Druhá generace

Série DragonLance – Kroniky (celkově 7. kniha). Někdy bývá uváděna také jako 1. díl série Druhá generace (spolu s Draky letního žáru, kteří na ni navazují). Před mnoha lety vyprávěli Margaret Weis a Tracy Hickman příběh o tom, jak Hrdinové kopí bojovali za záchranu světa, který se propadal do temnot, za navrácení rovnováhy dobra a zla. Válku vyhráli. Na Krynn se vrátil mír. Z Hrdinů kopí se stala legenda. Řeka času plynula. Hrdinové snili o tom, že na řece najdou bezpečný přístav. Ale rovnováha věčné moci se neustále přesouvá a mění. Královna temnot byla poražena, ale ne zničena. Je mocná a lidé jsou slabí. Zapomínají na to, co se naučili, nebo prostě zavírají oči. Řeka burácí a je čím dál nebezpečnější. Ale nebudou to Hrdinové kopí, kdo se vrhne do rozbouřených vod blížící se války. Jejich čas pominul a příběhy skončily. Je načase, aby budoucnost převzali do rukou mladší a silnější. Nastal čas předat meč – nebo hůl – Hrdinům druhé generace. Nebo těm, kdo přivodí jejich pád....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/34978/druha-generace-C0h-34978.jpg 3.836

DragonLance - Kroniky (4.)

DragonLance - The Second Generation (1995)

Romány, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print

Kniha Druhá generace

RaptoR
31.01.2013

Kniha Druhá generace nás opětm zavede do světa Krynnu ke známým hrdinům. V podstatě se jedná o pokračování Kronik... Nebo spíše o přechod mezi Draky jarního úsvitu a Draky letního žáru. Dokud se do knihy člověk nezačte a nezjistí, že sezi Draky jarního úsvitu a Druhou generací vznikla ještě jedna trilogie... Ale i přes malou zmatenost v návaznosti a pokračováních se jedná o pěkné dílo, které kříznivce světa Dragonlance rozhodně potěší.
Od války kopí a poražení Takhisis už uplynulo hodně vody, takže naši hrdinové se usadili a staly se z nich legendy. V jejich stínu se teď snaží prosadit jejich děti - Karamonovi synové, neduživý syn Tanise A Laurany i potomek všemocného mága Raistlina nebo opěvovaného Sturma Ostromeče.
Kniha je rozdělena do několika menších příběhů, které neztrácejí nic na poutavosti a uvádí čtenáře do děje v různých částech Krynnu. Uvidíme, jak se jejich osudy budou proplétat v Dracích letního žáru.

Autoři knihy

Tracy Hickman