Dva životy pana Perla

Dva životy pana Perla https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274921/bmid_dva-zivoty-pana-perla-M4J-274921.jpg 5 204 59

Zlý král vyhostí z jedné severské pohádkové říše svého mladšího bratra. Brzy nato se ve třicátých letech minulého století na chodníku před oblíbeným Cukrářstvím u Perlů v Paříži zničehonic objeví tajemný mladík bez minulosti, kterého později adoptivní rodiče nazvou Joshua. A koncem osmdesátých let dvacátého století se jiný chlapec posedlý fotografováním zamiluje do záhadné neznámé dívky. A právě tento chlapec o několik desítek let později rozluští velké tajemství Joshuy Perla i oné neznámé dívky. Strhující příběh o hledání cesty a lásky.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Baobab

Le livre de perle , 2014

gersie
17.06.2017 5 z 5

Moc hezky napsaná kniha s pohádkou vhodnou i pro dospělé. Každý milovník pohádek ji jistě ocení. Dávám plný počet.

MayaBu
20.05.2017 5 z 5

Tahle knížka mi vzala dech. Nečekala jsem, že kombinace Romea a Julie, Malého prince, severské pohádky a 2. světové války může dopadnout takhle... Naprosto speciální kniha, zasloužila by si víc než 5*!

kofee
18.05.2017 5 z 5

Živoucí atmosféra ve všech koutech knihy.. U řeky, v cukrářství i v močálovém zámečku... Prolínání světů pod fialovo šedým hávem Romea a Julie.

braunerova
24.11.2016 5 z 5

Když jsem četl o kufrech pana Perla, nevím proč, vybavil se mi pan Brady, telefonát do Kanady, mrtvá dívka Hana a její kufřík. A najednou se mi to všechno spojilo. Král Ian, kancléř Taage, pan Perl i víla Olia opravdu existují, jsou tu, mezi námi. A až tohle jednou všichni lidé pochopí, přestanou na zem padat malé víly.

Makii
21.11.2016 3 z 5

Tak já nevím. Těšila jsem se moc. Ale nakonec mě kniha moc nebavila.. :/ Přišlo mi to takové polovičaté, moc jsem to asi ani nepochopila. Oproti předchozím dvěma zklamání, laťka byla nastavena velmi vysoko.

vakkets
18.09.2016 4 z 5

Krásné čtení.

Zase trochu jiná kniha než Vango nebo Tobiáš, ale neméně povedená. Je hlavně hodně poetická, jinak má klasické fombellovské hlavní téma – lásku, celkem napínavý příběh, sympatické postavy, trochu tajemství a trochu historie. Tentokrát je to pravá pohádka.

Díky Baobabu za vynikající zpracování, knížka je to nádherná.

borknagar
17.09.2016 4 z 5

Lehká kniha na čtení, těžká na jakékoliv hodnocení. A i když je příběh ze začátku lehce nesrozumitelný, postupujícím časem vše do sebe krásně, jemně zapadne. Příběh o lásce (co jiného čekat od Timothéeho) v perfektním provedení. Zajímavé, netuctové, pohádkové, lehce záhadné. A i když mám radši Tobiášovo stromové dobrodružství, na Dva životy pana Perla jen tak nezapomenu. Baobab přivedl na český trh autora, kterého nejenom čteme, ale hlavně prožíváme.......

Janisska
15.09.2016 5 z 5

Pokaždé, když někdo řekne :
,, Já pohádkám o vílách nevěřím , "
spadne někde nějaká malá víla na zem
a zemře .

J.M.Barrie

bosorkajedna
23.08.2016 5 z 5

Krásná knížka, opravdu. Jak už je u Fombella dobrým zvykem, najdete zde milé postavy, elementární lidskost, lásku, dobro i zlo a skvělý příběh. V panu Perlovi je trochu méně zapeklitý, než třeba u Vanga, rozhodně ale není plytký, jen se v něm snadněji orientuje.
Co mě ale dojalo nejvíc, jsou popisy obyčejných detailů a každodennosti - pěnové žužu přikryté lehkým plátnem, dopis za dveřmi, každodenní práce v cukrárně a uspokojení z ní.
Moc se mi líbí i vydání s jednoduchou neokoukanu grafikou a pečlivost při výběru papíru a tisku. Není super, že knížka je tištěná tmavě modrým inkoustem namísto klasické černě?
Prostě je to celé zážitek. Hezká kniha s krásným příběhem, plná drobností, které vás zahřejí u srdce. Co víc si přát?

HelaF
21.08.2016 5 z 5

Věřím na víly :) a miluji knihy pana Fombella . Kniha mi byla doporučena, ba přímo nucena, mou pubertální dcerou, že tuto si prostě musím přečíst. Doporučuji ji i dávno dospělým, je to pohlazení po duši, poetika, které do života moc potřebujeme

ve7gr11
15.07.2016 5 z 5

Úžasná kniha! Přečtena za jeden den, všem doporučím .

Svatojánek
13.06.2016 5 z 5

Je skvělá!

anavi2009
16.05.2016 5 z 5

Nádherné, hladivé, poetické, krásné.. Nemám slov.. Překrásné.

Pett
16.05.2016 5 z 5

Ach, absolutní nádhera! Chviličku mi trvalo naladit se na pohádkovou vlnu prolínající se s nemilosrdnou válečnou realitou... ale přeci jen jsem se nechala tou vlnou unést... a.... to vám byla taková krása... tak láskyplné a skvostné vyprávění jsem už dlouho nečetla... přitom jediné, co na tom je přeslazené je to ultranadýchané žužu, jež vás zahalí svou vůní a vy, i přes svojí dietu, ho neustále cítíte na jazyku ;) ... příběh o smutných spřízněných duších vám naruší nejednu srdeční chlopeň... zavrtá se hluboko a jen tak nějaký čaroděj ho nedostane ven... takže psst... zpomalte... tiše nakoukněte do jejich kouzelného světa... a chraňte je svou vlastní záložkou před zlým a krutým králem... či snad možná i před zlým a krutým naším světem...
Navíc je radost číst tak krásně zpracovanou knížku v dnešní uspěchané době...

bosorka
29.03.2016 5 z 5

Krása! Nádherná pohádka pro dospělé. Skoro nelze vypsat slovy, jak moc mě sebrala. Tak ráda bych vylíčila půvab téhle knihy, ale bojím se, že by to nikdy nevyznělo tak, jak bych ráda. Ale nevadí, Timothée de Fombelle to vlastně už udělal za mě, svým příběhem, svým nadáním, svou fantazií. Škoda mých slov, díky za ta jeho. Připomněl mi, jak moc mám ráda pohádky. I ty smutné.

sadlo
15.03.2016

Opět mne autor Timothee de Fombelle nezklamal. Výborná kniha.
Je nutno poděkovat i nakladatelství Baobab za výběr autorů, za krásné vazby, ilustrace knih.

Liiiii
17.02.2016 5 z 5

Miluju Timothého de Fombella! Čím dál tím víc patří mezi mé nejoblíbenější spisovatele. Napsal tak krásný a silný příběh! Úplně mě pohltil a nenechal mě spát. A věřím na víly! Teď ještě víc!

zuba
16.02.2016 5 z 5

Kniha Dva životy pana Perla je krásné umělecké dílo. Už během čtení jsem se těšil, až si ji brzy přečtu znovu. To se mi snad ještě nestalo. Ten příběh je celou dobu tak smutný a silný a návykový. A nemohu se ubránit pocitu, že to je přesně to, co každý chce prožít. Něco tak silného i za cenu smutku a prchavosti. Příběhy o lásce a obětování nalezneme v mnoha knihách a pohádkách a jsou a budou návykové. Ale tohle podání je naprosto ojedinělé. Hluboký cit prochází každou větou, kterou nám autor předkládá ke čtení. A díky nám čtenářům Alian a Olia neustále ožívají někde v dalekém království, kde se vypráví o vanilkovém žužu. Pan de Fombelle umí chytit za srdce vždycky. I mě a to jsem chlap s vousama a táhne mi na čtyřicet. Teď mám pocit, že bych chtěl číst už jenom jeho knížky.

zazvorek
16.02.2016 5 z 5

Není pět jako pět. Těhlech mých pět hvězd je jako dvakrát pět.
Neskutečně krásná kniha s pohádkovým příběhem, od kterého se nedá jen tak odejít a přepnout zase do šedivé reality. Úplně mě pohltil.
Až někde objevíte starý kufr, podívejte se pečlivě, jestli v něm někdo náhodou nesbíral důkazy. Třeba mu pak pomůžete.

francouzská literatura

Timothée de Fombelle