Cestou vlka - Tulák 1

Cestou vlka - Tulák 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/438/mid_tulak-1-cestou-vlka-cfB-438.jpg 4 204 27

Drenajská sága série

Král Drenaje je mrtev - zavražděn bezohledným zabijákem. Do drenajských zemí vpadly nepřátelské oddíly. Jejich rozkazy jsou prosté - zabít každého muže, ženu či dítě. Ale je tu ještě naděje. Pronásledován muži, kteří se chovají jako zvířata, a zvířaty, která chodí jako lidé, se válečník Tulák musí vydat do země Nadirů plné strašidel, aby našel legendární Bronzovou zbroj. S ní musí zastavit příval. Ale lze mu důvěřovat? Protože je to Tulák řečený Zabiják. Zrádce, který zabil krále... -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Perseus

Waylander , 1986

Gordonlord
04.05.2017 3 z 5

V téhle knize je všechno správně - jsou tady zajímavé postavy, s kterými se v ději dále pracuje a můžete sledovat jejich vývoj, velmi dobře se to celé čte, nenudí to ani chvíli, hrdinové mají charisma, jasně danou identitu a jejich charakter pulzuje životem...a přesto mě to nijak extra nenadchlo.

Spousta hodně zajímavých (pro mě možná nejzajímavějších) postav zde dostane zoufale málo místa pak umřou a celkově je zde aktérů až zbytečně moc. Kdyby jich bylo méně, příběh by mohl být kompaktnější, svižnější a přehlednější. Některé postavy mi tu přišly vcelku zbytečné. Navíc po celou dobu příběhu zde nepřišel téměř žádný skutečně dramatický, napínavý moment, nic co by mě ke knize přikovalo. Na druhou stranu, nepřišlo ani nic, co by mě zklamalo, odradilo, nebo vyloženě nudilo.

Interakce, vztahy a jejich vývoj mezi postavami jsou zde hodně zajímavé, a přesto mohly být daleko lepší, kdyby kniha nebyla zbytečně rozmělněna tolika postavami a někdy vcelku zbytečnými fakty, které jen mlží hlavní děj.

Co mi zde chybí, je také skutečně silný, charismatický záporák a motivace hrdinů mě do děje nijak moc nevtáhla, ale tady jde asi spíš o úhel pohledu. Každopádně jsem se vcelku dobře bavil až do konce. Nevím co víc k tomu napsat, prostě slušná práce.

MP17
25.02.2015 5 z 5

První z knih ze ságy o Tulákovi. Skvělé jsou pasáže, ve kterých autor rozebírá psychické rozpoložení hlavního hrdiny, jeho nekončící vnitřní zápolení dobré a temné stránky jeho povahy. I zde je obsažený klasický Gemmellův prvek, tzn. celá kniha směřuje k velké rozhodující bitvě "nějaké války", zde je to ale použito pouze coby pozadí hlavního děje.

hankapimi
09.12.2013 3 z 5

Celá trilogie Tuláka je napsaná autorem velmi čtivým, svižným tempem. Po vyvraždění jeho rodiny v něm zvítězila jeho temná stránka a stal se nájemným zabijákem. Pokračování děje se odehrává "obrácením Ferdiše Pištory", snažíc se odčinit úkladný čin na králi, jenž ho až do smrti pronásledoval špatným svědomím a výčitkami. Vrhá se do nebezpečných bitev s temnými rytíři, příšerami z mlhy, zlým kouzelníkem a nájemnými zabijáky, bojuje za spravedlnost a mír, ochraňuje slabší a v boji dodává odvahu pochybujícím. Příjemné oddychové napínavé fantasy počteníčko...

Eigis
04.12.2013 5 z 5

Motiv nájemného zabijála s temnou minulostí, kterou se snaží odčinit se mi líbí. Také závěrečný lov je více než dobře napsáný.

witko
20.05.2013 4 z 5

Čtivý příběh z Drenaje o nájemném vrahovi, který se pokouší vykoupit své provinění. Skvělé napsaná kniha.

borknagar
25.11.2012 5 z 5

Skvěle napsaný příběh, Dakeyras a mnich Dardalion, zrzka Danjal, jednooký Kaj a vousatý hromotluk Durmast a jeho velká sekera, kvůli tomu dávám zas a znova plný počet. Tato kniha si to zaslouží....

Vevericka.eva
26.09.2011 5 z 5

Rozhodně má nejoblíbenější kniha od Gemmella. Temný hrdina se postupně stává lepším.