Dům stínů

Dům stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380671/bmid_dum-stinu-nZQ-380671.jpg 4 133 48

Když se Kate Vavasourová probudí v nemocnici, nepamatuje se na rodinu shromážděnou kolem jejího lůžka ani na svůj život před nehodou. Lékaři jí diagnostikují posttraumatickou amnézii s tím, že by se jí vzpomínky měly začít postupně vracet. Což se stane… ale ty vzpomínky nejsou její. Patří Isabel Vavasourové, která žila a zemřela na panském sídle Askerby před čtyřmi sty lety. Po návratu na Askerby se Kate ocitne v domě plném stínů a podezírání. Protože nepoznává svou rodinu, přátele, a dokonce ani malého syna, zoufale se snaží poskládat události, které vedly k jejímu děsivému pádu. Zdá se, že život na zámku není tak dokonalý, jak Vavasourovi na veřejnosti předstírají. Ale dříve než Kate odhalí současná tajemství, musí odhalit pravdu o minulosti… Bylo Isabelino šílenství skutečné, nebo udělala chybu, když důvěřovala člověku, o kterém si myslela, že ji nikdy nezradí?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

House of Shadows , 2015

mariva
20.01.2020 5 z 5

Krásné romantické a přitom napínavé čtení. Podobnost příběhů, které od sebe dělí 400 let, je až mrazivá a i když čtenář dopředu tuší, kdo za vším stojí, stejně jsem se od knihy nemohla odtrhnout.

Atanone
10.10.2019 5 z 5

Líbilo. Jako vždy bych dala přednost historické části, ale to není problém autorky, ale moje orientace na historii.
Přestože romanťárna, zajímavě a dobře vyprávěno. Zápletky (obě, protože podobné) jsem tipla hned když byla Kate ještě v nemocnici a čekala jsem, že až se moje teorie potvrdí (což se stalo) budu naštvaná. Ale nejsem. Ten příběh je pro mě uvěřitelný, protože mám tu zkušenost, kdy někomu bez přemýšlení pomůžete ze svízelné situace a nečekáte dokonce ani vděčnost, protože jde o přítele, ale jediné, co sklidíte, je nenávist.

takana
10.09.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila, mám rada takový styl.

eva3992
09.08.2019 2 z 5

POZOR SPOILER
Kate, která se provdala do vážené rodiny, měla na jejich panství nehodu, při které ztratila paměť. Časem se jí začaly vracet nejen její vzpomínky, ale i vzpomínky Isabel, která žila na panství před 400 lety. Proč tomu tak je a co Isabel od Kate potřebuje? To vše se díky Kate dozvíte.
Knihu za se be bohužel nedoporučuji, prvních sto stran mě trvalo, než jsem se do ní vůbec začetla. Stále se opakovly stejné věty, bylo to zdlouhavé....

Arev122
15.06.2019 4 z 5

Mě se příběh líbil. Prolínání života v současnosti s minulostí formou vracení paměti hlavní hrdinky mě bavilo, třebaže to trochu zavánělo červenou knihovnou.

mekkinka
14.05.2019 3 z 5

Kniha mně docela bavila. Dlouhé vyprávění a konec byl v pár stránkách... čekaný... nikterak akční...
Ale četlo se to pěkně. K přečtení bych jí doporučila, ale ne jako nějaký top.

martina1199
28.04.2019 2 z 5

Tak tohle bylo trochu zklamání. Autorka má rozhodně skvělý vypravěčský styl, ale námět byl příliš průhledný, takže žádné překvapení, ani dychtivé pátrání se nekonalo. Hada, kterého si Kate/Isabel hřály na prsou, odhalí bystřejší čtenář velmi rychle.
Taky se mi to trochu vleklo, Kate mi přišla málo "akční" ve svém pátrání, zvlášť když měla všechny zdroje po ruce, a hlavně docela brzy pochopila, co se jí to děje. Isabel byla hrozně naivní, až to podle mě hraničilo s hloupostí.

gordon13
12.04.2019 5 z 5

Bylo to vážně dobré, měla jsem obavy, že to bude přeslazená blbina, ale byl to prima zajímavý příběh... sice předvídatelný, ale báječně se četl, za mě palec nahoru.

certik003
08.04.2019 4 z 5

Mám moc ráda prolínání minulosti s přítomností, i když většinou se mi líbí jenom ta minulost. Tady byla zajímavá i ta přítomnost. Zpočátku jsem se nemohla zorientovat v množství postav, děj byl dost předvídatelný, ale to knížce rozhodně neubralo na čtivosti.

Acinore
04.04.2019 5 z 5

Jsem v šestinedělí, takže jsem brečela jak želva :)

putpuda
18.03.2019 4 z 5

Mám ráda prolínání minulosti s přítomností, takže se mi to líbilo, ikdyž jsem se do knihy nedokázala tak nějak "ponořit" ... ale to bude asi tím, že jsem čekala něco jako od Erskinové. Sice jsem se trochu ztrácela v množství rodinných příslušníků, ale jen ze začátku... Určitě mohu doporučit a ráda si přečtu další knihu autorky.

sgjoli
10.03.2019 4 z 5

Na tuto knihu jsem se hodně těšila, a i když z toho nebyla nakonec pro mne 5hvězdičková pecka, jak jsem doufala, stejně jsem si knihu nakonec velmi užila. Bavilo mne postupné odkrývání jednotlivých rodinných tajemství, bavila mne ta atmosféra a i to samotné prostředí, kde se kniha odehrává. Autorka píše hodně čtivě, takže čtení vám rychle ubíhá. Co mi zabránilo hodnotit 5 hvězdami, je to, že zápletka je předvídatelná a hlavní pointa je snadno rozluštitelná dost dlouho před koncem, takže nějaké šokující rozuzlení se zde moc nekoná. Ale jinak to bylo moc fajn čtení, to ano. Mohu doporučit.

jana79
24.02.2019 4 z 5

Moc pekne napsany pribeh. Krasne se cetla,nevadi ani prolinani soucadsnosti s minulosti,cteno jednim dechem. Pul na pul detektivka s romantikou. Moc hezke.

essidaven
19.02.2019 5 z 5

Tak toto mě fakt bavilo! Můj oblíbený námět s prolínáním dvou časových rovin a tajemno starého domu a ještě to bylo svižně napsané, stránky ubíhaly úplně samy. Jasně, nic objevného se nekonalo, po pár kapitolách jsem tušila hlavní zápornou postavičku (a že mi lezla na nervy!), ale ráda jsem dočetla s příjemným napětím a očekáváním do konce. Prostě ta kniha nešla odložit, autorka mě opravdu vtáhla do děje:)
Také se mi líbila plynulost děje, kdy minulost přecházela v současnost a naopak v jakémkoliv okamžiku, většinou to u těchto knih bývá na střídačku po kapitolách, jako by to byly dva propojené romány, toto bylo ucelenější. Už se těším na další knihu od této autorky.

milunka21
09.02.2019 5 z 5

Skvělá kniha plná tajemství, napětí a duchů z minulosti. Už se nemůžu dočkat další knihy autorky.

knihomolkadorfa
05.02.2019 4 z 5

Předvídatelné, ale celkem příjemné. Poměrně hodně postav, ve kterých jsem se ze začátku trochu ztrácela, ale mám ráda příběhy, kde se prolíná minulost se současností. Za přečteni určitě stojí.

AlenaR
23.01.2019 5 z 5

Velmi napínavá zápletka a rozdílné časové linky vás vtáhnout do děje.

MíšaS.
22.01.2019 1 z 5

Kniha se mi četla velmi těžce, nemohla jsem se začíst, příběh mě moc nebavil. Po pár kapitolách víte, co se bude dít. Myslím si, že jsou mnohem lepší knihy s podobným příběhem.

pip11
05.01.2019 4 z 5

Pěkný styl vyprávění, napětí v obou časových rovinách a přesvědčivý příběh. Kniha je čtivá i když je konec odhadnutelný.

Kerberos
19.12.2018 4 z 5

Pěkný příběh,čte se jedním dechem,určitě se bude líbit všem co čtou Erskinovou.