Dům na útesu

Dům na útesu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447769/bmid_dum-na-utesu-n4r-447769.jpg 4 344 108

Stephanie Kingová série

Mark a Evie spolu prožili divoký románek. Po nenadálém úmrtí Markovy první manželky mu Evie pomohla postavit se opět na nohy. Markova sestra Cleo ví, že by mu nový vztah měla přát, vůči Evii je ovšem značně nedůvěřivá… Když Evii začne doma potkávat jeden úraz za druhým, její přátelé znejistí. Nemohl jí zranění způsobit Mark? Když je jednou v noci do jejich domu na útesu povolána seržantka Stephanie Kingová, najde ve zkrvavené posteli propletená dvě těla. Kde začíná vražda? V okamžiku, kdy člověk pozvedne nůž, anebo už při první myšlence na násilí? Porotu soudu, před nímž Evie stane, čeká nelehké rozhodování – lze ospravedlnit vraždu? Dům na útesu je temně poutavý psychologický thriller se všemi typickými znaky bestselleru Rachel Abbottové – nechybí provokativní dilema, propracovaná zápletka, strhující napětí ani brilantní charakterizace.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Mladá fronta

And So It Begins , 2018

JaKa1974
16.11.2020 5 z 5

No tak to je neskutečné, co autorka dokázala. Napsat knihu, která vás do poslední stránky, do posledního slova nutí číst a číst... Fakt super.

85098211
15.10.2020 5 z 5

Vynikající psychothriller, který čtenáře nenechá vydechnout od první do poslední stránky. Ze začátku je poměrně těžké se zorientovat, protože autorka příběh vypráví ze dvou perspektiv. Seznamuje nás se životem Evie, Marka a Cleo před činem, ke kterému je později povolána seržantka Stephanie Kingová. Svoji část vypráví sama Evie a potom také ostatní - hlavně Cleo, ale nejen ona. Jak už zde bylo zmíněno, postavy nejsou sympatické ani trochu, až na malou Lulu a Stephanii Kingovou. Příběh jako takový je však strhující a řítí se kupředu obrovskou rychlostí. Mně osobně se moc líbil popis soudního přelíčení a později i navýsost zajímavé postupné odhalování pohnutek a určitým tajemstvím zahaleného motivu již zmíněného činu. Úplný závěr je sice trochu překombinovaný, ale to autorce s lehkým srdcem odpustím a s přehledem dávám plný počet :-). Kniha je totiž neskutečně čtivá, dobře napsaná a já ji určitě doporučuji! ;-)

koki.veru
11.09.2020 5 z 5

Krásný psychothriller. Velice zajímavý příběh, kde nevíte, kdo říká pravdu, a kdo lže. Konec byl velice překvapivý, celá knížka je hodně čtivá (jako ostatně všechny knížky, co jsem zatím od této autorky četla).

blackoutzuzi
08.09.2020 4 z 5

Tohle byl pořádně nadupaný psychologický thriller! Plný lží, zla, vztahů a naprosto překvapivého a nervy drásajícího závěru! Bavilo mě, že nás autorka totálně mátla - chvíli jste měli pocit, že "to je přece úplně jasný", ale hned na další stránce do vás zasila semínko pochybností. Charaktery postav byly skvěle promyšlené, nikdo nebyl dokonalý a to autorce krásně nahrálo do karet, protože jste pochybovali snad úplně o všech. Jediné, co tomu celému ubírá na hodnocení, je nereálnost a je to škoda, kdyby třeba jen trochu autorka ubrala na dramatičnosti některých odhalení, celé by to vyznělo o dost lépe.

pavla.ba
02.08.2020 4 z 5

Knížka se četla sama. Není to nejpřevratnější thriller v dějinách lidstva, ale rozhodně je velmi čtivě napsán, nechybí mu tajemno a neustálé mindblows a změna názorů v každé kapitole, možná by se mi líbil trošku šířeji dovysvětlený závěr.

Prateri
01.08.2020 4 z 5

Zvláštní příběh. Nemůžete, jak už bylo níže napsáno, nikomu fandit. Čtivost je u Rachel Abbott zaručena, a přesto tato kniha u mě vzbuzuje úzkost i šok. Zřejmě to byl záměr spisovatelky a povedlo se jí to.

Acquenta
30.07.2020 4 z 5

Že bych se od knihy nemohla odtrhnout, se nedá říct . Bavila, ale jsou rozhodně lepší. Nicméně závěr šokující , i když opravdu nereálný.

jana.wiesner
24.07.2020 4 z 5

Velmi čtivé. Napínavé a hlavně bez zbytečných 300 stran o ničem.

Michnicka
22.07.2020 4 z 5

Kniha mě bavila i přesto, že jsem tam nikomu nedokázala fandit a čajíček ohledně vyšetřovatelů knize zbytečně přidal stránky.

ZimníLidé
20.07.2020 5 z 5

Zatím nejlepší kniha od Rachel.

misa8153
08.07.2020 4 z 5

Rachel Abbott psát umí. Kniha se čte lehce, ale tento příběh mě sice na začátku chytnul, ale tak od poloviny jsem už jen čekala na konec. Série s Tomem Douglasem mě bavila víc. Nicméně přečtení nelituji a určitě dám autorce další šanci.

smejkalova.m
06.07.2020 3 z 5

Abbott mám hodně ráda, ale tohle dílko mě fakt nebavilo. Prokousávala jsem se jím dlouho a pořád jsem čekala na ten zvrat, kdy mě to začlo bavit. Bohužel nepřišel. Za mě docela zklamání.

gordon13
12.06.2020 5 z 5

Skvělá kniha, zajímavá, napínavá, s výbornou zápletkou. Opravdu se paní autorce povedla, já tleskám...

K.Exnerová
06.06.2020 4 z 5

Možná bych příběh utnula o pár kapitol dříve. Takhle mi to přišlo „až moc“, nereálné… Naopak bych ještě pár řádků dopsala k vedlejšímu příběhu vyšetřovatelky Stephanie. Byla to první kniha, kterou jsem od této autorky četla, a určitě si přečtu i další. Píše velmi čtivě, příběh byl propracovaný. Doporučuji přečíst. :)

Knihomolka97
01.06.2020 5 z 5

No páni jsem nadšená. Parádní psychothriller se vším všudy. Jen se mi zdá, že začátek anotace moc neodpovídá skutečnosti. Divoký románek? No nevím...:D
Zpět ke knize samotné. Příběh se točil hlavně okolo tří postav. Cleo, Mark a Evie. Žádná z postav mi k srdci nepřirostla. Mark a Cleo byli divní, jejich sourozenecká láska byla až nezdravá, hlavně tedy u Cleo. U Evie jsem nechápala, proč nevezme nohy na ramena a neuteče, v takové divné rodince bych vážně žít nechtěla (po dočtení samozřejmě dávalo všechno dokonalý smysl). :D
Celkové vyšetřování, výslechy a soudní proces mě bavily. Postupně vycházely najevo jisté skutečnosti, některé jsem čekala, některé absolutně ne. Samotný závěr mě úplně šokoval. Fakt mazec. Že by to bylo překombinované? Hmm nemyslím si. :) Určitě doporučuju přečíst!

RomanDušek
25.05.2020 5 z 5

(SPOILER) Člověk až žasne, kam až dokáže touha po pomstě druhé zavést, a co všechno jsou ochotni podstoupit ve snaze po odplatě. Jak si dokáží dlouhé měsíce a roky vše pečlivě plánovat, a to do absolutních nejmenších detailů...
Cleo mě zaujala tím, jak se snaží za každou cenu chránit svého bratra. Ale to, že to někdy přeháněla, jí zřejmě nedocházelo... Ovšem, jak dokázala zachovat chladnou hlavu ve chvíli, kdy bylo třeba zamaskovat určité stopy po smrti Mii tak, aby nebyl obviněn Mark, případně i ona, to se předvedla! K dobru jí určitě přičíst, jak se starala o Lulu.
Mark byl zajisté milující partner. Snažil se, o tom žádná. Jen škoda, že jeho snaha nepadla na úrodnou půdu...!
Na Stephanii se mi líbilo, že hned neviděla v Evii vražedkyni. Nedělala unáhlené závěry. Ale zase jsem obdivoval její zarputilost. Především jak se snažila rozluštit dopis který roztrhal Nigel.
Harriet a Boyd odvedli super výkon v soudní síni! Ale i Devisha byla nekompromisní a nedala se jen tak lehce. Byl to doslova a dopísmene souboj těžkých vah! Obě strany předvedli maximum a nezáviděl jsem porotě jejich práci. Rozhodování muselo být šíleně těžké a abych řekl pravdu, neodvážil jsem si tipovat, jaký verdikt zazní. Kapitoly věnované dění u soudu mne velmi bavily! Je vzrušující sledovat, jak spolu obhajoba a obžaloba soupeří!
Autorka dokázala čtenáře natolik zmást, že v jednu chvíli je čtenář přesvědčen, že ten, kdo je podezřelý z toho všeho zla, je ta či ona postava, aby posléze svou domněnku pozměnil, jelikož to, co mu spisovatelka předhodí jako další variantu, se zdá být stejně pravděpodobné... Je neuvěřitelné, kdo je tedy tím, co má vše na svědomí a jaké pohnutky ho k tomu všemu dovedli.
Odhalení veškerých tajemství pochopitelně přichází až se závěrečnými stranami knihy. Rachel Abbottová jen potvrzuje svou vysokou kvalitu!

Januli
21.05.2020 3 z 5

I když autorka se nás snaží zmást a svést ze stopy, tak u mě neuspěla. Bylo mi celkem jasné, jak to je, jen motiv mi chyběl. Ten mě nenapadl. Zbytečná pro mě byla linie se Stefanie. Nebyla to špatná knížka, ale jsou v tomhle žánru knihy lepší a propracovanější. Nebo jsem moc náročná a těmi knihami rozmazlená:-)

raty
01.04.2020 4 z 5

Čtivě napsaný psychothriller.

Bonbonierka
29.03.2020 4 z 5

Velmi ctivy napinavy pribeh a prekvapivy konec, kniha je jina nez predchozi autorciny knizky, ale uplne me pohltila, doporucuji precist.

anibeni
26.03.2020 4 z 5

Kniha se četla dobře. Celou dobu jsem čekala, co má Evie za lubem a přiznám se, že jsem čekala cokoli, jen tohle ne. Možná byl závěr až moc překombinovaný..

thrillery pro ženy

Rachel Abbott