Dva životy pana Perla

Dva životy pana Perla https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274921/bmid_dva-zivoty-pana-perla-M4J-274921.jpg 5 204 59

Zlý král vyhostí z jedné severské pohádkové říše svého mladšího bratra. Brzy nato se ve třicátých letech minulého století na chodníku před oblíbeným Cukrářstvím u Perlů v Paříži zničehonic objeví tajemný mladík bez minulosti, kterého později adoptivní rodiče nazvou Joshua. A koncem osmdesátých let dvacátého století se jiný chlapec posedlý fotografováním zamiluje do záhadné neznámé dívky. A právě tento chlapec o několik desítek let později rozluští velké tajemství Joshuy Perla i oné neznámé dívky. Strhující příběh o hledání cesty a lásky.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Baobab

Le livre de perle , 2014

ŠroubekVroubek
30.12.2020 4 z 5

Autorův svět je již tradičně dvojí: svět pohádkového tajemství a svět šedé drsné reality (totality). Jenže ani jeden z těch světů nemá meze, nekonečně se šíří a zároveň se s tím druhým prolíná, takže čtenář znovu zjišťuje, že svět je i přes své rozlišnosti (kterými je četba doslova prošpikována) pouze jeden. Fombelle je pro mě návrat k dětství. Jenže jeho knihy nabízí něco víc, něco co překračuje všechny věkové kategorie a co zkrátka baví. Hojně se zde objevují aspekty, které autor použil v předchozích knihách a chtělo by se napsat, že Perl, Vango a Tobiáš vlastně představují to samé. Vždyť téma, které nacházíme v první knize se objevuje ve druhé i třetí a hrdinové příběhů čelí takřka stejným problémům. I tak mě Dva životy pana Perla bavily a těším se co bude příště!

Katrinreading
23.11.2020 5 z 5

Překrásná knížka, která není jen pro děti.

inachisio
30.08.2020 5 z 5

Krásná originální pohádka, veice propletená, jak je to u Fombella zvykem. Kniha mě úplně vtáhla do děje a totálně mě pohltila, jako bych tam byla. Moc se mi to líbilo.

Mona-Lisa
10.08.2020 4 z 5

Hodně poetické, prošpikované aurou pohádkové osudové lásky ale také drsnou realitou našeho světa.
Najdeš tady lovestory, která přenáší nejen hory, ale kurňa větší vzdálenosti; toho správného padoucha se zlým srdcem a napínavost neubírá na obrátkách až do poslední strany.
ALE:
Nebylo to zkrátka na stejné úrovni jako dechberoucí Tobiáš Lolness (autorův předchozí kousek). Přičítám to hlavně rozsahu - na více stranách by mohl rozvinout více postav (které by si to zasloužily) a dát tomu ve výsledku větší hloubku/přesah/dopad.
Takto mi to přišlo všechno moc hrrr, tak nějak useklé, i konec šel v mých očích do ztracena..
Možná se to časem, usadí ale první dojmy jsou zatím udusané nesplňenými očekáními.

Nifredil
06.01.2020 5 z 5

Krásný poetický román psaný pro děti a vlastně tentokrát ani ne tak úplně pro ně. Nádherné vyprávění, které stojí za to přečíst. Trošku mi chybí slova. Někdy se totiž krása nedá moc slovy vylíčit a musí se u literatury prožít tím, že ji přečtete.

Komjin
30.12.2019 5 z 5

Zpočátku jsem byla trochu zamatená a nevyznala jsem se v tom, kdo je kdo. Pak mě to ale úplně pohltilo stejně jako Vango a Tobiáš.

MarMarMar007
09.12.2019 5 z 5

Kniha vezme dech. Doporučuji.

Hahabimbi982
22.04.2019 5 z 5

Skvělá kniha. Ne tak, jako Tobiáš Lolness, ale autorova zápletkovitost zůstává. Krásně zamotaný děj - koho by něco takového napadlo? Skvělé! Skvělé!

JitkaŠtěrbová
15.01.2019 5 z 5

Když jsem jí četla tak jsem se ztrácela a nacházela a radovala se z té pohádkové nádhery i mrazivé tíhy osudu. Autor je kouzelník. Po dočtení mi bylo krásně, i když ten konec nechal i tak trochu na nás...

lumiluvi
25.11.2018 5 z 5

Kniha mne okamžitě zaujala, příběh je pohádkově laděný a krásně poutavě psaný...
Kniha je kouzelná, vřele doporučuji ☺

skrob
20.11.2018 2 z 5

Kniha má 3 části, z nichž v té prostřední se ukazuje, že de Fombelle je skvělý vypravěč. Bohužel první část je tak nějak zmatená a prokousal jsem se jí jen proto, že se mi jeho předchozí knihy líbily. A poslední část ... čekal jsem víc, mnohem víc.

clouds
04.08.2018 5 z 5

Všechny knihy Timothea de Fombelle jsou tajuplné a záhadné. Ve všech je hlavní hrdina zasažen osudovou láskou, která přestupuje všechny hranice. A všude je stěžejním tématem útěk. Hrdinové - muži jsou nadáni neobyčejnou senzitivností, pro tento svět nezvyklou, cítí a vnímají silněji než lidé kolem nich. Dívky - hrdinky jsou na první pohled křehké a éterické, ale přitom se neváhají vrhat pro svou lásku do velkých nebezpečí. Timothhe de Fombelle si se čtenářem tak trochu hraje, neustále ho udržuje v napětí, nutí ho přemýšlet, doplňovat skládanku, která se zpočátku zdá velmi nejasná a odkrývá se velmi pozvolna. Když to všechno okořeníte velmi poetickým až básnivým jazykem - vzniknou knihy o Tobiáši Lolnessovi , Vangovi či Dva životy pana Perla. Specifické čtení ne pro každého. Ale kdo mu přijde na chuť - bude uchvácen, omráčen a stržen .....

alenapa
05.06.2018 5 z 5

Další snový výlet do fantazijního světa tohoto výjimečného autora, který dokáže skládat libozvučné věty a vymýšlet nezapomenutelné příběhy. Z každé jeho knihy si pamatuji nějaké postavy, místa nebo situace. Tady to bude asi mandloňový sad a cukrárna u Perlů za války.

jxr
13.05.2018 5 z 5

V příběhu se prolínají dějové linky postav a tím je kniha oproti Tobiášovi složitější pro čtenářovu orientaci...námět je nápaditý a poetický - pohádkový svět se mísí s únikem do našeho světa v době 2. světové války a s vyprávěním chlapce ( později dospělého muže ), který objevuje tajemství mladého krále ve vyhnanství, víly, jenž obětovala vše a jejich snahu naplnit ztracenou lásku...kniha je originálně ilustrovaná, na kvalitním papíře a text je netradičně tisknutý modrou barvou - to vše spolu s příběhem dělá z knihy umělecké dílo.

Vida66
02.01.2018 5 z 5

Nádherná kniha o které musím pořád přemýšlet. Dala bych i více hvězdiček.

Měňavka
27.12.2017 4 z 5

Moc se mi líbil námět příběhu, nápad i jeho zpracování do střídajících se kapitol z dob království a z doby, kam byl Joshua poslán (30.léta). Doporučuji všem snílkům,co mají rádi pohádky. Je to příběh o lásce, zlu, dobru a se zajímavým koncem. Setká se mladík s milovanou vílou, která se pro něj obětovala a stala se obyčejnou smrtelnicí???

Nielada
21.11.2017

Příběh, s jehož hodnocením jsem musela počkat - až se uleží. Je to velmi originální počtení, s prolínáním mnoha rovin i časových úseků, úplně jiný, než Vango nebo Tobiáš. Atmosféra mi připomínala Malou mořskou vílu. Pohádkové ladění mi pomohlo přenést se přes několik zdlouhavějších míst, která mě nebavila. Boj o lásku, věrnost a nesmrtelnost se mě ale hluboce dotkl a donutil mě myslet na hlavní postavy ještě dobu po přečtení.

elapet
16.11.2017 4 z 5

složitější kniha spíš pro starší ale s poutavým dějem

Chytuš
20.09.2017 4 z 5

Zajímavě a poeticky pojatý příběh tragické nenaplněné lásky dvou (zpočátku) hodně mladičkých postav (ne, v tomhle případě se opravdu nedá říct lidí, ale to bych asi prozradila příliš :-). Knížka rozhodně není tuctová, ale znáte to, někdy jsou vaše očekávání tak strašlivě vysoká a zklamání je pak bohužel o to větší... Při čtení jsem zjistila, že jsem na tenhle typ příběhů už buď moc stará, nebo moc cynická. Nebo obojí. Zřejmě bych si užila mnohem víc, kdybych byla znovu ve věku sladkých patnácti.

ZiPur
25.08.2017 5 z 5

Četla jsem ve francouzském originálu. A ten příběh mi přišel neuvěřitelný, přitažený za vlasy, ale strhl mne a pamatuji si ho dodnes ...Uvidím, jak se mi bude líbit český překlad.

francouzská literatura

Timothée de Fombelle