Dvakrát dospělá

Dvakrát dospělá https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182468/bmid_dvakrat-dospela-50v-182468.jpg 4 385 64

Sympatická tmavovláska Dita Tomešová není zrovna upejpavá stydlivka, která by nesměle seděla v koutě, a tak díky své povaze a především „prořízlé“ puse nemá o průšvihy nouzi. Dosud se jí z nich dařilo více či méně úspěšně vymluvit, ovšem malér, který si zavaří pár měsíců před maturitou, zavání vyloučením. Aby mu předešla, Dita volí přestup na gymnázium v jiném městě. Zapadnout do kolektivu těsně před koncem střední školy není procházkou růžovým sadem, vyjít s novými kantory jakbysmet – a když se do toho zapojí ještě i nové známosti, další problémy na sebe nenechají dlouho čekat. Je přece spousta kluků, kteří by podle Dity stáli za hřích, ať už hezounek Vilém, dealer Dalibor nebo Radek, hvězda místního hokejového týmu, jenže… Jenže zdaleka ne každý stojí za něco víc, natož za city!... celý text

Silencia
31.07.2014 4 z 5

Líbí se mi, jak je Dita, vlastně i celý román racionální. I když musím bohužel konstatovat, že rozhovory mezi náctiletými již neprobíhají tak, jak je to zde popsáno.

rottwy
25.07.2014 4 z 5

Typická Lanczovka přečtená u vody za jeden den :) trochu mě štvalo, že konec byl hodně předvídatelný a až moc "pohádkový", ale pěkné oddychové čtení :)

mirunda
05.07.2014 5 z 5

Tak jako všechny knihy Lenky Lanczové, i tuto jsem četla jedním dechem a přečtla ji během dvou dnů ;-)

kleria
02.07.2014 3 z 5

Ze začátku mě knížka trochu zklamala. Čekala jsem od toho prostě trochu víc. Ale trochu se to pak zlepšilo, a knížka se mi nakonec i vcelku líbila. Na léto je to ideální čtení :). Knížku hodnotím jako takový průmět třetí hvězdičkami :).

sabca
30.05.2014

Kniha se mi moc líbila, přesto že mi připadala trochu jiná než ostatní knihy této autorky. Přečetla jsem všechny co máme u nás v knihovně. Dita mi naopak byla příjemná. Bylo tam ukázáno, že když si učitelka na žáka zasedne, ak můžou být problémy se složením maturitní zkoušky. Totéž se zrovna stalo mému vnukovi a nedá se s tím vůbec nic dělat.

Meďánek
21.05.2014 5 z 5

Úplně boží knížka!! vůbec jsem se od toho nedokázala odtrhnout..fakt doporučuju..:)

Niki
04.05.2014 3 z 5

Tato kniha mi přišla jako jedna z nejslabších, nesedla mi hlavní hrdinka, která moc neprojevovala své city ke klukům.

lennyd
03.04.2014 4 z 5

Píšu to skoro u každé z Lanczovek, ačkoliv nejsem ani trochu cílovou skupinou její tvorby, docela dobře se mi její knížky čtou a člověk se trochu odreaguje od problémů reálného světa (čímž ale nechci říct, že by problémy jejích hrdinek nemusely být reálné, ale i přijde mi, že (hlavně v pozdějších knížkách) musí hrdinka prožít tolik různých situací, že by to normálnímu člověkovi vystačilo na celý život).
Každopádně tato knížka byla zajímavá a originální primárně stalkerem Daliborem a chováním jeho rodiny, tématem, které by si vystačilo na celou knihu (úlet Dity s Vilémem a hokejistou Radkem jsou tu tak trochu navíc).

Market = )
16.03.2014 4 z 5

No jo, né že bych na to měla úplně věk, ale Leničku prostě žeru a to i přes shovívavé úsměvy okolí :-D

Allka
21.02.2014 4 z 5

Jeden můj kamarád používá občas spojení "standardně vynikající". A to je asi hodnocení, které nejvíc vystihuje tuhle knihu :) Lenka Lanczová je pro mě královnou mezi českými autory dívčích románů, od ní jediné čtu všechno i teď ve třiadvaceti :) Její románky jsou svěží, čtivé, zábavné a zkrátka dobře napsané. I Dvakrát dospělou jsem zhltla za pár dní a byla to pro mě skvělá volba na odreagování se po zkouškovém období.
Je to taková Lenčina klasika, ovšem na to, aby mi příběh nějak silněji utkvěl nebo jsem se k němu dokonce vracela, mu něco chybělo.
Navíc kniha trpí několika nešvary (které mají všechny poslední romány Lanczové), jako jsou například příliš složitá souvětí, jež v konečném důsledku nedávají smysl, rozjetí děje až ve druhé polovině či uspěchaný konec.

evasamankova
21.02.2014 3 z 5

Vcelku asi příjemná oddechová kniha, ale nějak se nemůžu zbavit pocitu, že tohle byla jedna z nejslabších knih autorky. První polovina byla dost vleklá a ano bohužel i celkem nudná. Druhá polovina už určité tempo chytla. Hrdinka mi tentokrát, hlavně ze začátku, nebyla vůbec sympatická a bohužel ani páni chlapci. Celkově tomu chyběla určitá romantika začínajícího vztahu, ta romantika, které jsou autorčiny předchozí knihy plné. Naproti tomu téma stalkingu bylo zpracováno skvěle a přesvědčivě, až ve mně ožily vlastní vzpomínky.
Rozhodně této knize nelze upřít humor. Fakt jsem se zasmála.
Celkově shrnuto, fajn kniha, ale vím, že zrovna k této už se nevrátím.

Ajuszka
11.02.2014 5 z 5

Klasická Lanczovka:) Knížka opět nezklamala:)

Nikolarka
04.02.2014 5 z 5

Boží, jako vždycky Lanczová nezklamala :) Musím se přiznat, že asi na stránce 250 jsem si začala říkat jestli nakonec neskončí sama, ale je to napsáno skvěle a já byla neustále v křečích smíchu :D

gudaska
02.02.2014 4 z 5

Tak jsem si trošku připomněla svoje chvíle před maturitou. Ditin život je hodně z velké části prolhaný, ale i ona sama si z toho mohla vzít ponaučení, že takhle se žít opravdu nedá, že někdy se člověku jisté věci vymstí ať chcete nebo ne. Musím paní Lanczovou pochválit za další odpočinkovou knihu, která zaujme i pobaví :)

Ditula
31.01.2014 4 z 5

Těšila jsem se na novinku, už jen kvůli shodě jmen (ale opravdu jen jména, povahově spolu nic společného nemáme :D ) a nakonec si ji za odměnu přečetla po zkouškovém :-) Začátek mě až tak nenadchnul a už jsem si říkala, že to není ono. Ale pak se to rozjelo a zase jsem to hltala :-) Celkem pěkná knížka a doufám, že Ditin táta bude férový... :-))

KikiEli
22.01.2014 4 z 5

Docela povedená knížka. Ze začátku jsem byla dost zklamaná, příběh mě nebavil, hrdinka jen lhala, chovala se nemožně a celkově mi děj přišel nějaký pokulhávající. Někde na straně 150 se vše zlomilo a nemohla jsem se odtrhnout od čtení. Dita se začalo chovat normálně a celkově se to všechno tak nějak rozjelo a najednou to bylo ono. Ten příběh, který jsem chtěla číst. Nejvíce se mně osobně líbil příběh Čerta. Ani jsem vlastně nečekala, že by nakonec skončil jinde.
Ve výsledku krásná kniha. :) Možná trochu krátká.. :)

Dalmatynka
13.01.2014

Opět super počtení, přečetla jsem ji jedním dechem .-)

Kůstka
07.01.2014 4 z 5

Nezklamalo ani nepřekvapilo, ono taky co pořád vymýšlet za dechberoucí překvapení a vůbec témata, kde a kdo a s kým a proč po napsaní více jak padesáti knih na víceméně stejné téma - dívka a láska. Potřebovala jsem si odpočinout, takže jsem sáhla po něčem zaručeném co vím, že se mi bude dobře číst a bude mě to bavit. Maturantka, kamarádky a nekamarádky, rodiče, sourozenci a samozřejmě chlap, tentokrát hokejista. Za dva dny přečteno a stránky utíkaly samy :)

Paithe
30.12.2013 5 z 5

Božínku, dokonalá kniha! Jsem dojatá. :))

mysterygirl
30.12.2013 4 z 5

Přečetla jsem všechny její knihy, a ač mi bude brzy 40, čekám pokaždé na její novinku. Při jejích knížkách se nenudím, odreaguju, zasměju.. škoda, že při každé knize dojdeme na konec...:-)

Lenka Lanczová
česká, 1964