Dva lidé

Dva lidé https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38890/bmid_dva-lide-871-38890.jpg 4 10 3

Příběh s laskavým humorem líčí strasti začínajícího venkovského spisovatele, jehož prvotina se zcela neočekávaně stává bestselerem.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Volvox Globator

Two people , 1931

Disease
13.12.2023 4 z 5

I napodruhé bavilo. Není to sice přímo humoristické, ale tak nějak Milneovsky milé a chytré. Sice to po odstěhování do Londýna trochu spadlo, ale celkově pořád jedna z těch kvalitnějších knih, ke kterým se budu vracet.

petbrab
03.08.2019 4 z 5

Hodnocení nízké příliš nechápu. Četl jsem ji dávno a děj se mi docela líbil. Pohled na to jak vzrůstající sláva může člověka ovlivnit.
Vybavuji si vtipnou scénu, kdy je hlavní autor rozezlen, když popisuje název své knihy jednomu z hostí a ten ho nechápe.

Tydvik
19.06.2018 2 z 5

Mé velké čtenářské trápení. Ale co se dá dělat; pokud se autor rozhodne napsat knihu v žánru humorném, musí jeho humor lehce plynout, musí bavit.
Tady se však poněkud zadřel a působil často dost křečovitě.
A nemůžu se zbavit pocitu, že toto dílko nevzniklo ani tak pro vlastní radost z tvorby, ale spíš jako důsledek jedné velké profesní žárlivosti. Ze které se časem vyklubala nemilosrdná nenávist mezi Milnem a Wodehousem.
Jednomu to psalo skoro samo a druhý – se tady jen hodně moc snažil.
Přitom Tajemství Červeného domu (odlehčená detektivka z roku 1922) se mu podle mě povedla a ani tam humor nechyběl a fungoval. V tomto případě ale bohužel ne. K napsání dobré knihy prostě nestačí jen chtít…někoho trumfnout.