Dřív než půjdu spát

Dřív než půjdu spát https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92705/bmid_driv-nez-pujdu-spat-8kd-92705.jpg 4 720 720

Vzpomínky: právě ty definují, kým jsme. Bez paměti člověk přestává existovat. A právě takto žije Christine, která po autonehodě ztrácí paměť pokaždé, když usne. Každý nový den je pro ni první a zároveň poslední. Její manžel Ben jí každé ráno trpělivě vypráví její vlastní život a obětavě se o ni stará… Anebo je vše trochu jinak? Christine se podaří za pomoci mladého doktora začít psát deník, a jeho stránky jí jednoho dne prozradí: Nevěř svému muži. Napsala to však vůbec sama? Jak se lze dopátrat pravdy o minulosti, když jediné, co znáte, je dnešek?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Before I Go To Sleep , 2011

JarcaBobes
18.12.2013 5 z 5

od první stránky me knížka bavila ... super ...

Vendelína
16.12.2013 5 z 5

Kniha měla být původně dárkem pro jiného člena rodiny, ale ukázka mě natolik zaujala, že jsem zakoupila knihu jinou a tuto jsem si ponechala. A dobře jsem udělala.
Skvělé čtení! Na každé stránce bylo nějaké překvapení, odhalení, někdy mi běhal mráz po zádech z toho tajemna. Byl to můj první psycho thriller, kde bylo nejméně násilí. Závěr se četl jedním dechem. Úplně na konci jsem byla i lehce naměkko:-).
Dobře napsané, zajímavé téma a o to více jsem zvědavá na filmové zpracování.
Doufám, že tento chlapík napíše další knihu.

anunulinka
14.12.2013 5 z 5

Kniha, která stojí ze přečtení.

Ruxandra
27.11.2013 4 z 5

Už když jsem na obálce knihy četla doporučení spisovatelky Tess Gerritsen, čekala jsem něco úžasného. A podle mého názoru jsem se nespletla. Ani trochu. Příběh si mě omotal kolem prstu už po prvních stránkách a hledala jsem každou volnou chvilku abych mohla číst dál. Líbilo se mi, jak celý děj rozplétáte postupně a když už to konečně vypadá, že je to přece jasné, že se jí její manžel celou dobu snažil jen chránit, miluje jí a ona jeho, závěr knihy to celé rozmetá. Přiznám se, že takové rozuzlení příběhu mě za celou dobu ani nenapadlo (i když mohlo). Tleskám za něj a i za konec knihy, protože vy vlastně nevíte, můžete si myslet, že to víte, přát si to, ale...
Přečtení ani koupi této knihy rozhodně nelituji a určitě se k ní ještě někdy vrátím.
Jedinou (ale za to velikou) námitku mám k obálce knihy. Kdybych si vybírala podle ní, v životě bych knihu nekoupila. Ta obálka je nic neříkající a prostě příšerná, neprodává příběh, podle mého ani trochu. Zlaté originální vydání...
Ještě musím podotknout, že mojí maminku začala kniha bavit až ve třičtvrtě děje, tak že nadšení z tohoto díla bude asi hodně individuální:)

Miihalkaa
08.10.2013 5 z 5

Tato kniha mě vyloženě upoutala a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Četlo se to jedním dechem. Příběh mladé ženy, která se den co den seznamuje se svým životem, protože každé ráno po probuzení neví kdo je, kde je atd..- ztrácí paměť, je zajímavý a napínavý.
Snad jen konec mohl být lépe rozepsaný a né rychlým spádem ukončený :-/ Jinak fakt super a knihu doporučuji :-)

laco239
28.09.2013 4 z 5

příjemné čtení, ale závěr příliš ukvapený, zrychlený .... vše v poklidu plyne a najednou tvrdý náraz.... rychle ukončit a vysvětlit - proč,jak,kdy,a jak se vše stalo

Janca91
14.08.2013 5 z 5

Z této knihy jsem byla velmi nadšená. Krásně se četla a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Tuto knihu vám mohu vřele doporučit !

Kristinka Tinka
11.08.2013 5 z 5

Moje první kniha s takovýmto tématem. Hned mě zaujala a udělala jsem dobře, že jsem si jí přečetla. Výborně napsaná, strhující pád, úplně jsem žasla nad dějem. Takových knih by mohlo být více.

muzka
06.08.2013 4 z 5

Určitě stojí za přečtení

lucifrid
06.08.2013 4 z 5

Přečteno jedním dechem, naprosto nečekané. Téma ztráty paměti mám ráda a nadchlo mě, jak je tu pojato. Některé věci mi přišly trochu předvídatelné, ale ne moc.

pecka02
09.06.2013 4 z 5

Knížku jsem vyhrála v soutěži. První jsem ji dala přečíst taťkovi (který teda normálně vůbec nečte, ale vzhledem k nemocenské měl spoustu volného času :) a ten se od ní vyloženě nemohl odtrhnout a moc si ji chválil. Četla jsem ji tedy až po něm a můžu říct, že je fakt docela dobrá. Podobnou jsem ještě nečetla, takže pro mě to byla příjemná změna. Příběh mladé ženy, která se den co den seznamuje se svým životem, protože po každém dlouhém spánku ztrácí paměť, je zajímavý, napínavý a obsahuje pro mě vcelku překvapivý zvrat. Jediné, co mi na ní trochu vadilo, byl rychlý spád děje na konci.

jarin58
31.05.2013 4 z 5

Výborné čtení,kniha by si zasloužila pět hvězd,ale ten konec nebyl moc povedený.

Neri
29.05.2013 4 z 5

Hodně čtivé, přesně tento typ thrilleru mám ráda, psycho a hodně napínavé, navíc mimořádně zajímavé téma opakované ztráty paměti. Jen mi některé pasáže připadaly zbytečně protahované a konec zase příliš zjednodušený. Ale i tak skvělé a určitě doporučuji k přečtení.

kneslova
24.05.2013 5 z 5

Super nápad na příběh, napínavá kniha, kupodivu lepší začátek než konec. Stojí za přečtení

evafort
16.04.2013 4 z 5

Dobr

isobel2000
15.04.2013 5 z 5

Čtení napínavé, konec překvapivý.

Ereniss
03.04.2013 4 z 5

Čekala jsem "sladký" román pro ženy, ale dostalo se mi kvalitního a napínavého thrilleru.

evasamankova
25.02.2013 5 z 5

Naprosto geniální. Neotřelý nápad autora. Velice čtivě psané a .. je to psycho. Nemusí vždy téct krev proudem, aby to bylo napínavé. Doufám, že autor napíše další knihu.

*Moný*
03.01.2013 4 z 5

Má to švih i zajímavé rozuzlení, ale stejně... ten úplný konec by potřeboval trochu doladit.

ivankaax
15.11.2012 5 z 5

Napínavá už od začátku, což se mi líbí. Můj tip na padoucha nevyšel, nebo spíš částečně, ale konec by mě nenapadl. Kniha mě mile potěšila.