Drake

Zábavná a vtipná urban fantasy z Londýna. Nájemný vrah a téměř padlý anděl hledají vykoupení a bojují s řeckými Fúriemi i samotným ďáblem. Seznamte se s Donem Drakem. Je to opravdu hodně zadlužený nájemný vrah, který umí vyvolávat démony. Svou práci nemá rád. Radši by popíjel a od vražd a nadpřirozena dal ruce pryč. Jenže dluží peníze nesprávnému člověku — tedy nesprávnému démonu, samotnému šéfovi londýnského démonického podsvětí. Rozhodne se přijmout poslední zakázku, ale všechno se pokazí a Drake omylem zabije nevinné dítě. Teď se skutečně ocitá na černé listině. Jeho jedinými přáteli jsou nyní arcidémon uvězněný ve starobylém artefaktu a téměř padlý anděl Trixie. Naneštěstí pro Drakea se poblíž nachází i Lucifer a zuří jako samo peklo. Má-li Drake najít odpuštění a klid, bude muset bojovat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/330264/drake-ltM-330264.jpg 467

Spálený muž (1.)

Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno:, Host

Kniha Drake

martina1199

Nebylo to špatné, kniha splnila má očekávání. Jednoduché, oddechové čtení na cesty autobusem do a z práce, u kterého člověk nemusel moc přemýšlet. Don Drake ve mě vyvolával napůl lítost kvůli tomu, jakou měl smůlu a jak se mu většinou vše pos*alo, ale i sympatie za to, že si i přes to všechno zachoval alespoň jakýž takýž charakter a střípky svědomí :-)
Spálený muž je správný zmetek a Trixie mi přišla docela naivní, když dokázala uvěřit tomu, co vypouštěl z úst Adam. Zvlášť když věděla, o koho se jedná. Ale tak snad se už poučila :-)

pavel.2

Hlavním hrdinou je Ožralý břídil, který si v lihovém opojení při hraní karet udělá dluh u člověka (tedy spíš démona), kde neměl, a při jeho odpracování se dostává hlouběji a hlouběji (v podstatě se ze dna zahrabává hloubš do bahna)... Magie, alchymie i démoni zde mají své místo, ale na knize je výjimečná atmosféra - taková reálná, jako by ti démoni byly prostě věcí naprostou běžnou.
V příběhu se pak čtenář dostává pomalu, ale jistě z jedné léčky do druhé, aby nakonec zjistil, že stejně vše není tak, jak se zdálo.
Těším se na další díl.

QEDS

Musím uznat, že kniha mě hodně vtáhla do děje. V první čtvrtině knihy jsem se musel do čtení trochu nutit, ale potom už to byla super jízda. Děj se začal rozvíjet a kniha mě naprosto pohltila. Na začátku jsem si taky dost říkal, že se na textu hodně projevuje fakt, že je autor Angličan. Pořád mi na stylu psaní přišlo něco divného a já nemohl přijít na to co, ale po té první čtvrtině jsem si zvykl a už mi to ani nepřišlo. Z hlavního hrdiny jsem měl pocit břídila, který se potácí zivotem ode zdi ke zdi a shání prachy na přežití kde se dá. Až na konci knihy vezme svůj zivot do vlastních rukou. Takhle napsané to nezní nic moc, ale do tohoto příběhu a konkrétně do této knihy to perfektně zapadá.

Ramiel
31.12.2018

Bezva jednohubka. Přečteno za dva večery. Nevím, nakolik se autor inspiroval Constantinem, ale vlastně je mi to úplně fuk, protože i Drake má své kouzlo (přestože/protože je vlastně přesný opak Constantina). A hvězdu navíc za to, že i Spálený muž je fascinován andělským zadkem Trixie natolik, že nevnímá nic jiného.

jefff
28.10.2018

Před lety jsem aktivně četl sérii Noční strana od Simona R. Greena, která se McLeanovu Drakovi velmi podobá. Potěší zde lidský hrdina s chybami a přešlapy, i zajímavý příběh kolem sošky Spáleného muže. Naopak zamrzí méně vykreslený svět, ve kterém se tato Urban fantasy odehrává. Na tom by měl McLean zapracovat, vždyť možnosti jsou prakticky nekonečné.

Drowned
05.05.2018

Tohle je tedy kniha s velkým K! Příběh se mi moc líbil i styl jakým je kniha psaná. Hlavní postava Don Drake je obrovský sympaťák a tím jak vše kolem něj na co šáhne se zákonitě posere si mě získal. Zajímavý jsou i ostatní postavy včetně Spáleného muže. Knihu jsem přečetl jedním dechem a jak to tak bývá hned jsem se začetl do druhého dílu.

Roux
10.04.2018

Upřímně, tahle kniha se mi celkem hodně líbila. Nemůžu si pomoci, ale Spálený muž je tam nejlepší a snad i nejzajímavější postavou. Těším se na další díl. Kazdopádně jednu hvězdičku strhávám za to, jaký je Drake v podstatě posera. Trošku mi to hůmorem připomínalo Lovce monster, především mého oblíbeného Earla.

Etule
15.03.2018

Skoro mi tahle knížka unikla, ale jen skoro. Zamlouvala se mi postava jak Drakea tak i Spaleného muže, oba jsou to sarkastičtí s*áčové a vědí to o sobě. Na konci jsem si nadávala, že jsem nepoznala Lucíka, ačkoliv to bylo jasné jako facka. :D Nicméně Trixie byla skvělá!
Otevřený konec nabízí rozjezd zajímavé série, která si snad udrží stejnou úroveň jako první díl.
Přestože se mi kniha líbila a četla se velice lehce a rychle, něco málo mi tam do plného počtu chybělo. Nicméně i tak získává krásné čtyři hvězdy. :-)

fantasy

Peter McLean