Dobrodružství Sherlocka Holmese (převyprávění)

Dobrodružství Sherlocka Holmese (převyprávění) https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272792/bmid_dobrodruzstvi-sherlocka-holmese-o2i-272792.jpg 5 18 4

Světová četba pro školáky je edice bohatě ilustrovaných, citlivě převyprávěných a zkrácených děl světové literatury. Celé dílo Conana Doyla bylo zastíněno úspěchem Dobrodružství Sherlocka Holmese, jež začal vydávat na pokračování v časopise Strand roku 1891 a jichž prvních dvanáct vyšlo knižně roku 1892. Autor se správně rozhodl pro formu krátkých povídek, v nichž mohl dát lépe vyniknout mimořádnému pozorovacímu talentu a logickým dedukcím tohoto detektiva.... celý text

EnderDragon
23.03.2021 4 z 5

Já to četl a vadilo mi tam jenom, že tam jsou těžká jména.

velociraptor
28.02.2019 5 z 5

Knížka mě zaujala hned od první kapitoly. Určitě doporučuji.

vlkove
08.09.2017 4 z 5

Zkusila jsem to a jsem spokojena, nejsem si jistá jestli by příběh menší dítě pochopilo ale příběhy jsou krásně zkráceny a zjednodušeny, dlouhé jsou tak akorát aby čtenář neztratil zájem a ilustrace jsou krásné. Určitě tento krátký výtažek z díla Arthura Conana Doyla není pro mě jako milovníka původních příběhů Sherlocka Holmese úplně dostačující ale pro někoho kdo chce třeba jen krátce nahlédnout do těchto příběhů, mohu knihu doporučit.

Vivi007
04.01.2016 5 z 5

Napínavé příběhy. Přečetla jsem jí za 4 dny z jednoho příběhu jsem málem neusla! Určitě 5 hvězdiček!