Dům na prahu noci

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Amedeo Esposito, nalezenec z Florencie, našel konečně svůj domov na maličkém ostrůvku na samém jihu Itálie. Zaujal ho dům, o němž místní lidé tvrdí, že v něm straší. Amedeo opravil drolící se zdi, vyměnil zetlelé dveře a zametl podlahy a hrdě zde otevřel bar, který pojmenoval „Dům na konci noci“. Obklopen šuměním moře a vůní bougainvillejí tu začíná svůj nový život s krásnou, nesmírně inteligentní učitelkou Pinou. Dům na konci noci se stává domovem pro celé generace odvážné a chaotické rodiny Espositových, zatímco na ostrov doráží století prudkých změn, po válce přicházejí turisté a také recese. Je to místo plné příběhů, legend a občas i zázraků. Mění se režimy, na světlo vycházejí zrady a vznikají nečekaná přátelství, ale Dům na konci noci zůstává jako pozadí pro dávné sváry i dějiště velkých lásek....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/325987/dum-na-prahu-noci-YI4-325987.jpg 4101
Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Knižní klub
Orig. název:

The House at the Edge of Night (2016)

Počet stran:400
Jazyk vydání:český
Překlad:Dana Krejčová
Edice:Edice světový bestseller
Autor obálky:Jana Šťastná
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-242-5683-2
Nahrávám...

Komentáře (25)

Kniha Dům na prahu noci

Přidat komentář
jindra3953
19. července

Příjemné čtení.

BoženaN
26. června

Pohladilo mě to na duši.

MichelleS
26. května

Čtivé, prohřáté středomořským sluncem a provoněné květy bougainvillií, ozvláštněné starými legendami a vírou v zázraky. Bohužel ve snaze obsáhnout několik generací jsou postavy ploché, většinou černobílé, často stejné v dětství, mládí i ve stáří. Jazyk mě ničím nezaujal, snad jen nepřeložené střípky italštiny jsou dobrý nápad pro vtáhnutí do místa děje. Některé zápletky jsou předvídatelné a na efekt.

luba65
25. února

Krása. Málekterá kniha mě tak držela do konce.

Annkag
22. ledna

Nádherná četba.Zaujal ma už prvý príbeh kde sa na ostrove narodili dvaja synovia jednému otcovi a dvom matkám.Potom ste vtiahnutý do príbehu malého nalezenca ktorý je ponechaný svojmu osudu pred dverami sirotčinca.
A pak to začína...pohltí vás knížka s postavami,príbehmi,názormi a krásami ostrova a života,ktorý je i na malom ostrove tak pestrý že vydal na rodinnú ságu členov Domu na prahu noci.
Odporúčam prečítať všetkým tým ktorý si myslia že ich rodina im nemá čo ponúknuť,pretože všetci máme v sebe zaujímavé príbehy,ktoré tu po.sebe zanecháme.

Imis
31.12.2018

Bohužel mě kniha opravdu strašně nudila. Těšila jsem se na ní, mám ráda příběhy z Itálie, Španělska, Francie. Přečetla jsem ale asi 30 stránek (ze začátku to docela šlo) a pak jsem už jen v rychlosti pročetla další stránky, zda se to nějak zajímavě vyvrbí. Z mého pohledu se tam ale nic moc zásadního nedělo a děj se nevyvíjel poutavě. Pro mě teda opravdu špatná volba.

Pavlaj
29.09.2018

Tak to bylo moc a moc pěkný. Jak se na jeden malý ostrůvek vejde tolik osudů a příběhů? Knížka, kterou si neužijete při čtení v metru. Musíte jí číst v tichu, pomalu a beze spěchu a nejraději byste ji četli se zavřenýma očima.

Jane100
24.09.2018

Právě díky takovýmto knihám jsem si oblíbila příběhy z prostředí Itálie. Krásný poutavý příběh.