Duše mrtvých nemluví

Duše mrtvých nemluví https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445695/bmid_duse-mrtvych-nemluvi-z8T-445695.jpg 4 124 36

Někdo brutálním způsobem zabije oblíbeného faráře. Nezanechá stopy. A to je třetí případ pro dvojici vyšetřovatelů Annu Steinbachovou a Pavla Wagnera. V kulisách zimních měst, blížících se Vánoc a šedého prosincového počasí se odvíjí příběh spletité sítě zločinu. Stejně brutálním způsobem, za použití drátěné smyčky, jsou napadáni další lidé. Ti mají nečekanou spojitost se starší dvojicí, nejlepšími přáteli našich vyšetřovatelů. Nikdo by nečekal, že stopy vedou právě k nim a k tajemství, které po řadu desetiletí skrývali před světem. Protikladem k drsnému světu zločinu a temné minulosti je křehký platonický vztah mezi Annou a farářem Pavlem, který je místy humorný a plný toužení. V divoké vánici na chatě, odříznutí od světa, prožijí naši hrdinové závěrečnou bitvu s minulostí.... celý text

Detektivky, krimi Literatura česká
Vydáno: , Vendeta

Tote Seelen reden nicht , 2014

hana4834
23.02.2022 3 z 5

Čtivé a oddechové, postupný vyvyn postav.

tulip131
13.02.2022 3 z 5

Hlavní postavy otvírají čtenáři svou minulost. Anna a její manžel, uvidíme kam se jejich nevztah dopracuje. Pavel a jeho kněžství, co/koho si nakonec vybere. Knihy se dají číst samostatně, ale jak to tak bývá postavy se vyvíjí

Jancas.s
27.01.2022 1 z 5

Knihu jsem si vybrala kvůli názvu, a temné obálce, které lákala na "zavraždění faráře". Zaprvé mi vůbec nebyl jasný vztah všech těch lidí v knize (pro mě nepochopitelně shrnuto v poslední kapitole). Zadruhé se vražda vyšetřovala spíše tak nějak povrchně, jako by příběh celou dobu klouzal po povrchu...A zatřetí BUM, dramatický konec jak z akčního filmu, u kterého mi pořád tak nějak unikal motiv a celkově to tak nějak nesedělo.
Bohužel pro mě slátanina :/

Mesicnililie
12.11.2021 4 z 5

Třetí díl této neobvyklé dvojce moc nenadchne. Je nejslabší ale neurazí.

marcela0282
03.09.2021 1 z 5

Bohuzel, tohle neni muj salek kavy. Jsem zvykla na mnohem propracovanejsi a zajimavejsi dila, ktera maji hloubku a spad, nejkou psychologii postav.Dej me nebavil, postavy me nijak nezaujaly a samotne reseni pripadu spis jako by vubec nebylo. Cele to bylo ploche, bez napeti. Proste se v tom vsichni placali a pak se najednou vrah objevil sam. Jedine, co me na knize docela bavilo, byl prolog. Na cteni jsem se moc netesila a ani nemam v palnu se k autorce jeste vracet.

Dandulka
25.07.2021 5 z 5

Autorka se pribeh od pribehu zlepsuje. Treti pripad byl zatim nejakcnejsi,s velmi zajimavou zapletkou a nemene zajimavym rozlustenim.

TerezaaBaarova
21.07.2021 2 z 5

Třetí díl, jednohubka, pořád stejná kompozice, primitivní, rychlá… tentokrát tam byla aspoň akce a příběh byl trošku napínavý.
Vztah Anny a Pavla se nijak neposunul ani nevybarvil.
Trochu nuda.

Katulinka69
12.06.2021 2 z 5

Super název, krásná obálka, krátké kapitoly, ale samotný obsah mě opravdu nenadchl. Nevím zda ještě budu číst něco od této spisovatelky

mrsterezz
11.03.2021 4 z 5

Přesně to, co jsem od knihy očekávala, se mi dostalo. Oddychová detektivka/thriller. Příjemné, sympatické hlavní, i vedlejší postavy, svižný děj. Za mě opět spokojenost.

ZoeChaya
04.03.2021 4 z 5

Jsem moc ráda za tyhle rychlé a jasné detektivky. Ano, zápletka je průhledná, ale styl psaní autorky mi vyhovuje, je to čtení na tři hodinky a rychlý odpočinek. Dokonale mi vyhovuje i církevní prostředí, žádné brutální popisy tam nejsou.

Polinka92
21.02.2021 4 z 5

Moc pěkné, až na spoustu překlepů, několika nerozlišování přímé řeči dvou lidí a jednu maličkost - od kdy diesel hltá benzín?

annettka1098
17.02.2021 2 z 5

Bohužel tento díl byl pro mne nejslabší ze serie. Měla jsem pocit, že autorka chce serii pozvednout o laťku výš, celé to více zamotat a na konci šokovat. Bohužel se to moc nepovedlo. Neříkám, že to nebyl dobrý nápad, ale asi by k tomu bylo potřeba jednou tolik stran, aby to nevyznělo tak na prázdno. Ani odhalení vraha bylo zas takové překvapení, navíc okolnosti mi nesedly a bylo to takové celé umělé a málo uvěřitelné. Také linka hlavních vyšetřovatelů mi přišla dost odbitá.

Doufám, že v případě dalších dílů se autorka vrátí ke svému původnímu stylu, který sice nebyl nijak nervy drásající, ale byl rozhodně uvěřitelný a velmi čtivý.

adela2230
23.01.2021 4 z 5

Příběh je trochu slabší než předchozí díly. Vedlejší dějová linka Anny a Pavla teď nebyla úplně propracovaná. A příběh se linul velmi pomalu, ale v rámci navazovaní na předchozí příběhy to jde.

Hanca91
24.11.2020 3 z 5

Musím se přiznat, že tenhle díl série mi přišel zatím nejuvěřitelnější. Sice mě trochu štve, že se příběh Anny a Pavla neposunul nikam dál (jakýmkoliv směrem), na druhou stranu chápu autorku, která se snaží ze série "vytřískat" co nejvíce dílů.
Co mi na knize vadilo, je fakt, že prolog Vám o pokračování příběhu vůbec nic nenaznačí a s knihou jako by vůbec nesouvisel.
I přesto myslím, že je to poměrně slušná kniha na odpočinkový sobotní den s čajem v posteli.

JajaPaja
20.11.2020 1 z 5

nedočetla jsem naprosto nebavilo

Maanna
11.11.2020 2 z 5

Upřímně řečeno, tahle kniha by podle mě v soutěži nejnesmyslnější detektivka roku obsadila velmi čestné místo. Autorka do koktejlu stihla zamíchat kdeco: máme tu sekty, pomoc obětem sekt, dvojčata, rozštěpenou osobnost, průmyslovou špionáž (kterou logicky provádí lingvista), tajemné sponzory... A skoro nic z toho není pro případ podstatné. Informace, které vedou k řešení, se objeví na straně 215 (z cca 250, do té doby jsou to jen zcela slepé uličky bez vyústění). Následuje neuvěřitelný přepálený závěr, kde se pomstychtivý pachatel chová zcela nelogicky, přírodní zákony si vezmou dovolenou a vyšetřovatelé jednají s mírou naivity odpovídající dětem z mateřské školky... Vyšetřovatelé navíc trpí nějakou sebedestruktivní poruchou, protože jim pořád někdo fyzicky ubližuje a oni to ani neřeší. Jejich vztah postrádá dynamiku. Jedinou nosnou linkou byl vztah Anny (vyšetřovatelka) a jejího exmanžela, ale to mi přijde na detektivku trochu málo...

2018  67%Ráj mrtvých dětí
2019  70%Slzy mrtvé jeptišky
2020  70%Duše mrtvých nemluví
2022  83%Marné prosby mrtvých
2023  86%Tajemný dům mrtvých

Kniha Duše mrtvých nemluví je v