Celestinské proroctví

Kniha odhaluje tajemství, která mění svět, v němž právě žijeme. Hlavní hrdina, který touží poznat smysl života, se vypraví do Peru, aby pátral po tajemném Rukopisu neznámého původu, který se snaží oficiální místa neúspěšně potlačit. Rukopis osvětluje, jakou cestou se bude naše civilizace v příštím tisíciletí ubírat.

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292045/celestinske-proroctvi-NQW-292045.jpg 3.8256
Romány, Duchovní literatura, Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno, Pragma

The Celestine Prophecy, 1993

Kniha Celestinské proroctví

Artep071

Četla jsem nyní po druhé a nevím proč jsem měla v mysli, že je to fakt super příběh, kniha. Jsem zklamaná , že jsem si jí tak z idealizovala ...

Tomha

Tato kniha mi byla doporučena a po pravdě úplně nevím, co si o ní myslet. Pominu-li místy dost otřesný překlad, nemůžu tak docela souhlasit se vším, co je v ní řečeno.

včelařka

Přijatelná hypotéza, jak funguje náš vesmír. Každý si toho může vzít své. Nebo třeba jen část. Určitě inspirativní.
Ale mně osobně nesedělo to přehnaně dobrodružné dění, při kterém byla jednotlivá poznání objevována.

MagdaFish
03.11.2019

Knížka je to rozhodně zajímavá a v době kdy u nás vyšla se kolem ní utvořil v ezo kruzích menší kult. ALE. Je to prvotina a je to znát. Knížka je napsána zoufale neobratně a k tomu naprosto příšerně přeložená. Evu Hauserovou ctím pro spoustu věcí, ale překladatelství k nim nepatří. Další díly hodnotím výše právě pro vypsanost autora a zkušeného překladatele.

alef
11.10.2019

„Univerzum bez vědomí si představíme celkem snadno, jenže když to uděláte, zjistíte, že jste si představili univerzum, které zcela postrádá význam.“ (John R. Searle, filozof)

"S myslí a vědomím je to složité, věda se velmi dlouho tvářila optimisticky, co se týče jejich ambicí – s pomocí vědecké metody zcela porozumět všem zákoutím naší mysli. Zrovna tak se jen pomalu mění přesvědčení, že existuje jediný objektivní a bezrozporný obraz světa – a s ním zjištění, že nelze trvat ani na jediné metodě jeho poznávání." (Anton Markoš, vědec, biolog, etolog, antropolog, filozof)

Lidská mysl je mé oblíbené téma, ale přiznám se, že mám přeci jen asi blíž k těm, řekněme vědečtějším, způsobům poznávání, ale možná bych spíš řekla, že se snažím o poznání bezpředsudečné, a tudíž, navzdory tomu, že publikace víceméně spadající pod štítek esoterika, či „hnutí New Age“, nijak nevyhledávám, přidala jsem tuto na seznam přečtené literatury, ona se totiž do jisté míry také zabývá lidskou myslí, sice trochu jinak, ale to vlastně nevadí, nejsem zavrhovatel těchto myšlenek, spíš bych se označila za jejich kritického čitatele :-), a tak jsem k téhle knize taky přistoupila.

Možná jsem proto k příběhu – pátrání po tajemném rukopisu, přistoupila přeci jen trochu předpojatě (možná k tomu trošku přispěl i, podle mě strašný, přebal knihy odrazující od toho knížku otevřít, a nebýt shody okolností, kdy mi knížku vyloženě „pod nos“ přinesla kolegyně v práci, s tím, ať si ji přečtu … náhoda?, … shoda okolností? – i o nich tahle knížka je, a ony hrají, nejen v téhle knize, ale v našich životech, jak tušíte, a jak se i dozvíte, velkou roli, takže, nestalo by se tak, kdybych knihu prostě viděla na pultě knihkupectví, určitě bych ji minula bez povšimnutí), ale vraťme se k obsahu.
Bohužel první stránky, uvozující příběh, ve mně nevzbudily dobrý pocit, spíš bych řekla, že jsem měla neodbytný pocit manipulace … právě skrze vyprávění, a nepodařilo se mi zbavit se ho vlastně po celou dobu čtení (ostatně to je jeden z důvodů, proč mě takové knížky moc neoslovují, cítím z nich účelovost vyprávění, jehož jediným cílem je dostat čtenáře, tam, kde ho chce autor mít – žasnoucího nad „nově objeveným starým poselstvím“), jenže, jsem přirozeně zvědavá, a tak jsem četla dál, zajímalo mě samozřejmě „co je za oponou“ … co je skryté … co se objeví, když se mlha rozplyne …
Příběh, téměř dobrodružný mi tedy přišel, jak jsem řekla, prvoplánově účelový, navozující správné pocity, vedoucí čtenáře, do konkrétní pozice následného efektu „prozření“ (trochu jsem to čekala), to, co následovalo, ale nebylo zas tak špatné, každopádně hodné zamyšlení, a možná právě o tom, poselství je …

A tak se o něco z toho, co jsem si odnesla, s vámi podělím ...
… dej si pozor, abys neuvízla v exaktním myšlení … není nutné se vždy pokoušet o přesnou racionální definici, protože subjektivní vjemy nejde vždycky zcela uchopit rozumem :-),
… buď připravená využít příležitosti, které se ti ve správném čase a na správném místě naskytují … k tomu není co namítnout, náhody nás totiž často dovádějí k cíli :-),
… a dávej si pozor na předpojatost … i s tím mohu jen souhlasit, nebývá dobré vložit veškerou důvěru do jedněch rukou, ať už jsou to ruce vědy, církve, či jiných institucí, protože tohle přesně nás (svět) dostalo až sem, k technicky vyspělé civilizaci, která systematicky ničí tuhle planetu, a která se spolehla (předpojatě?) nebo prostě jednostranně, dát přednost čistě racionálnímu rozvoji mysli a jejímž největším problémem je, že tak ztrácíme sami sebe, kdy materiální pohodlí nahradilo, řekněme duchovnější složky našich životů, a my tak nevíme, kvůli čemu žijeme :-).

Nakonec si ještě dovolím zabrousit do pro mě té méně známe oblasti, esoteriky, či duchovního rozvoje, a protože se snažím být nepředpojatá, snad i vnímavá, našla jsem i zde myšlenky, které mě oslovily, jako třeba, … že jsou „jevy, které nelze exaktně zkoumat, ale přesto je vnímáme díky KRÁSE … jako krásné cítíme, že existují, cítíme jejich vnitřní krásu …“. V našem světě prostě JSOU …věci, myšlenky, které nám jsou transcendentní, přesahují nás … o tom žádná :-) … a díky tomu pak můžeme svět vnímat trochu jinak, možná tím, že nás posouvají do jiných (vyšších?) mentálních úrovní a v nás tak vzbuzují pozitivní pocity … většině z nich se říká „láska“ … a ta má hodně podob :-).

Sidorrka
06.09.2019

Kniha mě kdysi velmi ovlivnila pak jsem ale viděla film a přišlo mi to laciné. Každopádně se mi líbí popis práce s energií Jak je možné energii vidět. Vyzkoušela jsem.

Kulturnice
28.07.2019

Moc pěkná kniha popisující fungování světa a jeho vrstvy z jiné strany. Četla jsem v době, kdy mne tyhle věci hodně zajímaly, potřebovala jsem je studovat a "řešit" sama v sobě, takže mi je Universum posílalo. Film jsem také viděla, ale podle mne se toto špatně interpretuje, v knize si najde každý, co zrovna potřebuje v jeho situaci, film nutně tuto volnost trochu omezuje předkládáním vlastních obrazů. U jiných témat mi rozdíly kniha-film nevadí, ale tady mi to vadilo. Takže spíš čtěte.

Rikitan
01.05.2019

Výborná kniha. Přečteno jedním dechem. Některé věci opravdu fungují!!!