Dům smrti

Lovkyně se mění v lovnou zvěř! Dvacet let prázdný hotel. Vražedkyně na útěku. Noční můra, která nebere konce. Při exhumaci na innsbruckém hřbitově najdou přítomní v rakvi dvě hlavy a čtyři nohy. Jde o vraždu. A jen jedna osoba přichází jako pachatelka v úvahu, funebračka Blumová, která tehdy mrtvé pochovala. Teď hledá úto... celý text

Lovkyně se mění v lovnou zvěř!
Dvacet let prázdný hotel. Vražedkyně na útěku. Noční můra, která nebere konce.

Při exhumaci na innsbruckém hřbitově najdou přítomní v rakvi dvě hlavy a čtyři nohy. Jde o vraždu. A jen jedna osoba přichází jako pachatelka v úvahu, funebračka Blumová, která tehdy mrtvé pochovala. Teď hledá útočiště na místě, kterému je lépe se vyhnout...

Volné pokračování thrilleru Přítelkyně smrti. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/316400/dum-smrti-2dl-316400.jpg 4108

Funebračka (2.)

Totenhaus (2015)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

Sjaxie51

Jedničku jsem nečetla a tak jsem do toho dortu co uvařil autor po vzoru pejska a kočičky spadla rovnýma nohama. A bylo tam Fšechno, i nejedna hlava, tedy ne z husy a další a další ....uf a jelikož nejsem vzteklý pes, tak jsem si to bolení z tého knihy nezasloužila. Od objímání dětí jsem měla unavené paže a předvídatelný děj mi připomínal české televizní seriály. Jednoduchý styl i jazyk vyprávění naštěstí zaručuje přečtení během několik hodin. Psychopatická mstitelka a vražednice Blumová přilakovaná narůžovo láskyplnými výlevy citů ke svým dětičkám mé sympatie bohužel nezískala. Jen vyvolala obavy ze všech vdov, které se v mém okolí vyskytují, doufám, že jsem jim slovem neublížila, ale na pozoru se mám i tak.

gad

Jednička se mi líbila více. Přesto i v Domě smrti jsem čekal, jak vše dopadne. Celá kniha je více o vnitřních pocitech a myšlenkách Blumové.

SilvieSisinka

Přečteno za dva dny.Napínavé čtení,velice bavilo jako první díl.Těším se na pokračování.

Svoja

Přečteno jedním dechem

Ajuszka

Zase super cteni.Kniha je dobre rozlozena coz prispiva k rychlejsimu cteni :) precteno za dva dny a tesim se na zaverecny dil

katka.oo

Pro mě nuda, první díl super, ale tuhle knížku jsem těžko dočetla do konce, spíše ke konci už jen proletěla. Jak již bylo zmíněno v jiném hodnocení moc vzpomínek, první díl měl spád a byl čtivější. Takže ode mě jen 2*.

GrasselováL

První díl byl super. Mělo to u něj i skončit. Hrozně překombinované. Zklamalo.

dachi

První díl byl mnohem lepší. Představitelka mi v tomto díle lezla velmi na nervy, příliš moc vzpomínek na první díl až to bylo nudné. Každopádně třetí díl si přečtu abych zjistila jak to vše dopadne.

Nefer

opět za tři dny přečteno

fis.rena

Přítelkyně smrti byla lepší,měla větší spád. Dům smrti je také dobrý,ale chvílemi jsem si říkala,že se Blumová zbláznila,když mnohdy jednala tak,jak jednala,přelétala v názorech na různé lidi tak rychle,že pak nic nepřekvapilo. Bylo to chvílemi zdlouhavé,hlavně opakováním se pasáží z dílu prvního. Pro ty,kteří čtou s větším odstupem a nepamatují si :D,je to jistě příjemné osvěžení děje,ale pro mě,ač to čtu s větším odstupem,to bylo rušivé a zbytečné.

salunka

První díl funebračky byl prostě senzační, od druhého jsem ale čekala trochu víc. Nicméně i přesto měl děj spád. Knížku jsem přečetla hodně rychle. Proto dávám 3,5 hvězdy.

adikpav

Jako super. Jen té Blumové nemůžu nějak přijít na chuť.

Mikik

Už se mi líbilo méně než první díl, je tam spoustu opakování, kdy autor asi předpokládal, že musí děj shrnout i pro nové čtenáře. Ale pro ty, kteří už to měli za sebou, to bylo zbytečné a místy opravdu zdlouhavé. Další díl si určitě přečtu, zajímá mě jak to vše skončí, ale první díl byl pro mě mnohem a mnohem lepší.

ankaras

Mnohem lepší než první díl. Tento autor píše tak zvláštně zajímavým způsobem, že knihu přečtěte strašně rychle a bez odložení.

Kesssssi

Předchozí díl se mi líbil o malinko více, ale i tento hodnotím velmi kladně. Napínavý děj a velmi mile mě překvapil otevřený konec, tím pádem se těším na pokračování. Blumová mě prostě baví.

MahulenaK

První knížka ze série pro mne byla jako zjevení. V té druhé už jsem měla trochu problém s opakováním stejných úvah, a s tím, jak se po chvilkách měnil přístup Blumové k ostatním aktérům. V jedné vteřině jim bezmezně důvěřovala, ve druhé to byli nejhorší zločinci a naopak. A pak vztah k dětem. Chápu, že je to tady brané trochu s nadsázkou, ale už mi lezlo na nervy, jak o nich pořád přemýšlela a nebylo nic důležitějšího, přitom v podstatě dělala všechno pro to, aby jim i sobě zničila život. Nicméně, třetí díl si ujít nenechám, přece jenom mě zajímá, co ještě Aichner vymyslel.

Nika_holo

Po přečtení prvního dílu jsem nutně musela mít druhý. Samotný průběh knihy super, zajímavá zápletka. Blumová nezklamala. Ale závěr knihy mi přišel poněkud otevřený, uspěchaný, nedotažený do konce.

Digi28

druhy dil opět nezklamal. Bylo to napinave od začatku do konce.

JanaJane

Opět velmi čtivé, strhující děj. Doufám, že se brzy dočkáme další knihy.

Princezna22

Chci okamžitě další díl! Tento díl se mi líbil více než první i přes to,že se autor opakoval s předešlého dílů. Jsem zvědavá s čím autor přijde v dalším díle (už aby to bylo) ..
Knihu jsem přečetla rychle a musím říct, že za mě rozhodně pecka!! Styl psaní je poměrně již lepší než v prvním díle, ale nevadilo by mi kdy tam těch části kde jsou ty pomlcku, že se mluví bylo více aspoň bych se více v tom vyzvala. Ale dá se na to zvyknout. Prostě pecka!! Chci další díl!

Hana H.

Mně to připadalo o něco lepší než první díl. Asi proto, že tam těch morbidních scén přece jen ubylo. A styl, kterým je to psáno, už buď nebyl tak divný jako v prvním díle, nebo jsem si na něj trochu zvykla a tolik mi nevadil. Jinak hlavní hrdinka je stále ta jednoduše myslící bytost, která okamžitě provede, co ji napadne. Žádné zápletky tedy v knize nečekejte.

Michaeles

Kniha na jakou jsem se velice těšil. Když sem se po dočtení první knihy dozvěděl, že bude mít pokračování, řekl jsem si, že je to divné, když předchozí kniha neskončila otevřeným koncem. No musím ale říct, že Dům smrti byl o trošku horší než Přítelkyně a hlavně kvůli tomu, že se autor pořád odkazoval na předešlý díl, samá rekapitulace. To ale nemění nic na tom, že je to jeden z nejlepších thrillerů co jsem kdy četl. Napínavé až dokonce a určitě doporučuji přečíst každému komu se líbil předešlý díl.

Danago

Knížku jsem přečetla rychle a rozhodně nemůžu říct , že bych se do ní musela nutit. Ale první kniha pro mě byla skvělá a skončila uzavřeně. Myslím , že neměla konec přichystaný na pokračování. Celé pokračování mi přišlo zbytečné a trochu násilné. Nejvíc mi vadilo, že se celou knížkou táhne neustálé vzpomínání na to, co se odehrálo v předchozí knize. Ano, pokud někdo čte druhou knihu s ročním odstupem asi je to fajn, ale při čtení knih po sobě mně to vadilo. Mě osobně by stačila jen ta první kniha.

bookcase

Opět naprostá paráda, Blumová je prostě king. Těším se na třetí díl.

konicekbily

Autor se zase předvedl v tom nejlepším světle! Kromě normálního thrilleru, je to i psychothriller a chvílemi není jasné, kdo je zločinec a kdo není! A ani koncem to asi nekončí, určitě to bude pokračovat!

Matilda

První díl se mi líbil o trochu víc, ale pořád jde o napínavé čtení s pár překvapivými zvraty...Těším se na třetí díl a jak to celé dopadne...

Askarinka

Páni, to byla zase jízda... Super! Knížka mi nepřijde nijak extra morbidní, čekala jsem trochu více krve, ale i tak to bylo super čtení... Baví mě psycho linie děje, baví mě Blumová a vlastně mě moc bavil i opuštěný hotel a jeho divní obyvatelé ...Moc se těším na další díl...

zdazilek

Pecka. Morbidní, hnusné a neuvěřitelné ale skvělé čtení. Styl psaní jednoduchý a o to si myslím, že lepší.

BarBarBar

Prostě Blumová!! Druhý díl opět skvělá jízda :) Snad se toho třetího a posledního dílu dočkám :)

kneslova

Zase je to neuvěřitelně dobře napsaná kniha, ale jak jsem byla nadšená z prvního dílu, tak to teď nebylo. Je to velmi čtivé a tempo jede rychle dál až k dalšímu otevřenému konci. Nu je to nechutné a dosti šílené a ten psychedelický děj ,to mi tam trochu vadí oproti prvnímu dílu. Jinak není co vytknout a pro mne tak 4,5 hvězdičky

Bernhard Aichner

Bernhard Aichner