Dům vůní

Dům vůní https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510951/bmid_dum-vuni-63ee7542b9004.jpg 5 61 61

Anouk už od dětství sní o vymýšlení vlastních parfémů. V roce 1950 však obchod s vůněmi ovládá několik mocných rodin a pro nováčky v něm nezbývá místo. K řemeslu ji tak přivede až náhoda, když se jí v Grasse, starém francouzském městečku parfémů, ujme rodina Girardových. Vůně divokých bylin a stále živá vzpomínka Anouk inspiruje k tvorbě nových kompozic. Aniž by si toho byla vědoma, následuje tak cestu Florence Girardové, která začínala jako chudá sběračka levandule a později založila rodinnou dynastii parfumérů. Anouk zažívá lásku i ztrátu, úspěch i neúspěch – ale vždy se vytrvale drží svých snů.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Metafora

Das Haus der Düfte

Imor
29.04.2023 5 z 5

Pěkně napsaný voňavý příběh odehrávající se nejen v blízkosti Azurového pobřeží, ale také v Paříži. Krásná místa provoněná smyslnými parfémy, rodinné vztahy ty hezké i ty méně. Kniha mě přivedla na místa, která jsem navštívila a tak spolu s krásným příběhem jsem si pěkně zavzpomínala.

Knihomolka97
20.04.2023 5 z 5

Příběh je odpočinkový ale poutavý a hlavně voňavý od začátku až do konce.
Anouk má úžasný dar - opravdu jedinečný čich. Už od dětství je jejím snem vytvářet vlastní parfémy, její matka o tom ovšem nechce ani slyšet. Jednou si ji ale všimne Stéphane Girardo z uznávané parfumérské rodiny a vezme ji pod svá křídla. Musím říct, že Anouk byla velmi sympatická, taková čistá, poctivá dušička, která si cílevědomě šla za svými sny.
Postupně se pak seznamujeme s historií rodiny Girardových od doby, kdy Florence a Horace vybudovali jejich parfumerskou společnost. Prostor dostávají i Bonnetovi, kteří se od jisté doby s Girardovými nenávidí do morku kostí.
Kniha je rozdělena na 7 částí/dílů a odehrává se během několika desítek let.
Líbilo se mi, jak do sebe vše zapadlo, dostala jsem odpovědi na otázky, které mi vrtaly hlavou. Něco jsem si potvrdila, něco překvapilo i šokovalo.
Pár momentů bylo tak smutných, bylo mi to hrozně líto... :(
Nechybí samozřejmě i krásná romantická část.
No a pomyslnou třešinkou je bez pochyby prostředí Francie.. Paříž, Grasse, Riviéra..
Nemám snad co vytknout, takže jasných 5/5 a velké doporučení!

Medvědářka
07.04.2023 5 z 5

Příběh tak voňavý a napěchovaný rodinnou historií, že vás to připoutá ke stránkám i vy pomalu odhalujete celý příběh, který se táhne roky a roky.
Je tam láska, tragické události i naděje. Je tam poučení z toho, jak se dělají parfémy a jak vznikají nové vůně. Je tam i odpuštění a světlo na konci tunelu, kde se rodí nový začátek. To celé v jednom balíčku s krásnou obálkou.

Ivuska.09
01.04.2023 5 z 5

Krásný příběh o tom, jak jsou naše vzpomínky spojeny s různými vůněmi. Autorka líčí osudy několika generací, zrady, křivdy, tajemství. Zkrátka čtení podle mého gusta!

Jane2016
21.03.2023 5 z 5

Ah, tohle bylo tak krásné, voňavé a milé čtení, že jsem po dočtení poslední stránky měla chuť knihu přetočit opět na začátek a ponořit se do příběhu znovu.

Jako čtenáři se dostáváme do příběhu, který je plný vůní a parfémů. Společně s Anouk tvoříme nové vůně, zažíváme všechna dobrodružství a sledujeme její cestu. Samotné se mi moc líbilo, jak si Anouk šla za svým snem, přes všechny překážky pevně věřila svému snu a toho se držela. Silná a inspirativní hlavní hrdinka!

Kniha je romantická oddechovka a musím ji vřele všem doporučit! O to víc romantickým duším!

Velká škoda, že autorka nenapsala i další knihy. Už jsem zabrousila nadšeně na databázi knih, že budu mít co číst a ono ejhle! Zatím u nás autorka vydala jen tuto knihu. Tak uvidíme do budoucna. Pokud autorka přijde s další knihou, budu mezi prvními, kdo si ji přečte.

Danago
21.03.2023 5 z 5

Velmi krásná kniha, příjemné překvapení. Historický romám o vzniku parfémů a jejich výrobě. Jedná se ředevším o příběh ve dvou časových rovinách ve kterým sledujeme osud dvou až tří rodin. V knize najdete vše co má dobrá knížka mít. Napětí, lásku, nepřátelství, tjemství kter bud postupně odhalováno. Kniha se četla jedním dechem. Nedá se odložit, nemá jediné hluché místo. Já jem naprosto nadšená. Navíc , i když se jedná o fikci, je postavená na historických faktech a odehrává se na skutených místech , kde se parfémy vyráběji dodnes.

evineckY
10.03.2023 5 z 5

Moc pěkný historický román plný vůní známých parfémů a osobností -
např. Coco Chanel, Brigitte Bardot a mnoho dalších...
Příběh o tom, jak je důležité jít za svým snem a láskou, místy smutný, veselý a optimistický. Rodové prokletí s neznámou nemoci, ze které se vyklubala první transplantace ledvin. Zajímavý je doslov spisovatelky.
Knihu moc doporučuji.

pro ženy Francie 50. léta 20. století parfémy