Dotek chladu

Dotek chladu https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169014/bmid_dotek-chladu-RZx-169014.jpg 4 172 40

Sedmnáctiletá Theresa nevěří, že její nejlepší kamarádka spáchala sebevraždu ani že měla nehodu. Je si jistá, že na mostě, z něhož měla Julie údajně spadnout nebo skočit, nebyla sama. Někdo byl s ní – a strčil ji. Ale kdo? Že by snad záhadný Leon, který Julii pronásledoval na každém kroku jako stalker? Theresa se rozhodne kamarádčinu smrt objasnit. Při pátrání ale naráží na tajemství a věci, o kterých by snad raději nevěděla…... celý text

Literatura světová Thrillery Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Frostengel , 2012

Klárkka
24.07.2016 5 z 5

Super knížka. Moc se mi to líbilo. Leon a Theresa se k sobě hodili. Jen chudák Julie. :/ Dávám 5 hvězdiček.

Knihomol3301
22.07.2016 3 z 5

Přesně takovýhle typ knížky jsem momentálně potřebovala, protože už jsem celkem unavená z dlouhých knih co jsem poslední dobou četla. Naprosto jsem si užívala nenáročnou a rychlou četbu :) ale je to spíše detektivka pro puberťačky. A myslím si že tahle kniha neublíží nikomu a konec vás určitě velice překvapí :)) Vřele doporučuji ;)

katule1992
27.06.2016 3 z 5

No na rozdíl od prvního thrilleru z edice od nakladatelství Fragment (Výkřik do tmy) jsem docela zklamaná. Je to sice kniha pro YA, ale to neznamená, že Vám doslova musí vnucovat před koncem knihy jméno vraha tak okatě, že mohlo být klidně zmíněno již v anotaci a bylo by to. Ušetřila bych čas. Rozhodně to bylo způsobeno zrychleným koncem. Před námi je docela slušně rozjetý děj a autor se rozhodne to během pár stránek rozluštit a to prostě nejde.

Ale abych nebyla tak skeptická, až do tohohle okamžiku ( jméno vraha) se kniha dala lehce a rychle číst. Takže oddychovka jak již bylo zmíněno to rozhodně je. Stihla jsem knihu přečíst během jízdy vlakem z poslední zkoušky. No a za to, že mi poskytla hodinu klidu, kdy jsem mohla vypnout

TerraNova
25.06.2016 4 z 5

Kniha byla super. Můj první thriller. Moc se mi to líbilo. Leon a Theresa se k sobě hodili. Chudák Julia. Nic nevěděla a beztak se stalo, co se stalo. A to nemluvně o Melisse, která si za to muže sama. Ke konci mi došlo, kdo je za Juliinu smrt zodpovědný. A potvrdilo se mi to. Přijde mi, že její smrt byla zbytečné, že mohla žít, ovšem stalo se to, co se stalo. Bohužel.

milunka21
12.06.2016 4 z 5

jedna z tech lepsich

Terinka14
20.03.2016 3 z 5

Knížka byla hezká, ale průměrná. Příjemné počtení.

terezamarsik
15.03.2016 3 z 5

Nebylo to spatne cteni. Mam hodne rada thrillery (i kdyz nevim jestli bych to uplne thriller nazvala) a kdybych mela tuhle knihu srovnavat s temi nejlepsimi co jsem cetla nebylo by to dobre. Beru tuto knihu jako oddechove cteni. Nemela jsem silu cist neco narocneho, tak jsem sahla po teto knize. Pribeh jako takovy vcelku zajimavy (kdyz nepocitam tu typickou love story asi od pulky knihy) tak se da rict, ze i originalni. Jedine co se mi snad nelibilo je konec. Nebo spise to, jak byl konec uspechany. Mela jsem pocit, ze se rozviji docela zajimava zahada, ta ale byla v jednu chvili odstrcena stranou kvuli rozvijejicimu se vztahu mezi dvemi postavami a v druhe chvili je tu konec. Zahada vyresena, jen tak, trochu diky nahode a tim kniha konci. Mela jsem tedy pocit, ze tak jeste 50 stranek pred koncem chybelo. Ale kniha se mi presto libila a pokud ma nekdo rad thrillery, ale nema zrovna naladu na neco sloziteho, tak tuto knihu doporucuji.

baraluk
05.01.2016

Jednoduše napsaná, asi je vážně spíše pro mladší, přesto mě bavila a líbila se mi. ;)

Michelle.1995
28.12.2015 4 z 5

Kniha se mi vážně líbila, byla jsem napjatá od začátku až do konce. Jediné, co mi vadilo- občas byl děj moc zdlouhavý jak jsem se už už chtěla dozvědět jméno pachatele. Taky mi přišla zvláštní ta romantická zápletka- Theresa celou dobu někoho podezřívá a nevěří mu, on pak jednou řekne, že ji má rád a ona mu hned padne kolem krku a všechno mu vyklopí? To bylo fakt divný. Celkově ale kniha byla opravdu povedená :)

Noshelfcontrol
12.09.2015 4 z 5

Dotek chladu je první kniha z téhle edice, kterou jsem zatím četla a určitě si přečtu ještě nějakou, protože tahle se mi fakt líbila. Jak už se tady někdo zmínil, až do poslední kapitoly jsem nemohla přijít na to, kdo by mohl být Juliin vrah (ne, že by tam bylo tolik možností) :D. Sice to nebylo až tak napínavé, jak by správný thriller měl být, ale spolehlivě mi to vynahradila ta romantika :D

Barat
10.06.2015 4 z 5

Mě se teda tato kniha velmi líbila. Měla větší potenciál, než ty předešlé, jen ten konec už jsme tady viděli, a to hned několikrát. Ale jinak úžasná kniha a až na ty německé bláboly se velmi dobře a rychle čte. Vraha jsem věděla sice už od půlky (protože nejsem tak blbá, abych si nedala 2 a 2 dohromady), ale snad se to pro příště zlepší.

Turmee
10.06.2015 2 z 5

Další teenager v nebezpečí. Jediné, co bylo na knížce zajímavé, byly vsunuté deníkové zápisy, které celý příběh oživovaly. Jinak jako vážně? Matka alkoholička ze dne na den přestane pít, učitel se zcvokne a všechno prozradí, podivné dialogy a jméno Theresa. Příběh s dobrým základem ale podle mě neodhaleným potenciálem.

BigReader
03.05.2015 3 z 5

Knížka byla super, líbila se mi, taková trochu oddychovější, i když ať jsem si lámala hlavu jakkoli, na viníka Juliiny smrti jsem až do konce nepřišla :D Došlo mi to, až když s ním Theresa dělala inteview. Takže opravdu zajímavá zápletka :) Vše také skvěle doplňoval Juliin deník. Je ale pravda, že mi to nepřišlo, jako úplný thriller, ale spíš jako něco mezi thrillerem a dívčím románkem, což není vůbec výtka, bylo to celkem zajímavé ;) Myslím, že je to další povedená kniha z edice :)

tinka99
22.09.2014 5 z 5

Opět úžasná knížka :-) knížkám z téhle edice snad ani nejde dát méně hvězdiček!:-)

Knihoholka:'33
01.07.2014 3 z 5

zatím jsem četla skoro všechny díly z edice thrillerů. A opravdu skoro všechny byly stejné. Vždycky na konci hlavní hrdinka skončí v domě vraha nebo v jeho blízkosti a z ničeho nic se tam zjeví banda policistů, kteří ji zachrání. Tenhle byl jiný v tom, že v každé kapitole byl jeden zápis z deníku Julie. Ale tím ta rozdílnost asi končí. I když tenhle díl mě celkem bavil, najdete v téhle edici i mnohem lepší kousky.

Adele02
03.02.2014 3 z 5

Ta scéna s Leonem byla super! :)

kleria
19.01.2014 4 z 5

Nebylo to špatné, ale jelikož je to už šestý thriller z této edice co jsem přečetla tak už mi to pomalu přijde to samé, nemyslete si že by to bylo nějaké stejné ale vždycky se tam hledá vrah nebo ten kdo to mohl být a já to vždycky zjistím předem a nejsem vůbec překvapená, pravdou i je že u téhle knížky jsem na to nemohla vůbec přijít a přišla jsem na to až těsně před koncem knihy. Pokud chcete tak trochu oddechovku a aby byla trošku napínavá tak vám pak můžu knihu doporučit :)).

muchomurka
17.01.2014 4 z 5

Ze začátku jsem si nemohla zvyknout na německá jména a místa, ale pak jsem se do děje tak zabrala, že mě to vůbec nerušilo. Líbila se mi směsice detektivky a romantiky ze střední školy. Nevím proč, asi tím, že se dala dohromady s klukem, kterého původně nemusela, ale připomíná mi to knížky o Anejet... Také ve mně zanechala podobný pocit po přečtení (i když Anejet není detektivka). Za mě tahle knížka ano :-)

Janamarie
24.11.2013 4 z 5

Pěkné a napínavé počteníčko.

Janamarie
24.11.2013 4 z 5

Další thriller z Fragmentu : pro čtení, radost a poučení!
Knihu jsem přečetla jedním dechem. Doporučuji YOUNG ADULTS

thrillery dospívání zločiny