Dum Spiro Spero - 601. skupina speciálních sil generála Moravce

Unikátní kniha pplk. PhDr. Eduarda Stehlíka a jeho kolektivu se zabývá historii výsadkových vojsk od prosince roku 1940, kdy byla poprvé projednávána otázka nasazení československých výsadkářů v protektorátu. Autor popisuje výstavbu výsadkového vojska ve Velké Británii a SSSR, počátky po roce 1945, 71. výsadkový prapor, vznik 22. výsadkové brigády, okupaci v roce 1968. Další část knihy je věnována velmi podrobně 601. skupině speciálních sil, její organizaci, insigniím, výcviku specialistů, výzbroji, výstroji. Velká část knihy seznamuje - slovem i obrazem - s několikerým nasazením 601. skss v zahraničních misích. Kniha má 304 stran, rozsáhlý obrazový doprovod (několik stovek fotografií), je doplněna životopisy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/237346/big_dum-spiro-spero-601-skupina-special-237346.jpg 4.88

Kniha Dum Spiro Spero - 601. skupina speciálních sil generála Moravce

micha-ella

Tuhle knížku jsem před několika lety dostala od svého syna a četla jsem jí s úlevou, že už se o něj nemusím bát. Kapitoly o zbraních a vozidlech jsem vynechala, ale z ostatních informací a vyprávění jsem se hodně poučila o všem, co jsem ještě nevěděla.

M.Hawking
18.04.2017

Kniha o historii, fungování, výcviku, výzbroji a misích "šestsetjedničky". Aktuálně není rozumně sehnatelná. E. Stehlík píše překvapivě stravitelně i pro čtenáře, kterým se - jako mně - tato kniha dostane do rukou v podstatě náhodou. Spousta zajímavých fotek, náramně čtivé. Velmi mě oslovila především část o zahraničních misích, jejíž některé pasáže byly psané formou přímého vyprávění účastníků a to vyprávění je tak "civilní" (což je, pravda, v tomto kontextu nepatřičné :-), že si lze snadno uvědomit, že i členové 601 jsou úplně normální lidi, kteří prostě vykonávají náročnou práci.