Skotské duchařské historky

Autor v knize shromáždil strašidelné příběhy z celého území Skotska a v sedmnácti kapitolách nabízí čtenáři originální přehlídku duchů, přízraků a zjevení. Některé historky v knize jsou staré už několik století, většina jich pochází ze 17. století, z období největších náboženských, společenských a politických otřesů v dějinách Skotska, a původní duchové v nich představují univerzální symboly morálního soudu, pomsty, nadpřirozené spravedlnosti. Novější příběhy jsou pak podrobovány kritičtějšímu přístupu jejich sběratelů i samotného autora, který se snaží objektivně zachytit zkušenosti Skotů s tajemnem a nadpřirozenem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/63_/63045/skotske-ducharske-historky-2jB-63045.png 3.641

Duchařské historky 3.

Literatura světová, Horory, Povídky
Vydáno, Mladá fronta

Scottish Ghost Stories, 1996

Kniha Skotské duchařské historky

kytikyti
26.07.2019

Uprimne nic moc. Je to spise presny popis historek co se povidaji ve skotsku.

Madame R
06.04.2015

Miluji skotsko a duchařské příběhy proto jsem si nemohla nechat ujít tuto knihu.

minimonisek
14.02.2015

Kniha byla celkem zajímavá, obsahuje soubor vyskytujícího se nadpřirozena ve Skotsku. Kapitoly ke konci knihy se mi četly mnohem lépe, jelikož šlo spíše o příběhy než o popisy jako na začátku knihy. Za mě 3 hvězdičky, protože jsem čekala, že kniha bude čtivější.

modranka
15.01.2013

Myslím, že anotácia je vcelku výstižná. Ak si myslíte, že ide o príbehy (poviedky, novely), budete sklamaní. Skôr ide o faktografiu, zachytenú v starších vydaniach (starých aj niekoľko storočí), prerozprávaných autorom. Niektoré boli neuveriteľné, niektoré celkom reálne. Závidím ľuďom, ktorí dokážu vidieť cez paralélne svety. Podľa dostupných informácii sa toto asi týka iba ľudí žijúcich v určitých zemepisných šírkach a dĺžkach.

Ivet.Pe
19.06.2012

Kniha mě zaujala, četla se pěkně. I když je to už delší doba, co jsem ji četla, tak si i teď pamatuji, že ve mně zanechala dobrý dojem. Inspirovala mě ke čtení dalších duchařských historek z této série.

Danafantom
27.01.2012

Nějak jsem to ani nečetla, bylo to pro mě nudné :-(

Noční směna
Noční směna