Dům

Dům https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399225/bmid_dum-R3B-399225.jpg 3 106 36

Co kdyby se váš dokonalý dům stal místem dokonalé vraždy? Jack a Sydney se do svého domu nastěhovali před rokem. Vypadal jako jejich vysněný domov: spousta místa, úžasná poloha, a navíc sympatický majitel, který jim prostřednictvím makléře sdělil, že oni jsou ti nejlepší zájemci, a proto jim dá přednost před řadou jiných, mnohem zámožnějších… Jenomže pak na půdě najdou mrtvou kočku a krabici plnou holčičích pokladů, přestože původní majitel žil v domě celý život a nikdy kočku ani dítě neměl. V noci slyší, jak někdo přechází po domě a Sydney ve spánku cítí něčí ledovou ruku… Jack si začne říkat, jestli je paranoidní, nebo jestli se skutečně „něco“ děje. Mezitím se Sydney spřátelí s Elsie, komplikovanou mladou dívkou ze sousedství, která má stejně jako ona pohnutou rodinnou minulost a očividně skrývá před světem řadu tajemství. Komplikované sítě se pomalu splétají, na scéně se objevují lži a děsivá tajemství jsou pohřbívána… Někdo si s Jackem a Syd očividně pohrává. A je to hodně zlá hra. Jack a Syd se ale rozhodnou, že si toho raději nebudou všímat. Jenže to je velká chyba. Protože Elsin otec byl právě zavražděn. U jejich zadních dveří. A policie je teď sleduje… Dokonalý pár. Dokonalý dům. Dokonalý zločin.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Jota

The House , 2017

Hvězdinka
28.12.2019 2 z 5

Žádné nadšení, spíše podprůměrné.

čef
27.11.2019 3 z 5

Příběh je psaný poměrně živým stylem vyprávěný dvěma osobami v první osobě, takže se dá číst poměrně dobře. Rovněž poselství, o hrůzách týrání osob blízkých za zavřenými dveřmi mnohých domů a bytů, je alespoň trochu varující. Bohužel jsem tím vyčerpal všechny klady této knihy. Jinak i hodně laskavý a důvěřivý čtenář musí být minimálně lehce rozhozen, jak neuvěřitelné zvraty autor vyšpekuloval. Snad jen začínající čtenář nemající dosud srovnání s opravdovou kvalitou, může být možná jakž takž spokojen.

koudelu
23.11.2019 3 z 5

Těšila jsem se na duchařinu nebo na nějaké "velké" odhalení. Bohužel...Napsané je to ale docela čtivě.

oblakaknih
29.10.2019 2 z 5

Anotace k této knize zní opravdu skvěle, takže mě překvapilo, že má tak nízké hodnocení. Musím ale říct, že jsem očekávala méně.
Možná právě díky jiným ohlasům mě kniha překvapila, a připadala mi docela dobrá.
Kniha se zpočátku tvářila jako horor, potom přešla do thrilleru, na který navázalo nesmyslné romantické drama a závěr byl naprosto zmatený a nepochopitelný.
Některé věci zůstaly nevysvětleny.
Co se postav týče, docela jsem si oblíbila Jacka. Ovšem Syd mě neskutečně štvala a kapitoly z jejího pohledu mě ani nebavily.
Trochu jsem se bála, že se kniha bude špatně číst, ale bylo to naopak. Četla se dobře a rychle.
Moc jsem si užívala zmínky o hudbě a filmech, to v knihách opravdu vyhledávám.
Děj byl dost průměrný, ale ne špatný. Prostě fajn příběh bez složitých zápletek.
Doporučuji, pokud hledáte nenáročný thriller. Z čtecí krize vás ale nedostane.

PetraBery
01.09.2019 3 z 5

Tak za mne žádné velké nadšení. Téma dobré, zpracování spíše průměrné a rozuzlení překombinované. Jack a Syd, dvě ústřední postavy vypráví svůj příběh. Kdo zabil otce kamarádky ze sousedství? A jaká tajemství kdo skrývá? Kniha se mi nečetla úplně snadno, hodnotím jako neurazí, nenadchne.

knih.sasa
21.08.2019 2 z 5

Pěkná obálka, dobrý nápad, ale "zabito" sprostým vystupováním jedné z hlavních postav. A pořád jsem čekala tu duchařinu, ale nějak se vytratila. Nakonec mě to opravdu nudilo a způsob psaní - deník manželů ve stylu terapie - mě zpočátku i mátl. Tedy nemohu doporučit.

Alexxxka
20.08.2019 3 z 5

Takový průměr. Duchařina to podle mne vůbec není, první část se mi celkem táhla. Jako celek to není úplně nejhorší.

alnahu
07.08.2019 2 z 5

Začátek knihy vypadal velmi slibně-těšila jsem se na napínavou duchařinu ,ale po pár stránkách jsem byla zklamaná.
Příběh Jacka a Sydney ,kteří si konečně najdou své vysněné bydlení,nastěhuji se do tohoto podivného domu,kde je čeká spousta tajemství a záhad.Za mě je to spíš psychologický thriller. Byla jsem ráda,že jsem ji dočetla.

Aneleh
11.07.2019 2 z 5

Čekala jsem více duchařiny a méně krve a drastických okamžiků, dočetla jsem jen silou vůle a ze zvědavosti, jak to dopadne. Za mě trochu moc přitažené za vlasy, i když celkem čtivé. Tentokrát jsem v knihovně špatně odhadla obálku, není to můj šálek kávy.

Ticiana
11.06.2019 4 z 5

Kniha se cetla velice svižně. I kdyz jsem čekala ze budu mít vic husiny a to bylo jenom jednou kdyz Jack prohledával dům v noci. Škoda. Pak tam byli skoky v ději. Par stránek jsem to dávala dohromady. Drsné scény z dětství. A konec nebyl překvapivý. I tak jsem rada, ze jsem ji přečetla.

Ajuszka
03.06.2019 odpad!

Ne..nedoctu to..

Drdlice
28.04.2019 2 z 5

Na to jak mě ze začátku kniha úplně pohltila, ve 3/4 knížky se stala z příběhu nuda a dočítala jsem ji již stěží. Posledních pár kapitol bylo zcela jasné, jak to dopadne, čekala jsem stále nějaký zvrat, ale nic nepřekvapilo, a tak nudný děj trval až dokonce. Bohužel

KnihomolkaYulča
28.04.2019 3 z 5

Kniha na mě působila, jak kdybych já byla psycholog terapeut a četla terapeutické deníky páru, který má problémy. Ne že by to byl nápad špatný, to ne, ale za mě hrozně nudný.

Příběh začíná tím , že Jack stál u okna a pozoroval policií před jejích domem, vždyť nic neprovedl ne? Nebo snad ano? Vyprávění tedy Jack načne z doby, kdy dům poprvé spatřil. Nelíbil se mu od samého začátku, když tam přivedl Syd, ta si dům okamžitě zamilovala. O dům byl ale ohromný zájem a jelikož Jack a Syd šetřili na zálohu dva roky, pořád to nebylo dostatečně na to, aby si ho mohli dovolit. Hlavně tam byly lidé, kteří už od pohledu vypadali, že pro ně to nebude žádný finanční problém si ho koupit. Dům se neprodával ale prázdný. Bývalý majitel v něm zanechal úplně všechno. Realitní makléř jím nakonec oznámil, že po dohodnuti se s majitelem domu, chtějí jako nové majitelé právě Jacka a Syd, v čem je ale háček, jak to?
Po nastěhování začali třídit bordel po bývalém majiteli, a z ničeho nic ucítili hrozný smrad, odkud šel? Tak šli mu po stopách a ten se linul z půdy. Jack tam vylezl sám, a to co tam nalezl nechtěl aby to viděla Syd. Mělo to něco společného s její minulosti. Potom každý vypráví svůj příběh, který se v nějakých částech prolíná. Jack a jeho kamarád z práce, Rodina které pomohl aby neskončili na ulici. Moc mě jeho příběh nebavil. Víc mě bavil příběh Syd.

Je to vůbec Syd, nebo někdo úplně jiný?

Syd jednoho dne šla do krámku, v místě kde teď žili, tam uviděla ji, malou holku, věkové asi 13 let. Jmenovala se Elsie. Nic zvláštního zatím, že? Holčina ale skrývá děsivý příběh. Syd se s ni spřátelí a bude se ji snažit pomoct. Naučili se vlastní morseovku, kterou si vymysleli. A jelikož jejich domy byly hned věděl sebe, po večerech si hráli hry s pomoci baterek a stínu. Ale jednoho večera se něco stalo.......
Co pojí Syd a Elsie?

Co provedl či neprovedl Jack?
Co se stane s otcem tyranem?
A kdo je ve skutečnosti vrah?
To a mnoho jiného naleznete v této knížce.
Knížce uděluji jen 3 hvězdičky.
Proč?
- Knihu reprezentuji jako duchařinu, ale nemá to nic společného s duchy. To je jedna hvězdička dolů.
- A jelikož kniha není ani napínavá a nelíbil se mi příběh Jacka, další hvězdička dolů.
- A jelikož kniha mi bohužel nesedla což mě mrzí, ale nechci ji úplně křivdit, protože věřím že se někomu líbit může, tak dostala 3 hvězdičky z 5, ale popravdě dala bych i miň, kniha je psaná hrozně chaoticky, nestačilo že byla psaná z pohledu Jacka a Syd zvlášť, tak pokaždé přeskakovali z tématu na jiné a člověk se pak neorientuje o čem čte.

veronika0382
19.04.2019 3 z 5

Možná tomu trošku chyběl nějaký šmrnc a moment překvapení, ale to zase nahradí to, jak je příběh dokonale zamotaný a promyšlený do posledního detailu. Pokud máte rádi psychologické romány, pak by vás Dům mohl vlákat do svých dveří, protože skrývá hodně tajemství a bolestí z minulosti. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

Heli20
20.03.2019 1 z 5

Četlo se mi to velmi těžce,chvílemi jsem se vůbec neorientovala v ději, hlavní hrdinka totálně nesympatická i když člověk chápe, že měla hrozné dětství a rodinu. Od knihy jsem čekala víc.

Luca84
15.03.2019 4 z 5

Nenudila jsem se. Kniha měla spád, byla napínavá a četla se dobře.

thrillery anglické romány

Autorovy knížky