Drahá ženo

Drahá ženo https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477846/bmid_draha-zeno-urN-477846.jpeg 4 222 222

THRILLER | Pro Beth tenhle slunečný den znamenal něco mnohem většího než pro ostatní lidi. Byl to první den její svobody. Utíká před svým životem plným bolesti a odříkání. Nebojí se využít čehokoliv, aby se dostala do vytouženého cíle. Je jen otázkou, jestli je dostatečně silná zvládnout veškeré nástrahy po cestě. Nebo měl její manžel pravdu a Beth je k ničemu? Jeffrey se vrátil po náročné pracovní cestě domů. Předpokládal, že na něj bude čekat manželka, ale našel jen prázdný dům. Samozřejmě, že po sobě zase zapomněla uklidit. Až se jeho žena vrátí, budou si muset vážně promluvit. Ale ta facka ho vážně moc mrzí… Marcus je vyčerpaný. V práci mají neustálý podstav, což znamená dlouhé hodiny přesčasů. Teď ještě dostal na starost ten nový případ zmizelé ženy, který má naprostou prioritu. Navrch ho manželka kolegy požádá o pomoc se synem, kterého nezvládá, a do toho všeho ještě narozeninová oslava jeho neteře, kde nesmí chybět.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Vendeta

Dear Wife , 2019

jasmína
15.11.2021 5 z 5

Skvělá jízda, jako vždy u této autorky, do konce si myslíte, že vše víte, a ke konci je vše jinak..... a to miluju....

martina2540
04.11.2021 5 z 5

Kniha se mi dobře četla, příběh mě bavil a zajímalo mě, jak vše dopadne.

zuzana2599
29.10.2021 4 z 5

Drahá ženo je takový docela originální název pro thriller, který hodně napovídá. Obálka nic moc a samotný příběh se sice dobře četl, ale mě až tak moc neoslovil. Očekávání od knihy bylo docela velké, bohužel příběh mě nedokázal do sebe vtáhnout a pohltit. Jaksi jsem při čtení plula jenom na povrchu a ne a ne se chytit. Znáte to ? Možná to byla moje chyba, nevím, ale pochválím poslední třetinu knihy a hlavně závěr. Za ten přidám hvězdičku, protože tehdy jsem se i já nastartovala a ten kousek si užila !

em75
27.10.2021 3 z 5

Knihu "Zmizelá" od G.Flynn jsem nečetla, ale viděla jsem film a tenhle příběh mi ho chvílemi hodně připomínal. Nakonec to ale bylo zamotanější a až ke konci jsem začínala tušit, která bije. Ale že bych byla nějak extra nadšená se říct nedá ..

boeink
18.10.2021 3 z 5

Tak..tušila jsem, že mě autorka balamutí, ale přesto byla moje teorie zcestná. Takže mě nakonec stejně převezla.
U mě dobrý!

Magdyla.8
14.10.2021 3 z 5

Příběh nebyl vůbec špatný. Vyprávěn byl ze tří různých úhlů a vlastně do poloviny knihy si s vámi autorka hraje a netušíte kdo za tím vším stojí. Dumat nad příběhem mě velmi bavilo. Škoda jen, že jsme se nedozvěděli, co se nakonec doopravdy stalo se ztracenou ženou. Ke konci mi vadilo, jak hlavní hrdince hrálo vše do karet. Ale to v takových příbězích bývá. Musí se nechat, že to byla velmi zajímavá zápletka a rozhodně si přečtu i Manželské lži.

Kekik
13.10.2021 4 z 5

Má první kniha od autorky. Styl psaní mi vyhovoval. Zajímavá zápletka.

Bavilo mě vyprávění všech tří postav. Zpočátku mě nejvíce bavila Jeffreyho dějová linka, která ale neskončila dle mých představ, což trochu odporuje informaci v následujícím odstavci. Já sice znala propojení příběhů, ale nevěděla jsem, co vše se v jejich dějových linií odehraje, jak se postavy zachovají, co vše vypluje na povrch.
Konec knihy jsem znala po pár přečtených stranách. Tedy přesněji řečeno- vyhledala jsem si ho. Tudíž o moment překvapení na konci jsem byla ochuzena, ale to mně nevadí. Naopak. Já si pak čtení více užívám, jelikož se zaměřuji na detaily, které by mi jinak unikly. Možná si moc fandím, ale myslím, že bych jádro příběhu odhalila.
Na plný počet to není, ale kniha určitě nezklamala.

putpuda
03.10.2021 3 z 5

No, knihu jsem dočetla asi před hodinou. Nijak extra mě to neohromilo...Došlo mi docela brzy, kdo je tu ten násilník a manžel Beth, ale předpokládám, že to v jistém momentu asi napadne každého...ani konec mi nepřišel nijak překvapivý. Stejně jako u první knihy (ta se mi líbila o krapet víc) autorky je to ten typ knihy, který se sice dobře čte, ale za měsíc si nevzpomenu o čem že to bylo...
(Ale čistě můj názor;))

Šánka
19.09.2021 5 z 5

Skoro bych řekla, že je to takový nenápadný, neoriginální příběh až do okamžiku, kdy vám dojde, jak skvěle to autorka vymyslela!
Příběh je vyprávěný ze tří pohledů, manželem pohřešované ženy, policistou, který zmizení vyšetřuje a z pohledu týrané ženy na útěku. Na to, jak spolu vše souvisí jsem si vytvořila teorii, bohužel špatnou, něco málo pozornému čtenáři ale neujde. Nic mě ale nemohlo připravit na takový šokující zvrat, kterým autorka úplně dokonale vše otočila a ten závěr byl opravdu výborný.
Za mě plný počet a doporučuji!

L.Helena
13.09.2021 3 z 5

Kniha sice měla prvky thrilleru, ale hodně dlouho to bylo spíš jen takové pozvolné vyprávění tří různých osob. Dalo se u nich tušit nějaké tajemství, jenže jsem čekala, že to bude víc napínavé. Asi už mám v tomto žánru načteno hodně knížek…

Miro67
11.09.2021 4 z 5

Čtivé, napínavé, surově realistické. A nemějte mi za zlé, že jsem Beth nejen fandila, ale její rozhodnutí schválila.

Leena
11.09.2021 3 z 5

Asi půlka knihy mě připadala celkem nudná, pro mne to nemělo ty správné grády.
Od třičtvrtě knihy už jsem tušila, takže až takové překvapení se nekonalo.
Takový průměr, nic překvapujícího.

musivila
07.09.2021 4 z 5

(SPOILER) Kniha je vyprávěna z pohledu 3 osob a to: Beth, ženy která utíká před svým násilnickým manželem, Jeffreyho, který pohřešuje svoji ženu Sabinu a Marcuse, detektiva, který má daný případ na starosti.
SPOILER:
Pozorný čtenář se nenechá obalamutit spisovatelky záměrem a brzy pozná, že Beth není pohřešovaná manželka Jeffreyho. Kdo tedy je a kdo je její násilnický manžel? To bylo pro mě opravdu překvapení! Stejně tak co se skutečně stalo Jeffreyho ženě Sabině.

ArwenAragorn
28.08.2021 5 z 5

85%
Silný strach se objeví zcela znenadání, musím se posadit a polknout. Zhluboka se nadechnout. Říct svému srdci, aby se uklidnilo. Nemůžu si dovolit lenošit, protože jsi nenápadný a lstivý. Neuvidím tě přicházet, dokud nebudeš stát přímo tady.

Drahá ženo je výborně a chytře napsaný psychologický thriller s rafinovaným rozuzlením a napínavým koncem. V příběhu se střídavě představují tři osoby- Beth, která utíká od svého násilnického manžela, Jeffrey, který pohřešuje svoji ženu Sabine a Marcus, policista, který pátrá po pohřešované Sabine.
Já jsem si příběh dostatečně vychutnala a doporučuji ho i vám, snad se bude líbit stejně.

jana79
18.08.2021 5 z 5

Tak tahle kniha je super a vic nez super.. Hned v prvnich stránkách jste vtaženi do děje a uz vás nepustí. Stránka za stránkou vás čím dál víc zásobuje dalšími informacemi a otázky nenechají na sebe dlouho čekat, jak vše dopadne....a spoustu dalších(nechci prozrazovat děj....) a věřte mi v určité části zůstanete ohromeni, protože tuto část poznáte všichni, kdo knihu bude poctivě číst ne listovat, tak v téhle části se vše co dosud víte roztřese jako v takovém tom těžítku-kouli většinou je to zasněžené téma, prostě všechny informace se rozleti a az dopadnou na zem teprve pak uvidíte celý příběh a řeknete si tahle kniha byla super..... a opět po delší době mi zůstane viset ve vzduchu otázka měla by mít kniha o pár stránek víc nebo radši ne......

jana3099
04.08.2021 5 z 5

Přečteno. První kniha " Manželské lži " supr a tahle taky .....
Velice dobře se čte, poutavé, zajímavé i napínavé.
Ke konci vyústění v překvapivý obrat v příběhu, což se mi líbilo a nutilo k zamyšlení. Rozhodně stojí za přečtení. Za mě opět plný počet.

Šárka78095
30.07.2021 4 z 5

Super od první stránky. Překvapivý konec.

pch1976
27.07.2021 3 z 5

docela čtivá kniha, jen konec knihy je úplný propadák, to se autorce těžce vymklo z rukou,

Jamie2
17.07.2021 3 z 5

Docela čtivé..až do okamžiku, kdy se na posledních pár stránkách vše obrátí asi tak o 1000 stupňů. Nemám ráda, když mě takhle celou dobu někdo tahá za nos.

Pípasek
24.06.2021 5 z 5

Pěkně zamotané, velké překvapení na konec.