Drž se

Drž se https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17932/bmid_drz-se-0wG-17932.png 4 288 88

Tia a Mike Bayeovi si nikdy nedovedli představit, že by své děti mohli špehovat. Jenže jejich šestnáctiletý syn Adam se jim po sebevraždě svého nejlepšího kamaráda Spencera Hilla strašně vzdálil a jejich starosti s ním se ještě znásobí, když pár dní po nainstalování sledovacího programu do Adamova počítače zachytí tajemný vzkaz od neznámého odesílatele: „Už je dávno po všem. Jen klid a nic nám nehrozí.“ Jako by doktor Mike Baye neměl svých problémů dost, přijde na to, že Lucas Loriman, roztomilý klučina ze sousedství a zároveň jeho pacient, nutně potřebuje transplantaci ledvin. Aby však mohl být nalezen vhodný dárce, musel by Mike prozradit tajemství, které rodinu Lorimanových nepochybně zničí. Zatímco zoufalí rodiče kličkují mezi vlastními pohromami i démony a musejí se rozhodovat, jestli existují nějaké hranice, které by nebyli ochotni kvůli ochraně svých nejbližších překročit, děti mají vlastní hlavu. V blízké čtvrti je navíc objevena neznámá žena ubitá k smrti a další žena, matka dvou malých dcer, se náhle ztratí. A obyvatelé do té chvíle poklidného předměstí Livingstonu začnou zjišťovat, že jejich životy jsou propletené víc, než sami tuší...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Hold Tight , 2008

irefir
02.02.2021

Po delší době jsem se vrátila k tomuto autorovi a nelitovala jsem. Chvílemi byl problém se od knihy zvednout:)

jprst
04.12.2020 4 z 5

Autor se drží svého spisovatelského stylu, který má dobře zvládnutý a zaručuje mu téměř vždy úspěšný výsledek, tedy čtivý, napínavý příběh s překvapivým závěrem. Do špice tomu přece jen kousek chybí, ale za přečtení to stojí.

raty
20.11.2020 5 z 5

Držte se. Tohle je totiž parádní jízda. Dávám 5 hvězdiček za ten neskutečný spletenec postav a jejich činů, který je ale na konci dokonale rozpleten a vysvětlen bez postranních, slepých uliček.

Pajina68
29.09.2020 4 z 5

Kniha nebyla špatná, ale četla jsem od tohoto autora lepší příběhy.

gaaabi
08.07.2020 5 z 5

Čte se to úplně samo... a je to napínavý jak kšandy!

Pauline23
10.06.2020 4 z 5

Tato knížka na mě čekala v knihovně na čtenářskou výzvu a konečně. Poměrně ze začátku dost postav, chvílemi jsem se ztrácela. Ale pak se to pěkně rozjelo a začalo to pěkně do sebe zapadat. Mám malý dítě takže zatím chodí za ruku a říkám mu Drž se. Ale přináší tato kniha otázky... Co pak až bude daleko větší co dál? Každý rodič chce to Nejlepší pro své dítě, ale věčně ho hlídat nemůže ať je úmysl sebelepší. Vždy najdou cestičku jak to obejít či vteřinu naší nepozornosti. Zajímavé téma.

Awča
01.06.2020 5 z 5

Za mě zatím nejlepší Cobenovka.
Možná je to tím, že mám syny v podobném věku, jako je ten hlavního hrdiny.
To dilema důvěry a přehnaného ochranitelství!
Příběh je vystavěn velmi pěkně, jsou rozehrány různé situace, které do sebe nakonec zapadnou.
Pěkná kniha, čtivá a napínavá, trochu k zamyšlení.

zdendula31
17.05.2020 5 z 5

Starší kousek z dílny Cobena,ale dobrý.Nepřestává mě překvapovat jak při množství postav v knize,dokáže udržet příběh přehledný.

Denisa232623
23.04.2020 3 z 5

Harlan Coben je moje srdcová záležitost, ale tento díl dle mého nebyl tak povedený jako jiné. Co se mi na každé knize líbí, je ta překombinovanost děje protože vás to nutí číst dál a dál a rozplétat mnohdy takové věci, které by jste normálně nespojili. Nicméně bylo tam pár slabých míst a jsou i lepší díly od Cobena.

MilanCFC
31.03.2020 5 z 5

Psát Coben teda rozhodně umí, a to neuvěřitelně čtivě. Už už jsem si ke konci knížky říkal, že je tu ale stále poměrně dost nezodpovězených otázek a že mi to ke Cobenovi tak nějak nesedí. A pak přišel ten závěr, nezůstal žádný otazník a já už o něm nebudu pochybovat. Pro koho tento díl není prvním setkáním s autorem a už má něco za sebou, tak musí mít radost z těch menších narážek na jiné Cobenovy knihy a postavy a jakýsi drobný vývoj některých předešlých hrdinů. Mě to teda baví! A sakra se těším na další cobenovky.

pavlinka0250
14.03.2020 5 z 5

Tahle kniha představovala moje první setkání s autorem a byla to správná volba.
Výborně napsáno, zamotané, napínavé, skvělé rozuzlení.
*****

Kopretina
13.03.2020 4 z 5

Kniha mi ležela doma x let a nyní na ni přišla doba, hodí se do čtenářské výzvy - autor, který získal cenu E.A.Poea. Často takový žánr nečtu, a když už, tak jsem do toho pohlcená a musím číst a číst. Líbila se mi, i když to na mě občas bylo silné kafe.

items
12.02.2020 4 z 5

Pre mňa ako rodiča mal tento thriller aj inú ako iba zábavnú dimenziu. Myslím, že by sa zaobišiel bez postavy Nasha a aj toho, aby všetky jednotlivé príbehy vzájomne súviseli, vďaka čomu bol celok menej uveriteľný.

Papaj
31.10.2019 5 z 5

Knihu jsem Hltala jedním dechem. Přečteno za 4 dny, i přesto že času je pomálu.
Tento spisovatel je moje krevní skupina. Perfektní styl psaní.
Knihy jsou napínavé a co nejrychleji chcete vědět jak to dopadne.
Adam mi připomínal synovce... Až tak, že jsem se bála co všechno čeká naše děti.
Silný příběh. ????
Děkuji.

niknikita
30.09.2019 5 z 5

Zápletky v knihách Harlana Cobena jsou jako pověstná dračí smyčka. Lepší přirovnání mne v tuhle chvíli nenapadlo.
Když už jsem myslela, že v tom propletenci mám jasno, všechno bylo jinak...
Nikdy nemůžeme ani tušit, jak nás překvapí náš vlastní život. Ten se nedá nalajnovat, protože, cituji:

"Ve vesmíru se mísí jistá osudová předurčenost s nahodilostí."

Kniha, která mne znovu přesvědčila, že příběhy, které Harlan Coben nosí v hlavě stojí za pozornost.

harena
15.06.2019 5 z 5

Další kniha pana Cobena, na kterou jsem se těšila. Nepočítala jsem s tím, že dnes knihu přečtu celou, ale je tak pěkně cobenovsky napsaná , že jsem pokračovala kapitolu po kapitole, až mám dočteno teď, o půl jedné ráno. Pěkné, jako téměř vždy. Žádné přílišné popisování brutality, napínavé a hlavním postavám člověk fandí a drží palce. Coben zabruslil do problémů rodin s pubertálními dětmi - drogy, kradení lékařských receptů, nekomunikace s rodiči a neschází tu ani vrah, který vraždí, aby jinému pomohl. Strhující zápletka a překvapující závěr.

pingu1
23.02.2019 3 z 5

Moje první knížka od tohoto autora, a nějak jsem se nechytala. Přišlo mi to zamotané a překombinované.... Mám připravené jeho další knihy, ale asi s nimi chvíli počkám ....

kap66
10.02.2019 4 z 5

Coben píše své knížky způsobem, který se mu osvědčil: předestře několik linií, samostatných pramenů, které spolu zdánlivě nemají nic společného, a postupně je proplétá a splétá do copu; když ho na konci zaváže, vy si vydechnete a řeknete si: no teda, to mě vůbec nenapadlo, jak tohle bude všechno spolu souviset... Z 12 knížek, které jsem od něho přečetla, to použil ve většině - a funguje to, za jedné podmínky: musíte si dopřát mezi nimi dostatečný čas na pozapomenutí, protože každé, i sebevypracovanější schéma unaví. Když zůstanu u tohoto příběhu coby copu, není dokonale hladký, někde je spíš ledabyle vázaný, což je podle mě nejvíc způsobeno pramenem-linií vraha, jehož psychologický profil mi přijde příliš uzpůsobený ději - čili nepravděpodobný. Jenže až uplyne nějaký čas, zase si ráda dalšího Cobena přečtu, protože psát umí.

Shinky
15.01.2019 5 z 5

Coben patří mezí mé největší oblíbence, po každé jeho přečtené knížce se ve mně mísí spousta pocitů a nad knihou přemýšlím ještě dlouho po zaklapnutí poslední stránky.
Tahle jeho kniha ale pro mě jednoznačně vybočuje z řady, příběh je jako vždy velmi čtivě napsaný, napínavý, dotažený do konce v každém ohledu a přesto ne natolik, aby Vám kniha nezůstala pod kůží ještě nějakou tu dobu. Z každé jeho knihy jde cítit, že má autor blízkou zkušenost se smrtí někoho blízkého, v téhle knize víc než jinde prolíná své postoje a názory nejen na život samotný, ale rovněž na smrt, lásku, rodinu... úžasná kniha!!!

susu
03.01.2019 3 z 5

Dvě dějové linie byly výborně rozehrány, napětí v knize jsem si vychutnávala, ale propojeni obou dějů na konci bylo podle mě dost slabé. Konec mě prostě zklamal, doufala jsem, že mistr Coben vymyslí něco lepšího.

kriminalistika

Harlan Coben