Čarodějka

Čarodějka https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185940/draci-oci-carodejka-185940.jpg 4 344 86

Dračí oči série

Učit se tančit, vyšívat a jak být hezká? To není nic pro princeznu Elenu. Chce bojovat po boku bratrů a prožívat velká dobrodružství. Ani se nenaděje a její sen se začne stávat skutečností. Osudové setkání s rudým drakem Ašrakem změní malé princezně život. Musí opustit svůj domov a odjet k elfům do kouzelného lesa, kde se má naučit ovládat a hlavně skrývat magii, která jí koluje v žilách. Nejde však o žádnou prestižní školu pro mladé dámy... Dokáže Elena čelit všem změnám a nástrahám osudu, které na ni čekají? S pomocí mladého draka Charlika a svérázného přítele Michaela na to nebude sama. Bude to však stačit? Nepůjde totiž jen o ni, ale o budoucnost celého světa!... celý text

Arya26
14.02.2015 4 z 5

Zpočátku jsem byla zaskočena věkem hlavní hrdinky ,ale na svůj věk byla Elena velmi vyspělá a myslím si že autorka mohla o Eleně napsat že je starší. Tato kniha se mi z počátku moc nezamlouvala ,protože mi přišla tuctová ,ale v části když Eli ,,zdrhala´´ od elfů (a hlavně od své ,,milované´´ pratetičky :-D) a narazila na pidimužíky mě kniha naprosto ochromila a vtáhla do děje. U knihy jsem se opravdu moc nasmála hlavně nad výroky Michaela a pidimužíků ,kteří pořád říkali ,,Bugrid´´. Taky mě dostala kapitola ,,o mnoho nezajímavích let později´´ kdy bylo Eleně šestnáct a když nechala Failonovi zarůst chalupu. To jsem se opravdu od srdce smála při přectavě hrdého elfa s poraněným egem jak si seká mačetou (nebo něčím podobným) cestu do vlastního domu :-D !!!! Tato kniha je naprosto úžasná a při psaní této recenze jsem se celou dobu smála a hlavně při vzpomínce na Failonovu chalupu. Vůbec se nedivím ,že je nominována na nejlepší knihu roku 2014 ,ale nechám si rezervu pro další díly. PS: Právě dočítam druhý díl a musím říct ,že to bude ještě větší pecka než jednička!!!

maca5449
04.02.2015 4 z 5

Páni! Tohle bylo překvapivě dobré, vážně milé překvapení. Sice by se tomu dalo pár věcí vytknout, ale nakonec byla kniha vcelku ucházející. Problém by mi asi dělalo zařazení "pro děti a mládež" a to hlavně kvůli občasnému zvolání "do pr*ele" atd. Taky jsem občas nechápala dějové přeskoky po odstavcích, bez vysvětlení jsme najednou uplně někde jinde a pak jsem v tom měla guláš. Ale! Když se na knihu podívám jako na celek tak z ní mám pozitivní dojem.

P.S. podobu s Eragonem vidím maximálně v tom, že se Elena kamarádí s vylíhnutým drakem, vážně mě udivují tvrzení "je to jako Hrabal! je to jako Eragon! je to jako Tolkien!" jenom proto, že má dílo jeden jediný společný prvek... eh...

Aléda
21.01.2015 4 z 5

Moc pěkná knížka! Jo občas mi to někde přišlo zdlouhavé, ale většinou jsem byla napnutá jak kšandy! :D Na Eleně se mi líbila její statečnost a nebojácnost. Stále jsem čekala, kdy vyroste (přece jenom jí bylo osm), ale to se stalo až k samýmu závěru. :(
Prostě nejlepší byl ale ten konec!!! Jak po tolika letech přijela domů a všechny totálně ohromila... (nebudu prozrazovat :D) To se mi z celé knížky líbilo nejvíc. Doporučuji.

Knižní_kout
18.01.2015 3 z 5

Kniha se mi líbila, ale vadilo mi,jak se Elena na svůj věk chová a někdy jsem se v textu ztrácela.V ději jsem se chytla někde uprostřed knihy,ale jinak ta polovina děje se mi moc líbila,a tak doufám že druhý díl bude více vychytaný.

Mrs. Norris
12.12.2014 odpad!

Fakt se omlouvám, ale absolutně se to nedalo dočíst. Když pominu všechno, co už bylo zmíněno (absolutně nesrovnatelný věk malé holky s jejím chováním a vyjadřováním, přirovnávání k moderním věcem, napodobování jiných fantasy apod.), neskutečně mě iritovalo použití jazyka. V jednu chvíli obsáhlý složitý popis plný elegance a vznešenosti a tvářící se jako "teď už to začne být přece jenom trochu o něčem vážnějším a více dospělejším" a najednou uprostřed normálního odstavce použitá slova slangová a nespisovná, časté překlepy nebo hrubky... Ne, pardon, tohle se prostě nedá číst. Ani dočíst. Povedlo se mi prokousat se nějak kousek za polovinu knihy, a když se ani tam pořád nic nedělo a výše popsané chyby se pořád opakovaly, se znechucením jsem to musela odložit. Vřele nedoporučuji, je to ztracený čas.

Bublushka
07.12.2014 4 z 5

Opravdu příjemné čtení. Nevěděla jsem co od knihy čekat a byla jsem moc mile překvapená. Od začátku mě kniha bavila, byla mile napsaná a já byla zvědavá co bude dál. Některé části byly dost originální což bylo příjemné, protože příběh by mohl být brán klišovitě a to by uškodilo. A častokrát mě potěšily zajímavé a pěkné metafory a přirovnání. Avšak přirovnání k moderním věcem, které v té době nemohly být, mě trochu vadilo, protože se do trochu středověkého příběhu moc nehodilo. A Berbeři- takový národ opravdu existuje, autorka se mohla zamyslet nad něčím neznámým a taky název Adragon není moc originální, ale to mi zas tak nevadilo. Jen mi celou dobu neseděl věk hrdinky. Na začátku jí mohlo být tak málo, ale její chování mi prostě k osmileté dívence nesedělo. I kdyby byla vyspělá a jiná tak v osmi letech je ještě moc malá. Dala bych jí věk 10 či nejideálněji 12 let. To by mělo logiku a stále by byla ještě dítě. Osm let bylo opravdu moc málo. A jedna věc co mi opravdu vadila bylo to trapné- laskavý čtenář odpustí - ne neodpustí, radši to tam neměla psát protože to fakt kazilo dojem z knihy jako samostatného příběhu. Přemýšlím o částech s Bretou. Ty mě dost bavily, Breta se mi opravdu líbí, ale celou dobu jsem uvažovala zda to v tomto příběhu není tak nějak navíc. Breta by si možná zasloužila vlastní příběh. Ale jestli se v pokračování oba příběhy nějak spojí možná na to budu hledět jinak. A pak se taky ne vše dotáhlo do konce. Elena byla u trpaslíků a pak se o nich ani nezmínila, nejdřív hrozně dlouho popisuje výuku a pak najednou nic a i pidimužíci se ztratili. I tak se mi kniha dobře četla a dlouho jsem uvažovala nad plným počtem bodů, ale dávám nakonec čtyři hvězdičky a 80%. To mi přijde zasloužené. Česká autorka mě mile překvapila a opět utvrdila v tom, že se českým fantasy to není tak marné. Těším se na další díl. Opravdu se to moc pěkně čte.

warca
20.11.2014 3 z 5

kniha mě trochu zklamala, protože celou dobu byla Elena malá holka na posledních pár stránkách vyrostla...

Nemesis Moriko
20.11.2014 3 z 5

Kniha mě nezklamala, popravdě docela mile překvapila, protože jsem čekala dost málo - četla jsem až moc negativních recenzí. Ale rozhodně to nebylo dokonalé, byla velmi zřejmá inspirace Eragonem a našla jsem tam i pár věcí z Tolkiena a dvě-tři věci ne nepodobné Flanaganovi. (Strážci lesa-Nolan atd, byli jako elfští hraničáři, Berbeři něco mezi Araluenci a Skandijci, přesněji spíš Skandijci na koních..). Co mě ale opravdu deptalo byl výskyt slovního spojení "laskavý čtenář promine..." to jakože vážně? Popravdě, když tam autorka plácla tyhle tři slova (naštěstí to bylo jen tak 3x-4x) úplně tím pokazila atmosféru.
Ale ať si jen nestěžuju - kniha měla pěkný námět, Elena se mi celkem zamlouvala, byla mi dost sympatická. Koho jsem ale naprosto nesnášela byla Alivan a Aška (menší spoiler: nedivím se, že jsou ty dvě příbuzné! *konec spoileru*).
Taky mě tam štval příběh Brety a Neslona, který se tam tak nějak nehodil, okey, *spoiler* Breta se objevuje v dalším díle *konec spoileru* ale bylo to hrozně chaotický.
Hodně jsem uvažovala, jestli dát tři nebo čtyry hvězdičky, protože i když to tak nezní, kniha mě celkem bavila a pokud někdo není příliš náročný čtenář nebo nečetl Eragona, myslím, že se mu to bude líbit.. nakonec dávám tak 3,5* (70%)

LilianaFalcon
04.11.2014 2 z 5

Začátkem jsem se horko těžko prokousala a bohužel jsem se neprokousala, až k místům, kde by mě to mohlo bavit... hvězdy dávám za námět, ten se mi líbil.

šošana-lilie
27.08.2014 2 z 5

Knihu jsem přečetla dost rychle ,přestože jsem si ji koupila včera.:-P
Docela mi vadilo ,že spisovatelka tam napsala "čtenář promine..."
To tam ani neměla psát mohla to napsat do poznámek autora,ale jinak nic jiného nemám až na ten příběh Brety a Nelsona možná něco bude v dalším díle, je to celý dost pomíchaný .V kapitole"o pár nezajímavých let později " jsem neměla vůbec tušení kolik je Eleně let.To jsem se dozvěděla až na konci knihy.

Katee
13.08.2014 3 z 5

Dala bych tomu tak 3,5 hvězdy. Trvalo mi oproti jiným knihám přečíst tuto celkem dlouho. Sice jsem se do ní vždycky začetla, ale pak se mi ji znovu otvírat dvakrát nechtělo, až ke konci.
Autorka má trochu chabou slovní zásobu, opakovala pořád ty samé fráze a slovní spojení. Taky tam tolikrát nemusel být zmíněný Elenin věk. Ok, je jí osm, na svůj věk je dost vyspělá. Ale vážně se to muselo zmiňovat v skoro každém rozhovoru?!
Dál mi vadilo celkem časté použití jednoho sprostého slova. Zvlášť, když si ho v hlavě řekla i Elena. To mi k ní prostě nesedí. Jinak chyby nebyly, pár se jich jako asi v každé knížce objevilo, ale nic závažného. "Chyby" a hovorové výrazy se objevovaly jen v přímé řeči a tam se to může ;)

MALÝ SPOILER
Taky jsem nepochopila, proč se do toho zamotával úplně jiný příběh Brety, Nelsona apod. Čekala jsem, že se to na konci nějak spojí se životem Eleny, ale vůbec nic takového tam nebylo. Nevím, asi se to vyřeší v dalším dílu.
KONEC SPOILERU

Eragona jsem nečetla a ani se k tomu nechystám, takže nemůžu srovnat, jestli to bylo nějak okopírované. Ale knížka byla celkem čtivá a většinou mě i bavila, i když výhrady k tomu mám :)

Karoli282
03.08.2014 4 z 5

No...nevím, co to mělo znamenat s tím věkem?????? Tak strašně mi to kazilo celkový dojem, bylo to naprosto nemožné, navíc byla Elena i tak celkově moc přechytračelá.
Jinak samotný děj mě zaujal, hlavně asi posledních 100 stran. Konec to naštěstí zachránil, nebýt pár drobností a hlavně toho věku, byla by to skvělá kniha. I tak jsem ale docela spokojená. Těším se na pokračování.

DračiceLaura
20.07.2014 4 z 5

Ten věk.....bože je jí osm let a už je z ní diplomat, válečník, čarodějka, jezdec na draku......Až přehnané hrdinské schopnosti. Kdyby chtěla tak dokáže všechno a to mi moc nesedí. Je z toho dost cítit Eragon. Zároveň kniha měla originalitu, dobrý nápad, celkem chytlavý děj (někdy jsem se v něm ztratila) a Bugríky. :D Poněkud mě zarazilo, že v osmi letech uměla očividně bojovat stejně jako v šestnácti (alespoň mi to tak přišlo). Dala bych tři hvězdy, ale za zajímavé a promyšlené prostředí jednu přidávám.

Sisi15
06.07.2014 odpad!

Kniha se mi skoro vůbec nelíbila. Jediný plus na celé knize bylo to, že byla čtivá. Věk Eleny byl naprosto směšný a nechápu, jak někdo něco takového mohl vydat. Hned asi v prvních 20 stránkách byla zjevná inspirace Eragonem a dalších fantasy knih. Bylo to tak okaté a nevkusné. Hned prvních pár stránek je vidět, jak autorka přemýšlí. Mám ráda příběhy o hrdinkách, které něco dokáží, ale ta směšnost toho, že osmiletá holka přepere staršího, silnějšího a většího kluka je dementní. Bylo by to něco naprosto jiného, kdyby jí bylo třeba 16-20, ale v 8 letech. Na prostá demence. I celkové myšlení Eleny neodpovídalo jejímu věku. Tuhle knihu už nikdy nechci vidět. Když jí srovnám s jinými knihami. Je to prznění literatury. Hlavně mi to, ale připadá jako takové ty blogy malých holek na internetu. A to jsem ani nezmínila hrubky v knize a překlepy. Chápu, že někdy něco vyklouzne, ale v této knize mě to utvrdilo jen o kvalitě knihy.

Natyss
17.06.2014 4 z 5

Příjemné oddechové čtení. Věk hlavní hrdinky mi nevadil, spíše její chování. Když se autorka rozhodla psát knihu o osmileté Eleně, tak by neměla zapomínat na to, jak se má taková dívka chovat. I přes to za jakých podmínek byla vychovaná si myslím, že její chování, argumenty a celkové myšlení bylo trochu přehnané. Celkově se mi kniha líbila, a jsem zvědavá jak se vyklube další díl...

Nikolka001
14.05.2014 4 z 5

Věk Eleny byl směšný. Musela jsem si na něj zvyknout, a představovat si, že je starší. Její chování se vůbec nepodobalo dítěti, ale spíše dospělému životu.
Děj byl čtivý, místy bez akce, a někdy dechberoucí.
Konec mě mile překvapil, a rozhodně se těším na další díl. :)

Nel-ly
04.05.2014 3 z 5

Ta inspirace Eragonem byla trochu moc okatá... inspirace je fajn, ale když jde o knihu, kterou znají už pár let všichni? Těžko se to odpouští. I vyprávění mi přišlo maličko nevyrovnaný, na druhou stranu se to ale četlo moc hezky a Elena (co furt všichni mají s tímhle jménem? :D) byla většinu doby symaptická.

Kykys
01.05.2014 3 z 5

Tahle knížka se mi nejvíc líbila na konci. Jinak pěkná oddechovka...

Barnie
26.04.2014 5 z 5

Kniha se mi hodně líbila. Je čtivá, krásně mi to ubíhalo. Autorka umí vtáhnout do děje. Pořád se něco dělo. Pár chybiček bych tam sice našla, ale Elenin věk mi ani trochu nevadil. Chová se sice jako starší, než je, ale v rámci toho, jak je vychovávaná, se není čemu divit. Ono jí nic jiného nezbývá. Většinu Eleniny rodiny bych doma mít nechtěla. Bugrýci byli skvělí :-) a k srdci mi přirost Michael. Celkově mě bavily postavy. Na prvotinu dost dobrý! Příběhově to vypadá jako rozjezd, zajímá mě, co bude dál. Má to být trilogie, takže se těším na druhý díl a doufám, že bude brzo.

Brambram
26.04.2014 3 z 5

Inspirace již profláknutými fantasy romány je poněkud zjevná, nevyrovnanost toho,že Eleně je osm,ale uvažuje a hlavně vyjadřuje se jako dvacetiletá je dost rušivá. Celkově jsem si při čtení odpočinula,ale za veledílo tuto knihu nepovažuji, v tomto žánru vím o spoustě další po kterých sáhnu raději.