Dvanáct tun diamantu

Dvanáct tun diamantu https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/158507/bmid_dvanact-tun-diamantu-jgA-158507.jpg 4 9 4

Dílo známého francouzského autora, zavádí do nakladatelství dobrodružné literatury a na pozadí abecedy nakladatelské práce líčí přepadení podniku bandity, ukradení rukopisu o levné výrobě diamantů a stíhání pachatelů.

Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Douze tonnes de diamant , 1978

Meda77
01.12.2021 3 z 5

Kniha původně určená pro mládež let 90tých se dá s trochou benevolence číst i teď. Dobrodružný příběh s krimi motivem je pěkně vypravěčsky psán a podáván jako příjemná oddechovka, kterou také je. Takže lepší průměr určitě.

kuruteku
07.09.2021 3 z 5

Četl jsem ji v dětství, teď se k ní vrátil - a hle - druhy písma, korekturní značky, typografie. Ejchuchů. Vyfoceno, teď ještě předat žákům. Kniha útloučká, jednoduchá, ale tahle přidaná hodnota potěšila. Zřejmě jako dítě jsem netušil, že něco takového budu někdy učit.

Aribana
23.12.2019 2 z 5

Tak trochu pro dorost

Geramon
08.04.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem četl když jsem byl mladší.
Řekl jsem si jestli se mě bude stále tak líbit když je mě nyní 43 :o)).
Pravda je že jsem si ji tak nějak pamatoval trochu zkresleně neboť jsem čekal, že v té knize opravdu vyrobili 12 tun diamantu.
Ale musím říci, že to je opravdu pěkná kniha, kterou stojí za to si přečíst.
Navíc se čtenář dozví i některé postupy a kroky které je nutné udělat před tím než kniha vůbec vyjde.

Pierre Gamarra
francouzská, 1919 - 2009