Dům stínů

Dům stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380671/bmid_dum-stinu-nZQ-380671.jpg 4 133 48

Když se Kate Vavasourová probudí v nemocnici, nepamatuje se na rodinu shromážděnou kolem jejího lůžka ani na svůj život před nehodou. Lékaři jí diagnostikují posttraumatickou amnézii s tím, že by se jí vzpomínky měly začít postupně vracet. Což se stane… ale ty vzpomínky nejsou její. Patří Isabel Vavasourové, která žila a zemřela na panském sídle Askerby před čtyřmi sty lety. Po návratu na Askerby se Kate ocitne v domě plném stínů a podezírání. Protože nepoznává svou rodinu, přátele, a dokonce ani malého syna, zoufale se snaží poskládat události, které vedly k jejímu děsivému pádu. Zdá se, že život na zámku není tak dokonalý, jak Vavasourovi na veřejnosti předstírají. Ale dříve než Kate odhalí současná tajemství, musí odhalit pravdu o minulosti… Bylo Isabelino šílenství skutečné, nebo udělala chybu, když důvěřovala člověku, o kterém si myslela, že ji nikdy nezradí?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

House of Shadows , 2015

Petra385
17.12.2018 5 z 5

Kniha mě naprosto dostala.Prolínání současnosti a minulosti mě bavilo,nechybí napětí a překvapení.

alexis818
16.12.2018 5 z 5

Moc hezký příběh.Krásně se prolíná minulost s přítomností a čtenář se v tom neztrácí.Výborné,mohu doporučit.

Owain
12.12.2018 3 z 5

Rozhodně je to čtivé. Od půlky už se dá poznat, kdo že je ten nepřející nepřítel. Ale chcete dočíst a vědět, jak se to teda nakonec stalo.

makke
08.12.2018 4 z 5

Musíte-li strávit někde celý den čekáním, tak to není zas až tak špatná volba. Čte se vcelku rychle, děj sice místy pokulhává, ale celkový dojem, to nezkazí a navíc u ní nemusíte nijak složitě přemýšlet. Netvrdím, že za ni autorka obdrží nominaci na Nobelovu cenu za literaturu, ale v kategorii lehkého čtení na ukrácení dlouhé chvíle je to slušný kousek. Já ji přečetla během celodenních oddílových závodů svého syna.

zuzana2599
30.11.2018 4 z 5

Moc pěkný příběh, který se odehrává napříč staletími. Kate prožívá nejen svůj osud, ale je také součástí střípků ze života Isabel, která žila před čtyřmi sty lety. Obě ženy mají podobný osud, zažijí zradu přítelkyně a smrt manžela... Příběh plný stínů se četl velmi krásně a rychle, já jsem si knihu užila a vychutnala. Mám ráda historii.

BlueIvy
24.11.2018 3 z 5

Toto je príbeh dvoch žien, ktoré mali evidentne najdlhšie vedenie na svete... Na čo príde priemerne (asi aj podpriemerne) inteligentný čitateľ už na začiatku knihy, to hrdinky zistia (aj to nie vlastným pričinením) až na jej úplnom konci. Koniec je teda totálne predvídateľný, no nepopieram, že kniha sa číta ľahko a keďže dej knihy nie je komplikovaný, tak pekne odsýpa a nebyť práve tej "zabednenosti" hlavných postáv, ktorá ma hlavne ako sa kniha blížila k záveru, už pekne vytáčala, možno by som dala aj o hviezdu viac. A možno ani nie...

Daenerys
18.11.2018 4 z 5

Rozhodně čtivé... Sice celkem průhledné, co se obou zápletek týče, ale ani to příliš nevadí, čte se plynule a samo.

adriane9
04.11.2018 5 z 5

Krásná kniha plná historie a temných příběhů. V knize se dá lehce ztratit, je to vlastně o minulosti v minulosti a velmi by mi pomohl podrobný rodokmen rodiny, ale ke konci knihy mám jasno a rozhodně doporučuji, přečteno za dva dny.