o čem to je. Tuto knihu jsem také četla několikrát. Člověk v ní nachází pokaždé něco jiného.

Gwaihir
06.12.2015

Trvalo dlouho, než jsem se k této duchovní sérii vrátil, a po opětovném přečtení všech předchozích knih, si konečně otevřel i toto pokračování, které jakoby částečně nechávalo stranou dění ze třetí z nich a svým návratem k východiskům majícím základ v dávné historii a vývoji lidstva navazuje spíše přímo na první dvě části. Samotný příběh pak v podstatě rozvíjí jednotlivé vhledy a myšlenky postupně od úplného počátku ve snaze ukázat spojitosti mezi přístupy k náboženství a víře, které do značné míry předurčují všechny kultury. Vyprávění se nese v duchu aktuálního střetu s nebezpečím plynoucím z polarizace společnosti do krajních postojů a skýtá tak další pohled na duchovní rozměr všeho, co se děje. Naznačuje přitom pravděpodobně největší překážku přijetí myšlenky propojení všech náboženství, věr i vědeckého pohledu, kterou jsou bezpochyby dogmata v nich zakořeněná a současně nabízí rovněž jednoduché východisko, jímž je prosté naslouchání. 95 %

James Redfield

James Redfield