Dvanáct minut lásky

Dvanáct minut lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183706/bmid_dvanact-minut-lasky-Q9C-183706.jpg 4 6 2

Pro nezasvěceného je tango prostě tanec, i když tanec exotický a smyslný. Ale pro opravdové tangueros je to něco jako náboženství, které přitahuje zbloudilé, osamělé a nadšené duše svými pevně stanovenými rituály, pocitem sounáležitosti a silným emočním nábojem. Kapka Kassabová vstoupila do tanečního studia poprvé před dvanácti lety a od té doby je ztracená. S hlavou plnou tanga protančila téměř celý svět: od Aucklandu po Edinburgh, od Berlína po Buenos Aires. Hodiny a hodiny trénovala pro pár prchavých chvilek extáze na parketu a život jí přitom znepříjemňovaly puchýře a zlomené srdce. V této jiskřivé, lehce plynoucí próze nás Kapka provází magickým světem tohoto tance a vypráví nám jeho příběh, který se propojil s jejím životem.... celý text

Žánr:
Literatura naučná , Biografie a memoáry

Vydáno: , Mladá fronta
Originální název:

Twelve Minutes of Love: A Tango Story , 2011


více info...

Přidat komentář

_Michelle_
02.05.2020 4 z 5

Máte kladný vztah k tanci a k cestování? Rádi se dozvídáte nové věci? Rozumíte stavu, kdy pouhý koníček přeroste v životní vášeň? Pokud odpovídáte ano, pak je tato kniha určena přímo vám. Hlavní hrdinka Kapka vás seznámí s tangem a tangovou komunitou v nejrůznějších koutech světa. A jaké to bude? Rytmické, emotivní, jedinečné, no prostě fajn čtení.

Luccy78
02.12.2015 1 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek od kamarádky, ale nejspíš to bylo sáhnutí vedle.. Má to být příběh prosycený tancem vášně, tangem. Autorka vypráví o jeho vývoji, jaký měl na ní vliv, nicméně mě příběh nezaujal, nedokázala jsem se začíst.. Nejspíš určeno pro jiného čtenáře.


Štítky knihy

láska tanec tanečnice tango

Autorovy knížky

Kapka Kassabova
bulharská, 1973
2013  70%Dvanáct minut lásky

Kniha Dvanáct minut lásky je v

Přečtených9x
Čtenářské výzvě2x
Doporučených1x
Knihotéce5x
Chystám se číst3x