Drž se

Drž se https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17932/bmid_drz-se-0wG-17932.png 4 288 88

Tia a Mike Bayeovi si nikdy nedovedli představit, že by své děti mohli špehovat. Jenže jejich šestnáctiletý syn Adam se jim po sebevraždě svého nejlepšího kamaráda Spencera Hilla strašně vzdálil a jejich starosti s ním se ještě znásobí, když pár dní po nainstalování sledovacího programu do Adamova počítače zachytí tajemný vzkaz od neznámého odesílatele: „Už je dávno po všem. Jen klid a nic nám nehrozí.“ Jako by doktor Mike Baye neměl svých problémů dost, přijde na to, že Lucas Loriman, roztomilý klučina ze sousedství a zároveň jeho pacient, nutně potřebuje transplantaci ledvin. Aby však mohl být nalezen vhodný dárce, musel by Mike prozradit tajemství, které rodinu Lorimanových nepochybně zničí. Zatímco zoufalí rodiče kličkují mezi vlastními pohromami i démony a musejí se rozhodovat, jestli existují nějaké hranice, které by nebyli ochotni kvůli ochraně svých nejbližších překročit, děti mají vlastní hlavu. V blízké čtvrti je navíc objevena neznámá žena ubitá k smrti a další žena, matka dvou malých dcer, se náhle ztratí. A obyvatelé do té chvíle poklidného předměstí Livingstonu začnou zjišťovat, že jejich životy jsou propletené víc, než sami tuší...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Hold Tight , 2008

anisek989
19.02.2017 3 z 5

Jako na oddech když jsem neměla zrovna doma co na čtení OK.. Ale je to moc přeplácaný, když už tak bych radši bud jen vyšetřování vražd a něco víc o Nashovi nebo jen linii Adam - pohřešování. Takhle oboje zamotaný do sebe nakonec neni ani tak záživný ani nějak extra překvapivý co se "zvratů" děje týče.

konicekbily
15.02.2017 4 z 5

Moc hezká knížka s promyšleným dějem - s více liniemi - a závěrem vše vysvětluícím. Možná někde až moc překombinované, ale stále čtivé.

astroweb
26.01.2017 5 z 5

Tak tohle jsem si opravdu užil. První kniha od autora, těším se na další. Nejen napínavé, ale v neposlední řadě chytře a poutavě napsané.

wessy
29.07.2016 4 z 5

Mám tohoto autora ráda, ale tahle kniha mi přišla slabší. Podle mě postavy a jejich vzájemné vztahy mezi sebou tak kombinoval, až je prostě překombinoval v něco těžce uvěřitelného. Také mi dost vadilo vyjadřování a chování malé Jill, které vůbec neodpovídalo jejímu věku. Od čtení ale nechci odrazovat, kniha se čte pěkně a skoro sama.

adelaska
16.06.2016 4 z 5

Zase další parádní kousek od Harlana. Četlo se to samo, bylo to neskutečně napínavé, ale samotná zápletka mě nijak neohromila.

upol
12.04.2016 3 z 5

Průměr. Aktuální námět, nechtěla bych, abych něco takového musela někdy jako matka řešit. Ale že bych si z knížky sedla na zadek, to ne.

Danago
04.02.2016 5 z 5

Skvělá kniha, která spojuje dokonale promyšlenou kriminální zápletku se skvělou psychologickou kresbou postav.Aktuální téma - rodiče vs. děti, drogy, alkohol. Velice čtivý thriller.Propletení postav a jejich příběhů je perfektní. Můžu jen doporučit

adelinka
29.01.2016 4 z 5

pre mňa bola kniha dobrá a čítala sa mi rýchlo, bolo tam to napätie, ktoré pri čítaní občas potrebujem....potom síce hrozí to, že idem do práce nevyspatá...pre mňa bol dej zaujímavý, rodičia sa rozhodnú svojho syna špehovať pomocou nejakého špionážneho PC systému....tiež nie sú presvedčení o správnosti svojho činu, nepáči sa im, že zasahujú do súkromia syna, ale majú podozrenie, že sa s ním niečo deje....či bolo oprávnené? neprezradím - čítajte :-)

Veeris
25.01.2016 5 z 5

výborná knížka, myslím, že jí nechyběl žádný prvek, který má dobrá detektivka mít.. na rozuzlení člověk ani zaboha nepřijde, alespoň já jsem byla totálně napnutá jak všechny ty situace a postavy spolu souvisí. Přesně ten typ knihy, kdy si říkám "ještě jednu stránku a jdu spát" - jenže z takové jedné stránky je pak dalších 30 :D

putpuda
15.10.2015 5 z 5

Dobrá zápletka, stále aktuální téma - rodiče vs. děti, drogy, alkohol...... mě se četla hodně dobře, druhou polovinu knihy jsem doslova zhltla :)

Michnicka
25.09.2015 5 z 5

Nezklamal!! Výborná zápletka, promyšlení propojení postav je naprosto vychytaný!

Aneleh
23.08.2015 5 z 5

Poutavá kniha, která spojuje dokonale promyšlenou kriminální zápletku se skvělou psychologickou kresbou postav a předkládá složité otázky vztahu rodičů a dětí. Jak moc a zda vůbec můžeme ochránit svoje děti? "Děláte prostě, co můžete. Milujete je, jak nejlépe umíte a dáváte jim na vědomí, že je milujete. A nemůžete dělat prakticky nic víc..."

poiu
15.07.2015 3 z 5

Zajímavý příběh se spoustou postav, které jsou spolu vzájemně propojené, aniž by to vlastně tušily... Musím ale říct, že mi to celé připadalo až moc přitažené za vlasy -- vraždy, drogy, transplantace.... Trochu moc zápletek na jednu knihu. Asi by se mi víc líbilo, kdyby to nebylo tak přeplácané....

Taky mám trochu problém s tou americkou přecitlivělostí a způsobem výchovy -- budeme našeho šestnáctiletého synáčka pořád vodit za ručičku, protože my sami víme přece nejlíp, co má dělat, s kým se má kamarádit a sami ho ochráníme před vším zlem světa. Takhle to v reálném životě fakt nefunguje a synáček si sám najde způsob, jak z téhle rodičovské klece utéct.

mineralka
09.10.2014 4 z 5

Moc se mi líbila.

Lucka385
11.03.2014 5 z 5

Velice čtivý thriller. Ze začátku mi sice dělalo problém zorientovat se v postavách a několika příbězích zároveň, ale po pár stránkách to přestal být problém. Propletení postav a jejich příběhů je perfektní.

Kodetka
06.03.2014 5 z 5

Tuto knihu jsem dlouho odkládala a velmi toho lituji. Je výborná. Detektivní příběh je velmi čtivý, propletený a skvěle rozuzlený. Doporučuji.

koki.veru
04.02.2014 5 z 5

Zajímavá knížka. Ze začátku jsem netušila, jak spolu můžou příběhy jednotlivých lidí souviset, ale průběžně se to začalo rozmotávat a musím říct, že jsem byla velmi překvapená. Povedená knížka se zajímavými zápletkami a poměrně šťastným koncem.

bookcase
25.10.2013 4 z 5

Dobrý psychothriller, ty já můžu.

Ivan F
24.10.2013 1 z 5

Trošku prekombinovaná zápletka na tému vraha hľadaj v svojom susedstve a príčiny jeho správania sa v dávnej minulosti. Samo osebe nie špatné čítanie, avšak tak ako je to opísané v románe, nuž tak sa deti vychovávať nedajú. Veľmi žiarivým príkladom nesprávneho postoja rodičov k deťom je Nórsko a mám dojem, že autor sa inšpiroval práve touto krajinou. Našťastie kniha stála len tri eurá, inak by som trpko uľutoval, že som si ju kúpil.

Neri
13.10.2013 3 z 5

Tak nevím, nevím, toto na mě bylo překombinované. Kdyby autor zůstal pouze v rovině psychologického románu a řešili se problémy rodiny Bayeových, otázky jak daleko je zdrávo zajít při kontrole života našich dospívajících dětí, případně otázky lékařské etiky, byla bych asi spokojenější. Všechny ty přidané "thrillerové" motivy jsou tu pro mě jaksi navíc. I přes uvedené výhrady je to ale kniha čtivá a autorův styl mi sedí.

kriminalistika

Harlan Coben