Dračí královna

Dračí královna https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/517619/draci-kralovna0dl1gW-siG-.jpeg 4 76 28

Drak série

< 2. díl

Napětí na Korejském poloostrově roste a americký diplomat Nate Simon míří do Soulu, aby zhodnotil politickou situaci. Musí také zjistit, proč někdo prezidentovi poslal starobylý hřeben s dvouhlavým drakem. Nate sice zná korejský jazyk a kulturu, ale o pohnuté historii země ví jen málo. To změní setkání s asistentkou Annou Carlsonovou, která mu představí osudy poslední korejské královny Min. Strhující příběh z druhé půlky 19. století vypráví o statečné ženě, která zůstává legendou ještě dlouho po své smrti.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: ekniha , Mladá fronta

The Dragon Queen , 2018

Knižní střípky
14.05.2023 4 z 5

Linka z minulosti byla dokonalá, ta neměla chybu. Příběh chudého venkovského sirotka, který dostal možnost, protože naštěstí pocházel z význačného korejského rodu, stát se královnou, byl opravdu dechberoucí. Dozvěděla jsem se spoustu informací o Koreji v 2. pol. 19. století, o struktuře a fungování tohoto malého království, o které se odjakživa, díky jeho výhodné poloze, přetahovaly jiné země. A sledovat vývoj na začátku knihy 15letého děvčátka v nejmocnější královnu v historii Koreje, byl nezapomenutelný zážitek.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Jane2016
14.05.2023 4 z 5

William Andrews, autor, který napsal knihu Dcery dvouhlavého draka: příběh ženy pro útěchu. Kniha, kterou jsem před nějakou dobou četla a byla jsem z ní naprosto unešená. Jednalo se totiž o knihu, která ve Vás zanechá spoustu pocitů a jen tak snadno ji nezapomenete.

Každopádně, musím Vám říct, že Dračí královna je jiná než Dcera dvouhlavého draka. Jako čtenáři se totiž dostáváme do velmi starého a zajímavého příběhu. Do příběhu výjimečné dívky, který se stane nejmocnější korejskou královnou. Sledujeme, jakým způsobem se dostane k moci, kolik bolesti musí snášet jako dítě. I později, jako dospělá žena.

I přesto, že jsem od příběhu čekala něco jiného, musím uznat, že se mi kniha četla velmi dobře. To napětí, strach a očekávání, které z knihy přímo srší Vás nutí číst stále dál.

kalinkacz
11.05.2023 5 z 5

Dračí královna mě utvrdila v tom, že William Andrews je můj nový oblíbený autor historických románů
Po jeho první knize Dcery dvouhlavého draka jsem sáhla úplně neplánovaně a dala jí 5
Dračí královna vypráví příběh poslední korejské královny Min. Je to příběh silný, srdcervoucí, dojemný
Královnu Min si zamilujete pro její statečnost, sebejistotu i touhu jít si za svým! Osud k ní byl nelítostně krutý a vy jen při čtení doufáte, že se na ni alespoň trošku usměje štěstí.
No nebudu vám lhát, prožívala jsem každou stranu a za sebe (člověka, který historických románů zase tolik nečte) Dračí královnu mohu maximálně doporučit.

mag097
11.05.2023 4 z 5

Hlavní hrdinkou knihy je královna Min, o které jsem nikdy neslyšela a která se proslavila zejména tím, ze se rozhodla bojovat za svobodnou a nezávislou Koreu. Příběh Korei mi vlastně tak trochu připomíná naše vlastní dějiny ... malé území, na kterém chce svůj vliv prosadit nejeden velikán.

Nevím, jak moc je příběh historicky přesný, ovšem jako odrazový můstek k poznání korejské historie je to skvělá volba. A nejen historie, ale i kultury! Korejský venkov, královská rodina, postavení rodů, pravidla chování ... těch zajímavých témat je tam opravdu hodně.

Historickou linku protíná i linka ze současnosti, která mi přišla do příběhu zasazená tak trochu na sílu a vlastně bych se bez ní obešla. Upřímně, týden po dočtení už si z ní skoro nic nepamatuju a v hlavě mám pouze královnu Min a její příběh

Book_adam_73
10.05.2023 4 z 5

Dračí královna
Wiliam Andrews
Nakladateství: mladá fronta
4*/5*

Tahle kniha byla pro mě obrovským překvapením!! Autorovu předchozí knihu jsem nečetl, ale po mnoha pozitivních ohlasech jsem se pustil do jeho novinky, která už zítra (11.5) vychází a byla skvělá.
Podle anotace bych vůbec netipl, že tahle kniha mě tolik poučí a poslední korejské královně Min a byl jsem z ní nadšen. Líbilo se mi, jak se prolíná příběh z minulosti s příběhem z přítomnosti a také prožívat královnin život. Byla to velmi silná žena a jsem rád, že vycházejí i takovéhle příběhy.
Hvězdičku odebírám za to, že příběh se někdy táhl a taky za tu obálku, ta se mi moc nelíbí.
Za knihu moc děkuji Albatrosmedia #spoluprace

eva3992
10.05.2023 4 z 5

Když napětí na Korejském poloostrově roste a americký diplomat Nate Simon má zhodnotit politickou situaci, tajemná Anna mu převypráví příběh o královně Min. Strhující vyprávění o silné ženě, která pro mnoho lidí zůstává stále legendou. Nate díky tomu získává nový pohled na korejský národ.
Autor úspěšné knihy Dcera dvouhlavého draka přichází s dalším příběhem. Hned na začátku musím říct, že jsem jeho předchozí knihu nečetla. Pokud jste na tom stejně, nevadí, celý tento příběh bez problémů pochopíte i jako samostatnou knihu. Já ale po jejím dočtení rozhodně sáhnu i po předchozí knize.
Korejská historie mě poslední dobou zajímá čím dál tím víc, tato kniha přišla v pravou chvíli. Poznáme tu jednu legendu královnu Min. V knize sledujeme její příběh mezi lety 1866 až 1895. Bojovala za to, aby Korea zůstala jednotná.
V příběhu se tak podíváme na královský dvůr, ale i na korejský venkov. Dozvíme se o běžném životě, o postavení žen ve společnosti, o důležitosti rodů, ale dojde i na politické intriky. Je zde ukázáno, jak na tom byla Korea oproti jiným zemím světa, a hlavně tu jsou vylíčeny složité vztahy s Čínou a s Japonskem.
V knize sledujeme současnou a historickou linku a musím říci, že mi ta současná úplně nesedla, skoro bych ji tam ani nepotřebovala. Příběh královny Min mi však vše dostatečně vynahradil.
Zajímavé téma, o kterém toho moc nevím. Kniha mě však nalákala, abych si přečetla další podobně laděné příběhy a rozhodně svou pozornost budu směřovat do Asie častěji (tedy alespoň v knihách).
V zahraničí už je i třetí díl této série a já se budu těšit, že vyjde i u nás.

Ann1307
08.05.2023 5 z 5

Druhý díl série, která představuje těžká období, kterými si Korea prošla. Tento díl je věnován královně Čajong - dračí královně, která byla a stále je nesmírně silnou osobností korejských dějin.

Čajong se stala královnou a místo toho, aby potichu přihlížela, jak její zem upadá do područí svých sousedů, neuvěřitelně se vypracovala a vzala vše do svých rukou. Což ji nakonec stálo život.

Čajong byla nejprve obyčejnou dívkou, pak ženou, která lačnila po vědomostech a nakonec dračí královnou, která za svůj lid zemřela.

Začátek knihy mi přišel trochu na sílu. Už z minulého dílu jsem věděla, že autorův styl je někoho dostat k někomu, kdo mu bude vyprávět příběh. Tentokrát mi to setkání nepřišlo tak přirozené, jako v prvním dílu, což mi malinko zkazilo dojem.

Příběh královny byl ale neuvěřitelně poutavý a bavil mě o trochu víc, než příběh první knihy. Snad proto, že tam nebylo tolik zvěrstva.
Ale i díky tomu mi kniha nakonec tolik nezlomila srdce a pocity z ní nebyly tak intenzivní, jako z knihy první. Možná kdybych je nečetla tak brzy po sobě, nezastínil by tolik první díl ten druhý.

William Andrews opravdu umí psát a historii předává čtenáři neuvěřitelně čtivými příběhy.

KnihománieN
07.05.2023 4 z 5

Historické romány mají tu výhodu, že vám událost nebo osobnost, o níž je psáno, naservírují v nově převyprávěném příběhu, kde se navíc odráží autorova ,,fantazie. Jedná se o knihy založené na základních historických faktech, ale oživené o pocity a prožitky, které zase nemají co dělat v odborné literatuře, tudíž ne vždy historicky přesné. Ovšem pro představu a povědomí o té nebo té osobnosti či celosvětové události jsou historické romány nejlepší především pro běžného čtenáře, který chce, aby ho kniha bavila.
Díky Dračí královně, od autora knihy Dcery dvouhlavého draka, jsem se seznámila s další obdivuhodnou ženou. Osud korejské královny Min, o které jsem předtím vůbec neslyšela, je dramatický a skoro až neuvěřitelný. Čajong se v dětství stala sirotkem a neočekávala od svého života nic převratného, jenže to se změnilo v jejích patnácti letech. Stala se manželkou korejského krále Kodžonga, začala se vzdělávat a získala odhodlání bít se za svobodnou a nezávislou jednu Koreu. William Andrews poutavě líčí život královny od raného dětství až po brutální smrt. Její život byl ve všech směrech různorodý a také obtížný, slibujte si tedy silnější příběh. Možná vás potěší, tak jako mě, že na pozadí příběhu se dozvídáme všemožné korejské zvyky, striktní pravidla slušného chování ve společnosti, jak funguje moc krále, rozdělení sociálních tříd a také nemálo korejských slovíček. Samotné mi z těch názvů běžela hlava kolem, ale pro vytvoření atmosféry a přenesení se do prostředí Koree je to úžasné.
Už podle anotace ale poznáte, že Dračí královna je spíše takový příběh v příběhu. Osud královny Min vypravuje Anna, asistentka na americkém velvyslanectví v Korei, diplomatovi Simonovi, který má za úkol přinést prezidentovi zprávu o rozepřích na Korejském poloostrově a zároveň rozluštit význam hřebenu s dvouhlavým drakem.
Příběh královny jsem si pustila blíže ,,k tělu, tudíž se pro mě stal významným, autor prokázal výbornou schopnost zpracovat téma, o němž víme tak málo podrobností, jelikož byly pevně střeženy, a ze čtení si odnáším těžký pocit, že život panovníka nejen v Korei není vůbec pohádkový.