Dvanáct úsměvných měsíců

Ve dvanácti kapitolách je tu na každý měsíc připraven jednak rozhovor s některým ze spisovatelů pro děti, jednak příběh nebo pohádka, ale také hádanky, kreativní činnosti a hry, které se v daném měsíci dají s úspěchem hrát.

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251953/dvanact-usmevnych-mesicu-251953.jpeg 4.85

Kniha Dvanáct úsměvných měsíců

Nočnípták
25.04.2020

Této knize už je letos 46 let. Znám ji skoro nazpaměť. Dříve to byla moje příručka her pro skautský oddíl a dnes z ní čerpáme při výpravách s vnoučaty.
Pořád je skvělá, i když stará celou generaci.

kamibe
08.06.2015

Kniha stará 40 let, navíc vydaná v minulém režimu. Nemusí to však vadit tomu, kdo hledá inspiraci pro práci s dětmi.
Kromě nepřeberných her, aktivit a kratochvílí je plná báječných povídání dvanácti známých spisovatelů: J. V. Pleva, K. Lhoták, H. Šmahelová, S. Rudolf, E. Petiška, M. Florian, K. Michl, V. Čtvrtek, A. Pludek, V. Čtvrtek, A. Pludek, B. Říha, J. Tomeček a M. Horníček vypráví některou ze svých pohádek či povídek nebo povídají o tom, jak oni sami si jako děti hráli.
Mně osobně byla kniha velkým pomocníkem při chystání dětských táborů nebo sobotních výprav do přírody. Ve dne jsme hráli hry, luštili hádanky. Pohádky či příběhy se daly číst večer u ohně před odchodem do stanů.