Dvacet tisíc mil pod mořem / Cesta kolem světa za 80 dní / Tajuplný ostrov (převyprávění)) https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430732/bmid_jules-verne-dvacet-tisic-mil-pod-mo-QEA-430732.jpg 3 1 1

Geniální francouzský spisovatel Jules Verne se stal klasickým autorem literatury pro mládež. Proslavil se svými dobrodružnými romány, jimiž položil základy vědeckofantastickému žánru. Jeho nadšení soudobými vědeckými pokroky, jeho encyklopedické znalosti a obrovská představivost se odrážejí ve všech jeho dílech, jež předjímají vědecké vynálezy, jako například ponorky, helikoptéry či vesmírné lodě, patřící v spisovatelově době daleké budoucnosti. Tyto tři příběhy provázejí nádherné ilustrace, které se budou líbit dětem i dospělým. Čtenáři budou okouzleni Verneovou představivostí i úžasnými vynálezy. Pojďte s námi za dobrodružstvím!... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Sun

Julio Verne

Gimli
15.02.2020 3 z 5

Zkrácené a převypravěné Verneovy příběhy, které jsem pořídil pro tříapůlletou dceru. Četli jsme to spolu před spaním a dcerku to bavilo. Příběhy odsýpají a jsou doplněny bohatými ilustracemi. Vytkl bych ale proporcionalitu vlastního převypravění. První dvě třetiny převypravěného příběhu totiž odpovídaly zhruba první třetině Verneova románu, a v poslední třetině byl zbrkle odhrkán zbytek. Dceři to samozřejmě bylo fuk, ale mně to vadilo.

Kniha Dvacet tisíc mil pod mořem / Cesta kolem světa za 80 dní / Tajuplný ostrov (převyprávění)) je v