Drákula Nesmrtelný

Drákula Nesmrtelný https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41787/bmid_drakula-nesmrtelny-xY1-41787.jpg 3 135 28

Drákula Nesmrtelný je volným pokračování klasického Drákuly od Brama Stokera, ztělesnění hororového žánru, prototypu a nedostižného modelu dnes tak populárních příběhů o upírech. Stokerův román samozřejmě inspiroval řadu pokračování; Drákula Nesmrtelný ovšem nad všechny podobné pokusy vyčnívá kvalitou zpracování, nosným, dramatickým příběhem i citlivým zachycením „ducha doby". Román začíná nějakých dvacet let po domnělé smrti hraběte Drákuly (jíž končí původní Drákula), setkáváme se v něm s většinou postav, které už známe, ale ukazuje se, že všechno bylo tak trochu jinak… Je možné, že by hrabě Drákula nebyl oním ztělesněním zla, které známe? Nestojí za vším někdo daleko horší než Drákula sám? A jakou roli hraje v příběhu tajemná hraběnka Báthoryová, Čachtická paní, která se v románu záhy objeví? Román Drákula Nesmrtelný je výjimečný rovněž tím, že Dacre Stoker je praprasynovcem Brama Stokera a při psaní románu pracoval i s archivem svého předka – co do autenticity se tedy Drákula Nesmrtelný svému pravzoru velice přibližuje.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Albatros (ČR)

Dracula The Un-dead , 2009

Archie
11.03.2024 2 z 5

Úvodní kapitoly jsou vlastně docela dobré, každou další stránkou se ale ze čtení stává nepříliš vzrušivý šestákový román, který nelze brát seriózně a bohužel, ani dostatečně brakově.

Beovulfak
09.10.2023 2 z 5

Četla jsem horší knížky. Ale taky spoustu lepších! Je to řemeslně dobře napsaná slátanina. Jako regulérní pokračování Draculy ji neakceptuji, protože co je moc, je moc. Tady by bylo lepší zvolit už úplně originální příběh. Bože můj...hraběnka do toho, to bylo fakt moc.

petulik330
23.05.2022

Dobře napsané pokračování klasiky jako je Drákula.
Překvapilo mě odhalení kdo byl opravdu ten špatný. Že zloducha se nakonec stal ten kladný hrdina i když byl tak trochu ďábel.
Kniha byla celkově plná překvapení.

tomas2002
16.04.2021

Nemám rád, když se do klasiky nebo ke klasice něco přidává v domění "že to vytuníme". A tahle kniha je přesně ten důvod.
Autor očividně těží ze svého přijmení a z toho, že Drakula je "značka, která se prodává". Bez hlubší pointy a byť začátek vypadal zajímavě, poté se to celé proměnilo v jakousi hatmatilku, která se originálu ani na sto honů neblíží.

Rozhodně nedoporučuji.

narvah
08.11.2020 5 z 5

Priam dokonalé pokračovanie. Zbierám knihy o Draculovi a toto bolo parádne prekvapenie.
Odporúčam, naozaj skvelé + zaujímavé sú aj doslovy oboch autorov, ktoré odhalujú kult Dracula vo filme aj v romanoch a skutočné poznamky Brama Stokera

Johny_H.
06.10.2020 5 z 5

Překvapuje mě zdejší nízké hodnocení. Tato kniha navázala za mě naprosto dokonalím a nenásilným způsobem na klasiku. Dovyprávění některých hlušších míst či nedokončených na 100% je opravdu geniální.

jirka9453
20.05.2020 2 z 5

Ech... začátek knížky, když jsem jí měl v ruce, zněl slibně... ale tohle za mě bohužel opravdu ne. Za mě to je spíše vývar na jménech z celosvětově známe literární klasiky. A proč do toho nemrsknout ještě Báthoryovou... mě kniha nadchla... ale nadšeni vyprchalo už po pár stranách - a to je u díla s tak silným motivem a potenciálem opravdu zlé.

Damato
17.01.2020 3 z 5

Mína a Jonathan Harkerovi – jména , které patří k Drákulovi, tak jako Romeo a Julie k Shakespearovi. Přirovnání možná nepřiměřené, ale myslím, že při troše dobré vůle celkem porovnatelné. Oba páry provází životem láska, taková, která s člověkem zamává a je jen jedna , na druhou stranu oba páry ruku v ruce s láskou provází zmar. Zmar nad nadějemi, nad štěstím…. nad životem. Horor s tragickým koncem bez konce.
Rozhodně se to číst dalo, ale po celou dobu čtení mě provázela deprese z života, jako takového. Napsáno celkem zajímavě , ale honem zpátky k veselejším knihám .

richard7959
30.11.2018 1 z 5

Tohle mi spíš připadalo jako parodie...

Chajda69
07.08.2018 odpad!

Ne, ne, ne. Nechci, aby to bylo jinak, původním románem Brama Stokera pro mě Draculův příběh skončil a na tuhle zkušenost rychle zapomenu. Tohle si jiné hodnocení než odpad opravdu nezaslouží.

Přesto však jsem si z knihy zapamatoval jeden zajímavý citát, který nutí k zamyšlení: "Bláboly snů nám nezastraší duše a svědomí je slovo pro zbabělce, jímž chtějí slabí nahnat silným strach!" Pro někoho zřejmě, bohužel, ano.

Annkag
01.05.2018 2 z 5

Nebolo to zlé ale nebolo to ani ono.Sociálny,psychologický či životný rozpad hrdinov z Drákuly po rokoch ked v uliciach začína krvavo vystrájet Čachtická pani báthorička....
Do toho zistíme že Drákula v skutočnosti neumrel a je to....

Mortymer
27.02.2018 2 z 5

Z této knihy jsem v zásadě zklamaný. Čtení pěkné, horor "dobrý", zásadní problém přijde kdykoliv se objeví odkaz na klasiku (a ten se začne přirozeně stupňovat). Kdokoliv, kdo by očekával plnohodnotné pokračování, se těžce plete a jenom svojí vinou. Brama jako uznávanou klasiku nemůže nahradit ani rodinný nástupce.
Samo o sobě je čtení příjemné odreagování, ale řadí se spíš do jednorázového braku, než do plnohodnotného místa na polici.

MíšaS.
01.05.2017 4 z 5

Má to spád, zajímavý děj, četlo se to hezky. Ale přeci jen to je trochu přitažený za vlasy, když vezmu i ten konec (loď, na kterou nastoupili). Jako kdybych vzala vše, co je nějak zajímavé a smíchala to dohromady.

Smiley96
27.03.2016 5 z 5

A mě se kniha líbila :) skvělé pokračování originál Drákuly... Konec mě odrovnal nejvíc :)

Temný snílek
29.08.2015 4 z 5

Drákula nesmrtelný je horor s tragickým koncem, který se však dá předvídat stejně jako u původního Drákuly od Brama Stokera. Tenhle příběh prostě nikdy nemohl dopadnout dobře a tím se také liší od dnešních upířích romantických slátanin, za což patří autorovi velké díky.

Pokud jste příznivci Drákuly a klasických upírů s charismatickým šarmem, kteří děsí svým vzezřením, tak by se vám tahle kniha mohla líbit.
Já ji četla již několikrát a pokaždé si tento horor náležitě užiji.

richard7959
21.06.2015 1 z 5

Nechápu, jak mohl někdo takovou ubohou slátaninu vytvořit...

Эva
21.05.2015 3 z 5

Jedním slovem SLÁTANINA. Celou knihu jsem přemýšlela, jestli si Drakulu od Stokera tak špatně pamatuji, nebo jestli je zde absolutně chybně vykrádán. Původní postavy jsou postaveny do úplně jiných rolí a z těch dobrých se stávají alkoholici, zbabělci a lehké děvy. Naopak z původního zlého Drakuly se stává sexy klaďas... Proč jsem to tedy dočetla? Protože je to neuvěřitelně čtivé! :)

darthvader77
22.02.2015 odpad!

Co komu Stoker udělal, že ani ne stolet po jeho smrti, z něj vlastní prasynovec dělá absolutniho koko**. Z Drákuly tu je opět nepochopený ochránce vdov a sirotků s kodexem Mirka Dušína jenž chrání svět před zlým Jackem Bathory Rozparovačem. Do toho máme z puvodnich postav bandu zkrachovalců ve složení senilní důchodce Helsing, rozvedení Harkerovi, bezduchý teenager Queincey, Dr. Smažka a depresivní boháč. A třešničkou na dortu je Bram Stoker alá zbabělý krypl. Myšlenka původního Drákuly totalně spálena a touhle knihou jsem byl zcela znechucen. Když už musí někdo Drákulu svatořečit, ať to dělá zábavnější a s noblesou, jako třeba letošní snímek s fesackym ljůkem Ívnsem. Na konci už jsem jenom čekal, kdy vyleze Robert Pattinson. Nevylezl a proto místo velké slátaniny máme jen slataninu.

Mira330
04.12.2014 4 z 5

A mě se to líbilo. Vlad Basarab taky nebyl upír, takže to, že Alžběta je taky upírka se musí brát s nadsázkou. Je to horororová povídka, tak k tomu i přistupuji. Prostě je to smyšlený. Stoker tu použil některá fakta, jako že Báthoryová měla násilného manžela apod., a Vlad byl napichovač... Takže kousek pravdy byl zasazen do tohoto hororového smyšleného prostředí. Jinak příběh byl vymyšlen zajímavě, má to spád, čte se to rychle a je to dobře zamotaný a to rozuzlení je perfektní . A není to žádný happyand, tak to má u hororu být. Kdo má rád "pohádky", tak si to užije. Mě se líbilo, jak autor použil některé skutečné postavy, zapojil svoji fantazii a utvořil svoji vlastní vizi... O hvězdu míň dávám za ten Titanik v závěrečné kapitole...

Petra de Valo
27.05.2014 3 z 5

Keď sa niekto snaží napísať voľné pokračovanie slávneho románu, väčšinou to nedopadne dobre, a tak tomu bolo i v tomto prípade. Ako už bolo spomenuté, je to veľká zlátanina čohokoľvek a kohokoľvek, čo má len trochu zvučné meno, kvôli Jackovi Rozparovačovi sa popresúvali i dátumy, nechápem načo je dobré tak trápiť originálny, pôvodný skvelý román?
Knihu som prečítala raz a zrejme sa k nej už nebudem vracať - podobnú vetu som napísala i v komentári iného voľného pokračovania Draculu, ktoré tiež nebolo šťastným počinom.

Drákula

Autoři knihy