Duchennovi jezdci aneb Život se svalovou dystrofií

Duchennovi jezdci aneb Život se svalovou dystrofií
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378043/mid_duchennovi-jezdci-aneb-zivot-se-sva-Bn3-378043.jpg 4 15 15

Tato kniha vznikla na základě blogu Nevzdávejto.cz, kde se oba jeho autoři – Šudy a Márty – snaží nevšedním způsobem glosovat život vozíčkáře. Normální život kluka odkázaného na vozík se všemi jeho starostmi, problémy, ale i radostmi, a tak mnohdy nalézají i pozitivní věci, které si „normální“ populace ani nedokáže představit, natož hodnotit. Právě tento nevšední a mnohdy i sarkastický způsob jejich „zpovědi“ zaujal Josefa „Káďu“ Kadeřábka, předsedu charitativního projektu MDA RIDE, který se zabývá pomocí takto postiženým muskulární dystrofií – a nápad, jak formou otázek a odpovědí přiblížit život „vozmena“, byl na světě. Těšte se proto na odpovědi, které odrážejí jejich pozorování a náhled na svět okolo. Glosují totiž situace, o kterých nemáme ani ponětí, a třeba formou krátké povídky nebo eseje popisují život ironicky a někdy až surově. Vždycky ale pravdivě a otevřeně – úhlem pohledu z jejich vozíku…... celý text

Přidat komentář

Vetes-nice
13.08.2023 4 z 5

Audiokniha. Žánr: vozíčkářské porno :-) Skvělý interpret, který dokázal i bolestivé věci podat s nadhledem. Mně cynismus knihy sedl výborně.

Pdede
05.02.2022 5 z 5

Čtivé příběhy bez cenzury


viktoris0
09.12.2019

Tato kniha mi pomohla se dívat na svět úplně jinýma očima a nasměrovala. Jsem také člověk s handicapem a kluci mi ukázali, že se dá žít i na vozíku. Sarkasmus i černý humor je mi blízký. Lidi neblázněte chodit pořád okolo horké kaše to nám nepomůže, proto se zdá některým čtenářům jejich způsob psaní až cynický. Rád se k této knize vracím :-)

Aveli
10.02.2019 2 z 5

Za mě se kniha bohužel příliš nepovedla. Ano je skvělé, že kluci svůj život zvládají s humorem a nadhledem, ale myslím si, že na knihu je to málo. Navíc pokud někdo hledá informace o životě vozíčkáře, tak jich taky příliš nenajde, protože jak autoři sami přiznávají, vše není pravdivé a jedná se z části o fikci.

milary
23.10.2018

Váš komentář - no, to se lehko řekne, moc nevím, jak do toho. Takže: knížku jsem nezkousla, jako čtivo mě nezaujala (až odrazovala), zlob se nebo ne... Ani jako nabídka vhledu mi zas tak neposloužila, něco vím, něco jsem četla jinde, přišlo mi to celé jako nenaplněný dobrý záměr. Jako blogy? Proč ne. Na knížku málo... Takže: hodnotit nebudu. Proč tedy komentář? Tak to těžké není. Protože ani "Šudy" ani "Márty" nemusejí umět psát knihy, aby si člověk spočítal, že musejí "mít koule", řečeno jejich jazykem. A jejich rodiny taky. A tady - tady by mi žádné hvězdičky nestačily. A mimochodem, klobouk dolů před MDA RIDE, PARENT PROJECT a ostatními, co nevzdávají...

Autoři knihy

Jakub Šudák
česká, 1992
Martin Krček
česká, 1990