Drak Znovuzrozený

Drak Znovuzrozený https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/536991/bmid_kolo-casu-iii-drak-znovuzrozeny-6627d18a12a41.jpg 4 168 168

Kolo času série

„A tak bylo psáno, že nikdo krom něj neponese meč držený v Kameni, a on jej tasil jako oheň v ruce a jeho sláva sežehla svět.“ Rand alThor se smiřuje s tím, že je Drak Znovuzrozený – dávno předpovězený vůdce, který má zachránit svět, a zároveň ho zničit. Pořád ale nedokáže ovládat jedinou sílu, a protože nechce ohrozit své přátele, rozhodne se postavit Temnému sám. Jeho společníci mu ale chtějí pomoci, a tak sledují prapodivné stopy, které za sebou na svém útěku zanechává. Nejsou ovšem sami, v patách má i temné druhy a další služebníky pána zla. Mat se mezitím v Bílé věži konečně vymanil z vlivu prokleté dýky ze Šadar Logotu, a když se Nyneiva, Egwain a Elain po svém přijetí mezi Aes Sedai vydají pronásledovat černé adžah, jeho pošlou se vzkazem za královnou Morgasou. Kolo času má však s trojicí mladíků z Dvouříčí, kteří se stali taveren, své vlastní plány, a v nich tentokrát hraje stěžejní roli pevnost Tearský Kámen. Právě tam je totiž ukryt Callandor, bájný meč, kterého se nemůže nikdo dotknout – s výjimkou znovuzrozeného Draka. Ani s ním však nebude vůbec snadné Temného porazit… Třetí díl oceňované ságy Kolo času, díky níž se Robert Jordan zařadil mezi velikány světové fantastiky. „Zatímco se jednotlivé vedlejší postavy začínají zajímavě vybarvovat a uvědomovat si, co všechno ztratily, když se staly důležitými vlákny ve vzoru, který tká Kolo času, Robert Jordan neváhá prokreslovat další detaily svého světa.“ – Jan Nohovec, Fantasya.cz. „Typický Robert Jordan ve své nejlepší formě, zápletka skvělá, postavy plné života a tempo vynikající.“ – SFBook.com. „Drak Znovuzrozený je skvělý přírůstek do série, kde se zřetelně vyjevuje vskutku epický rozsah celého dobrodružství.“– Fantasy Book Review.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

The Dragon Reborn , 1991

Denisa.knizky
31.01.2016 5 z 5

Kolo casu se pro mne stalo srdecni zalezitosti, jsem neskutecne vdecna, ze Drak znovuzrozeny je teprve treti dil v serii a ze je jich jeste spousty prede mnou. Je pravdou, ze nektere pasaze mohou byt az moc popisne, nekdy je rozvykladano viceroy dejovych linii a je nekdy tezke si zapamatovat, kde se kdo zrovna nachazi, jakou loni pluje a o cem byl posledni rozhovor, ale takto rozsahla saga musi mit vice navzajem se propletajicich linii a osudu. Treti dil opet posouva cely pribeh dal, jednotlive postavy, v tomto dile hlavne Mat a Perrin, se vice projevuji a tim je ctenar lepe pozna.
Poznamka pod carou pro ty, kteri tvrdi, ze je pribeh az prilis podobny Panu prstenu - neni tomu tak, pravdou je, ze prvni dil je velmi podobny, ma podobny smer a puvodni zapletku, ale druheho dilu dale tomu tak jiz vubec neni. Saga Kolo casu je mnohem rozsahlejsi a proto je zde mnohem vice postav, pribehu, osodu, zvratu a zapletek a proto bych nerada, aby pripadne srovnani Pana prstenu (ktereho jsem mimochodem take privrzenec) zapricinilo odvraceni od Kola casu. Hodne zdaru pri cteni a ponoreni se do fantastickeho sveta:)

hrdinská fantasy

Robert Jordan (p)
americká, 1948 - 2007
2012  79%Oko světa
1998  75%Oko světa 1
2019  85%Kolo času 0–14 (komplet)
2016  94%Bouře přichází
2017  94%Vzpomínka na světlo